wmaraci reklam
lidertakipci

W*rez kullanıp yakalanan var mı?

27 Mesajlar 4.826 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
IP adresiniz sabit ve vergi mükellefi şirket iseniz crack yazılımların tamamından yaptırıma maruz kalabilirsiniz.

Ev kullanıcısına gelip de birşey dediklerini görmedim/duymadım. En fazla mail atarlar herhalde kullanmayın diye, host şirketinden hostunuzu iptal etmesini isteyebilirler. Warez, ıvırzıvır olduğunu bilmiyor olmanız da birşeyi değiştirmez. Bilinçsiz işlenmiş suç sayılır.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
reklam

kodaylak kodaylak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** U**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Açıkçası warez kullanmıyorum. IDM'i bile uygun fiyata sınırsız lisans olarak satın aldım, gayet kullanışlı zaten.

Biliyoruz ki yabancılar böyle şeyleri bizimkiler kadar takmıyor. Türkler bir şey uretince site site gezip cr*cklenmis mi diye tek tek kontrol ediyorlar. Yabancılarda bu yok.

Hayır var, ama onların alım gücü daha yüksek ve daha bilinçliler, bu sebeple bu tarz warez kullanımlar daha az oluyordur. Şirketler de zaten olamaz.

Üstelik warez kullanmak, risk almaktır. Kurumsal veya bireysel olsun farketmez. Eğer bireysel kullanıcı iseniz ticari olarak kullanmamakta yarar var. Bu konuda Adobe oldukça dikkatli diye biliyorum. Pahalı olduğu için de kullanmıyorum. Alternatif olarak açık kaynak olan GIMP kullanıyorum. Adobe ürünlerini öğrenci lisansı ile almak mümkün sanırım, tabi ticari olmaması şartıyla.

Scriptler konusunda da belli kesim insanımızın emeğe saygısı olmadığını düşünüyorum. Örneğin, bir başkasının scriptini ücretsiz olarak kendi blog veya sitelerinde yayınlamaları ve reklam üzerinden gelir etmeleri gibi. Bu yüzden bana göre hem yayınlayanlar hem de bu scriptleri kullananlar hırsızlık yapmış oluyor.

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Bende hocam, inanın windowsum bile lisanssız, yani trial. Sağ altında etkinlestir falan yazıyor. Hiç program yok, programlarda deneme sürümünde. Oda bitince kaldırıyorum.

Winrar büyük darbe vurdu, insan gocunuyor biraz winrar yüzünden 3 ay yattığına.. site backuplarını bile dosya olarak aliyorum tek tek, sıkıştıramıyorum hicbir dosyayı. Tüm .rar, . zip uzantılarına küstüm o günden beri.

Winrardan yatan çok kisi olmuş, sadece biz değil ki..

Winrarin full versıyonu mu kullandın ki yakalandin yoksa zaten sitesinde ücretsiz versiyonu yetıyor

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)

j700 adlı üyeden alıntı

:laugh:

eskiden bi kurum vardı neydi unuttum iş yerlerine polis eşliğin de denetlemeye geliyordu o kurum crekli program varmı diye bilgisayarları inceliyorlardı varsa ağır cezalar yazıyorlardı

o kurum aklıma geldi BSA dan denetlemeye geliyorlar merak eden araştırsın

wmaraci
wmaraci

esrefyasa20 esrefyasa20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 56 / 74
  • Ticaret 1, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Bende hocam, inanın windowsum bile lisanssız, yani trial. Sağ altında etkinlestir falan yazıyor. Hiç program yok, programlarda deneme sürümünde. Oda bitince kaldırıyorum.

Winrar büyük darbe vurdu, insan gocunuyor biraz winrar yüzünden 3 ay yattığına.. site backuplarını bile dosya olarak aliyorum tek tek, sıkıştıramıyorum hicbir dosyayı. Tüm .rar, . zip uzantılarına küstüm o günden beri.

Winrardan yatan çok kisi olmuş, sadece biz değil ki..

Bu mesajdan sonra ciddi olduğunuzu anladım 3 ay winrar yüzünden yatmak nedir ya :D mahkumlar sorduğunda ne dediniz? :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

SezerAkkaya SezerAkkaya Youtube/Sezerakkaya Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Web Site Developer
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 46 / 140
  • Ticaret 6, (%100)
Escalous Hocam harikasınız
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

55.000 Aboneli Youtube: https://www.youtube.com/c/Sezerakkaya

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Üyesi olduğum bir forum sitesi crackli vbulletin kullanıyordu. Site popülerleşince admine uyarı gelmişti ve mecburen ücretsiz bir forum scripte geçiş yapmıştı.

.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al