wmaraci reklam

İnternet Ortamında Küfür Hakkında

47 Mesajlar 6.951 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

Helix adlı üyeden alıntı

Şimdi şöyle bir şey de var . Benim bilişim hocam vardı. İnternet ortamında küfrün hertürlü cezası var dedi. Direk git şikayet et dedi hertürlü ceza alır dedi. Şimdi o yanlışmı biliyor gibi ?

doğru biliyor. kişinin konumu, görevi, suçun oluşma şekli, şartları, psikolojik durum, siyasi durum, savunma, anlaşma isteğî vs hepsi bir etkendir. kısaca başımdan geçen bir olayı anlatayım. hariciye nazırına küfürden 1ayda sonuçlanmış cezam var. 11ay 20gün. hegb ile 5 yıl ertelendi. anlaşma istemedim. özür dilemedim. suçu reddetmedim. tek yaptığım hata ise iç hukuk yollarını tüketip aihm gitmemekti. ülkemi mahkum ettirmek istemedim. aihm bu konuda içtihatları mevcut çünkü. hocanın doğru söylemesi bir yana; kaybeden sen olursun. yani tek reddetmede dava 4yıla uzar. az daha reddeder çocuk yazmış kuzen yazmış arkadaş yazmış der kurtulur. tabi bunlar ilk mahkeme aşamasında. bunların sonunda yargıtaydan dönmese bile anayasadan dönmese bile aîhm den kesin olarak döner karşındakide bir güzel tazmînat alır karşında çatır çatır yer ;)
hiçmi merkele netten küfür eden yok? sarkozy ye? obamaya? o kadar çokkî. anca dava eder adamı biraz uğraştırır zengin ederssin :)

wmaraci
reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Helix adlı üyeden alıntı

Ya sonuçta facebook üzerinden edilmiş bir küfür. Bu açık ve net bir delil değilmi. Savcıya bunu verdikten sonra başka bir şeye ihtiyaç kalmaz diye düşünüyorum ?

Peki birde şöyle düşün. Biri sana küfür etti sende bunun ekran görüntüsünü aldın veya çıktısını aldın delil niyetine herneyse. Karşı tarafta ufak bir Photoshop tekniğiyle sanki küfürü sen etmişsin gibi ekran görüntüsü alıp çıktı vs delil oluşturup asıl kendisi bana küfür etti derse ne olacak? :) Hadi çıkın bakalım şimdi işin içinden..

Helix Helix Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Peki birde şöyle düşün. Biri sana küfür etti sende bunun ekran görüntüsünü aldın veya çıktısını aldın delil niyetine herneyse. Karşı tarafta ufak bir Photoshop tekniğiyle sanki küfürü sen etmişsin gibi ekran görüntüsü alıp çıktı vs delil oluşturup asıl kendisi bana küfür etti derse ne olacak? :) Hadi çıkın bakalım şimdi işin içinden..

Unutmayalimki photoshoplarda pixel kaymasi ve cok iyi derecede yakinlastirildiginda goruntu bozuklugunun olfdugu cok rahat bir sekilde gorulebilir.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Helix adlı üyeden alıntı

Unutmayalimki photoshoplarda pixel kaymasi ve cok iyi derecede yakinlastirildiginda goruntu bozuklugunun olfdugu cok rahat bir sekilde gorulebilir.

Aldığın ekran görüntüsünü kaydederkende aynı kaybı zaten yaşıyorsun? Retina kayıt yapabilirsin bu çok zor değil :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

Helix adlı üyeden alıntı

Daha yararlı olur diye düşünüyorum. Öyle yapalım.

Ek Olarak:
Avukatla az önce görüştüm yazdıklarını direkt olarak kopyaladım. Telefonda olduğu için pek fazla konuşamadım. Fakat aşağıda yazdıklarını bire bir kendisinden alıp yazdım. Buyrun ;

Hocam sonuca gel burda yazanlarda aynı şeyi söylüyor, kuzenin sana "böyle birşey olamaz nasıl sana küfür ederler bu çok büyük bir hata hemen resmini çekip yolla dava açalım" havası verdi mi? Yada sen ben dava açmak istiyorum resmini çektim dedin mi? Oda tamam hadi dava açalım dedi mi ben bunu istiyorum, aynı şeyleri hep gördük.

Hayır dava açmayacaksan bilelim yani.

Helix adlı üyeden alıntı

pixel kaymasını ve cok iyi derecede yakınlaştırarak bu mesajın oynama olduğunu kanıtlar mısın?

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
arkadaşlar siz suç duyurusunda bulunduğunuzda zaten ekran görüntüsünü ilgili yerden ekran görüntüsü olarakta alıyorlar. ayrıca bunu yazan avukatında bedavadan mezun olduğunu, hocaların boşluğuna geldiğini düşünüyorum. yahu pc ye el koyup usb girişinden cihazla bağlanıp bunu o bilgisayardan yazıp yazmadığına bakacak. bunlar hep bir süreç. bu süreçle doğru şekilde ilerlense dahi allah aşkına internetten başbakana küfür edip mahkemelik olan gördünüzmü? evet adam ceza alır burada. oda ilk suçuysa hüküm ertelenir. iç hıkuk yolları sonunda aihm ne gittiğinde buradaki o kesin kanıtların hiç birisi geçerli olmuyor işte. bedavadan mezun veren hukuk fakülteleri, darmadağın edilmiş eğitim sistemi sonunda her meslekten bedava mezun olan oluyor ve sonuç bomboş. git adamı zengin et. hadi şikayet ettin ve o adam olmadığı ortaya çıktı yada ispat edemedin. o zaman ne yapmayı planlıyoraun? karşı davayla uğraşmayımı? uğraşırsanda sana tavsiyem bunu yazan avukat arkadaşla çalışma..

Ek Olarak:

Helix adlı üyeden alıntı

înternetten her okuduğunu yazan ergen modundan çıkın artık.

Helix Helix Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Sonradan eklenen yazilarda pixel kaybi yasaniyor. Pc ye gectigimde kanitlayabilirim. Ek olarak avukatla gorustum kendisi kanitin bulunmasi durumunda islem yapilir dedi. Sahte kanitlar konusunda da sonucta kufur edilmis ortamin sitenin yonetiminden gerekli kayitlar konusma kayitlari savcilik tarafindan talep edilmekte., photo shop yapan ozaman dusunur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al