wmaraci reklam

Firma rehberi sitemle alakalı

4 Mesajlar 812 Okunma
wmaraci reklam

xsmile xsmile WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılım geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** F**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 34 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Firma rehberimde kayıtlı olan bir firma benimle iletişime geçti ve bilgilerinin kaldırılmasını istedi özetle anlatacak olursak veya hakimlerin ve yargıçların gözünden bakacak olursak böyle.

Kişinin uslubü sinirimi bozdu ve firmanın bilgilerinin rehberimde kayıtlı kalmasının bir bilişim suçu olmadığını görüyorum.
Tabi buna bu bilgileri inceledikten sonra karar verdim: http://www.asayis.pol.tr/Sayfalar/bilisim_suclari.aspx

Siz ne diyorsunuz sizde benim gibimi düşünüyorsunuz?

Eğer suçsa kendi alacağım cezadan çok siteyi düşünüyorum. Bunun için araştırıyorum.
Sitem Türkiye lokasyonundan engellenirmi siteme Türkiye lokasyonundan girerken adana sulh ceza indexini görmek istemiyorum
Bu konuda bilgisi veya önerisi olan paylaşırsa sevinirim
Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

HostingALL HostingALL www.hostingall.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Tasarım, Web Barındırma
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 18 / 32
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba, belirttiğiniz gibi firma rehberinde yayınlıyorsunuz ve reklam amaçlı sadece firma bilgileri adres, telefon, vs. firma kurumsal bilgileri dışında bir veri yoksa bunun herhangi bir suçu yok. Madem uslubu sinirinizi bozdu, bırakın kalsın sitenizde hiçbir sorun olmaz. En fazla olacağı mahkeme kararı alır, sitenizden bilgilerin kaldırılmasını arz eder ve sizde 7 gün içerisinde kaldırmakla mükellef olursunuz, başka hiçbir şey yapamaz.

Yeri geliyor biz yaptığımız iş gereği, yapmış olduğumuz inşaat firmaları web tasarımları ile ilgili, inşaat rehberlerinden kaldırmak yada güncellenmesi için yıllarca çaba sarf ediyoruz, işin özeti en ufak sıkıntınız olmaz merak etmeyin.
xsmile

kişi bu mesajı beğendi.

xsmile xsmile WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılım geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** F**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 34 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

HostingALL adlı üyeden alıntı

Merhaba, belirttiğiniz gibi firma rehberinde yayınlıyorsunuz ve reklam amaçlı sadece firma bilgileri adres, telefon, vs. firma kurumsal bilgileri dışında bir veri yoksa bunun herhangi bir suçu yok. Madem uslubu sinirinizi bozdu, bırakın kalsın sitenizde hiçbir sorun olmaz. En fazla olacağı mahkeme kararı alır, sitenizden bilgilerin kaldırılmasını arz eder ve sizde 7 gün içerisinde kaldırmakla mükellef olursunuz, başka hiçbir şey yapamaz.

Yeri geliyor biz yaptığımız iş gereği, yapmış olduğumuz inşaat firmaları web tasarımları ile ilgili, inşaat rehberlerinden kaldırmak yada güncellenmesi için yıllarca çaba sarf ediyoruz, işin özeti en ufak sıkıntınız olmaz merak etmeyin.

Firma bilgilerinin bulunduğu sayfada reklam bile yok hocam :) Bilgilerinizle aydınlattığınız için teşekkür ederim.
HostingALL

kişi bu mesajı beğendi.

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Size başvuran şirketin/kişinin telefon numarası veyahut adresi değişmiş olabilir. Değişen telefon numarası yüzünden ve bu numarayı güncelleyemediğinden size ticari tazminat davası açabilir.

Şirketin marka tescili varsa şirket ismini izinsiz kullandığınızdan ayrıca telif hakları ile ilgili olarak ticari tazminat talebinde bulunabilir. Siteniz uyar/kaldır sistemine uyum sağlamalıdır. http://www.yaybir.org.tr/bilgi-bankasi/uyar-kaldir-sistemi/450 adresin bilgi alabilirsiniz.

Uzmanı olmadığınız hukuki konularda insanlara tavsiye vermek doğru değildir.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al