wmaraci reklam

acunilicali.com Wipo davası sonucu: Transfer

46 Mesajlar 8.093 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

KAS adlı üyeden alıntı

Bence kesinlikle şikayet hakları yok. Acunılıcanın acunilicali.com org neyse onlar hakkında hak iddia etmesi çok saçma zira başka bir acun ılıcalı da olabilir, isim benzerlikleri olabilir ve oluyor da. Kimin hakkı olacak o zaman?

bu konular kişiden kişiye değişir, ama sistem buysa uymak lazım.

Evet acun ılıcalı diye farklı insanlar olabilir , burda da devreye domain ilk alanındır prensibi girer, yani domain ilk şikayet edenindir.

Hukukçu değilim ,işin ayrıntısını pek bilmem ama her davada bu şekilde transfer ile sonuçlanmıyor. Genelde domain sahibi domaini kullanmıyorsa ve satılığa çıkarıp park etmişse devir kararı veriyorlar, burda kötü niyet varmış, bu benim düşüncem değil wipo hakemlerinin düşüncesi.

Atıyorum sabancı holdingi bilmeyen yoktur, sen bu holding ismini tescil ettirdikten sonra bu domaini alırsan genelde direk alıyorlar elinden , şikayet durumunda.

Yok tescilden önce alınmış bir alan adı ise bakıyorlar , sen bu alan adını neden almışsın. Boş boş duruyor veya park edilmişse diyorlarki sen bu alan adını kötü niyetli almışsın.

En güzel örnek:

kanald.com

kanald şikayet etmesine rağmen alamadı bu alan adını.

http://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=d2010-2109

benzer bir dava yiğit özgür com :

http://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=D2014-1111

ayrıca bana göre yanlış olan dava sonuçları da var, size göre yanlış olanlarda var ama sonuç olarak mekanizma bu. Genel kurallar çerçevesinde karar veriyorlar.
seferdemirci

kişi bu mesajı beğendi.

---
wmaraci
reklam

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
İlk alanındır prensibi girer diyorsan baştan da o girer işte öyle duruma göre değişmez. İlk gören alır, burada o benim adımla aynı o domain benim hakkım olmaz. O zaman adamın adı mesela Adıyaman olsun gelip Adıyaman benim mi diyecek adı Bora olanlar VW Bora'lara sahip mi çıkacak? Bu son 2 söylediğim ne kadar saçma bu domain olayı da o kadar saçma...

Tescil olayına ise kesin katılıyorum. Zaten ben de onu diyecektim. Adam ismini tescillediyse tamam alsın ona lafım yok ama o da her domaini değil mesela com.tr'yi istediğin kadar al ama şirketinin isminde aldığın domain geçen firma com.tr'yi senden bedavaya alır. Ona ben de kabulüm.

Dediğin doğru ben de avukat vs değilim ama bana göre mantık yanlış. Ama dediğin gibi kurallar böyle ise yapacak bir şey maalesef kalmıyor ama yanlışa da yanlış demek gerekiyor. En azından benim için yanlış ve ben de yanlış bu diyorum.

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

KAS adlı üyeden alıntı

acun ılıcalı denen adam üçkağıtçının teki hala onu niye savunuyorsunuz?

Neden üçkağıcı hocam? kendisine ait olan bi domaini aldığı için mi? Patent onda istediğini yapar. Varsa bi deliliniz gösterin bizde bakalım.

HasimShn HasimShn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 12 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Şahsen ben "sadecebenimleuyu" ismini kimsede bulunmadığı için aldım. Facebook, ask.fm, instagram, tumblr gibi sitelerde de bu kullanıcı adını alıyorum. Bir başkası sadecebenimleuyu adını alsa benim ona neden aldın deme hakkım yok. Önce sorarım, değiştirmiyorsa teklif veririm ve ona göre satın alırım. Burada ilk domain işi biraz stratejik kaçıyor. Acun Ilıcalının yaptığı da bir bakıma "patent" olayı.

http://sadecebenimleuyu.tumblr.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)

İslam Aydın adlı üyeden alıntı

Neden üçkağıcı hocam? kendisine ait olan bi domaini aldığı için mi? Patent onda istediğini yapar. Varsa bi deliliniz gösterin bizde bakalım.

Ben bu olayla ilgili yaptığından demedim üçkağıtçı... Diğer bütün işleriyle alakalı dedim. Bu olayda da olan acun denen adam ben zenginim, parayı bastırırım diyor siz de burada onun yanında yer alıyorsunuz ne diyeyim, bu zenginler işçilere ne yapsa az vallahi. Bu zengin seviciliği ne zaman bitecek bu millette anlamıyorum.

ztekin ztekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Z** T**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 83 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Marka tescili ile domain tescili ayrıdır benim bildiğim. Herneyse zenginin malı bizi yordu :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al