lostyazilim

Yabancı Dizi İzleme Sitesi

9 Mesajlar 2.432 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Asus Asus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar;

Yabancı dizi izleme sitesi acmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı seyler var.Öncelikle yabancı dizileri paylastıgım zaman telıf hakkı sorunu olurmu ? Bir digeri ise sitenin host lokasyon tr olsa sorun olurmu yoksa yabancı lokasyon mu olması gerekir ? Dizimag , dizilab gibi bir site acmayı düşünüyorum boyle seylerle karsılasırmıyım acaba ?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

wmaraci
reklam

DEPHT DEPHT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 0 / 53
  • Ticaret 23, (%96)
Lokasyon Rusya olsun Rusya telif haklarını fazla sallamıyor TR olursa ilk uyarıda siten yayından kalkar.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Lokasyon'un yabancı olması artıdır. Ek olarak tabii en başta kimse görmeyeceği için sizi bu tür sıkıntınız olmaz. Olur da patlama yapıp duyulursanız telif hakları davaları üstü üstüne gelebilir. Tabi önce uyarırlar, kaldırırsınız problem kalmaz.

Ek olarak, dizilab, dizimag, dizibox, dizipub, dizist, diziay ve 28'inde açılacak olan gremots (benim tercihim bu siteden yana olacak) varken dizi sitesi açmaya ve boş yere uğraşmaya lüzum yok diye düşünüyorum. Çok büyük işler çünkü bunlar. Çok farklı projeler düşünmenizi tavsiye ederim :)

Austen Austen Winterfell Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Telif hakkı kapsamında hiç bulaşmamanı tavsiye ederim.Telif hakkını geçtim zor bir sektör.

www.psikolojiservisi.com
wmaraci
wmaraci

D4RK D4RK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ş**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%83)
Bende fransa kulanıyorum hiç telif gelmedi (kendi makinam)

• Üyelik 10.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 40
  • Ticaret 2, (%100)

DEPHT adlı üyeden alıntı

Lokasyon Rusya olsun Rusya telif haklarını fazla sallamıyor TR olursa ilk uyarıda siten yayından kalkar.

Yorumunuz için teşekkürler; dikkate alacagım.

tzengin adlı üyeden alıntı

Lokasyon'un yabancı olması artıdır. Ek olarak tabii en başta kimse görmeyeceği için sizi bu tür sıkıntınız olmaz. Olur da patlama yapıp duyulursanız telif hakları davaları üstü üstüne gelebilir. Tabi önce uyarırlar, kaldırırsınız problem kalmaz.

Ek olarak, dizilab, dizimag, dizibox, dizipub, dizist, diziay ve 28'inde açılacak olan gremots (benim tercihim bu siteden yana olacak) varken dizi sitesi açmaya ve boş yere uğraşmaya lüzum yok diye düşünüyorum. Çok büyük işler çünkü bunlar. Çok farklı projeler düşünmenizi tavsiye ederim :)

Yorumunuz için teşekkrüler;

Dediginiz sitelerin hepsi en iyiler varken onlar bu sektore girdiler ve en iyi yerlere geldiler demekki sonradan girilincede iyi yerlere geliniyormus onemli olan iyi calısma ve saglam ekip.

Austen adlı üyeden alıntı

Telif hakkı kapsamında hiç bulaşmamanı tavsiye ederim.Telif hakkını geçtim zor bir sektör.

Yorumunuz için teşekkürler; aynen haklısınız zor bir sektor ben zaten suan site yeni acacagım ıcın ilk olarak kendım devam edip bir kac ay gectigi zaman saglam ekip ile devam etmek istiyorum.yorumunuz degerlendirecegim.

D4RK adlı üyeden alıntı

Bende fransa kulanıyorum hiç telif gelmedi (kendi makinam)

Yorumunuz için teşekkürler; Sanırım lokasyonun etkisi telif olayında cok yararı oluyor.Ama telıf hakkının gelmemesı sans diyorum bence kimisi ilk ay da telif alıyor kimisi 5 6 ay sonra ama elbet bir gün alıyor :)

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ş**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%83)

Asus adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkürler; Sanırım lokasyonun etkisi telif olayında cok yararı oluyor.Ama telıf hakkının gelmemesı sans diyorum bence kimisi ilk ay da telif alıyor kimisi 5 6 ay sonra ama elbet bir gün alıyor :)

Aynen öyele Türkiye lokasyonlu alırsan hergün bir şikayet gelir, tam hit aldığın yeni filmleri-dizileri kaldırmak zorun da kalırsın, buda hem moralini hemde sirtenin gidişatını bozar

• Üyelik 10.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 40
  • Ticaret 2, (%100)

D4RK adlı üyeden alıntı

Aynen öyele Türkiye lokasyonlu alırsan hergün bir şikayet gelir, tam hit aldığın yeni filmleri-dizileri kaldırmak zorun da kalırsın, buda hem moralini hemde sirtenin gidişatını bozar

Tekrardan yorumunuz için teşekkürler;

Haklısınız hocam sanırım sizin gibi fransa lokasyon sunucu ile baslıyacagım.

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ş**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%83)
önemli değil, sadece host lokasyonu yeterli değil alan adı lokasyonunada dikat edin :) name(.)com iyi uluslar arası uğraşmak istemiyor kimse, yani senin başın hiçbir şekilde ağrımaz en kötüsü tip yersin türkiyeye sitenin erişimi kapatılır oda pek sorun yapmaz şuanda burda olupta dns ayarı kulanmayan yoktur :) :)
Asus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al