wmaraci reklam

Önemli! Hukuki bir sorun

19 Mesajlar 3.042 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)

Plain adlı üyeden alıntı

Dava açmakla tehdit ederek veya açarak paranızı geri almaya çalışın. Davanın sonucu hakime göre değişir. Facebook mesajları her zaman delil olarak kabul edilmeyebiliyor düzenlenmiş olabileceği gerekçesiyle. Ayrıca konuştuğunuz kişi size şu tarihte teslim edeceğiz demediyse veya verdiği tarih geçmediyse yine aleyhinize sonuçlanabilir.

hocam tehdit veya farklı yöntemler haklı iken haksız duruma düşürür. "Delili hukuka aykırı olarak elde etmek de suçtur" hukuka aykırı olarak elde edilen deliler mahkeme tarafından delil doğru olsa bile kabul edilmiyor. dikkatli olun.

wmaraci
reklam

Emreby Emreby Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 761
  • Beğeniler 148 / 150
  • Ticaret 33, (%94)

telatabi adlı üyeden alıntı

hocam tehdit veya farklı yöntemler haklı iken haksız duruma düşürür. "Delili hukuka aykırı olarak elde etmek de suçtur" hukuka aykırı olarak elde edilen deliler mahkeme tarafından delil doğru olsa bile kabul edilmiyor. dikkatli olun.

hocam şimdi bir tasarım atacağız diyorlar.peki benim tasarımı beğenmezsem kabul etmeme hakkım varmıdır?

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Tehdit etmek sayılmaz bu. Tehditi sadece durumu anlatmak için yazdım. Daha çok bildirmek sayılır. "Eğer tasarımımı vermezseniz sizi mahkemeye vereceğim" sözü hiçbir yerde tehdit olarak geçmez.

Emreby adlı üyeden alıntı

hocam şimdi bir tasarım atacağız diyorlar.peki benim tasarımı beğenmezsem kabul etmeme hakkım varmıdır?

Tasarımı vermeleri durumunda ürünün tesliminin sonrasında 14 gün iade hakkı vardır müşterinin ancak mahkemede durumu bu siteye özel olarak kodlanır beğenilmeyen yerler istenilen gibi yapılır bunu bizim başka bir siteye satma şansımız yok vs. gibi bir açıklama yaparlarsa iade edemeyebilirsiniz.

Ayrıca yine de ben paramı istiyorum yoksa mahkemeye vereceğim derseniz vergi vermedikleri için devlete mahkemeden korkup iade edebilirler paranızı.

Feyzali Feyzali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Umut var, hakkınızı arayın derim.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
Dostum hukuk kesin kriterlere bakar. Su sorularin cevabi sende.
-Sen ne istedin adamlar ne söz verdi neyse anlaştiniz
-Anlaşmada ilk anda bir süre belirtildi mi?
-Yapcaz deyip sürekli ertelediler ve söz verdikleri sureye hic uymadilar mi

Bunlar kesin ve net ise hukuk seni hakli çıkarır.
Simdi verirlerse ve sen temayı kabul edersen anlaşmış sayiliyorsunuz. Bence hic uzatma Allahinizdan bulun de. Tema güzel ise kabul et

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Olay Nitelikli **************lık kapsamına giriyor ve bir kez şikayetçi olduktan sonra ben vazgeçtim yada şikayetçi değilim artık desen bile bunu sana yapan kişi yargılanıp mutlaka ceza alıyor.

Madde 158

Nitelikli **************lık

(1) **************lık suçunun;

f) Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle,

yada savcı/hakim görüşüne suçun işleniş şekline bakarak

g) Basın ve yayın araçlarının sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle,

İşlenmesi halinde, iki yıldan yedi yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. (Ek cümle: 29/6/2005 – 5377/19 md.) Ancak, (e), (f) ve (j) bentlerinde sayılan hâllerde hapis cezasının alt sınırı üç yıldan, adlî para cezasının miktarı suçtan elde edilen menfaatin iki katından az olamaz.

g den alır basın yayın yoluyla derse ki bunu da yapabiliyorlar kendi insiyatifleri : 2 yıldan az olmamak kaydıyla ceza alır , eğer f olarak karar kılarlarsa ki aslı budur 3 yıldan az olmamak kaydıyla ceza alır. Suçun verdiği zarar maddi büyüklüğe göre alt sınırdan uzaklaşılır yani ceza artırılır.

Sadece yapman gereken bu maddeleri olduğu gibi paranı alan kişiye gönder ve 24 yada 48 saat süre ver, eğer kabul edip ödersen davacı olmayacağım eğer ödemezsen davacı olduktan sonra kamu davası olarak devam ediyor ve yapacak bir şeyim kalmaz de.

Çözülmezse anlaşmaya yanaşmazsa herhangi bir adliyeye giderek bir savcıyla görüşüp suç duyurusunda bulun sandığından fazla yardımcı oluyorlar. Gitmedne önce olayın detaylarını anlatan bi dilekçe yaz başlığını boş bırak adliyede yazarlar. Delil olarak de her ne varsa kaydet çıktı al yada flash belleğe kopyala savcıya sun.
baranos anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Tabiki banka kayıtları olduğu için şahıs hakkında en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz, savcı şahsı çağırır ve parayı neden aldığını sorar onun verdiği cevap üzerine tekrar sizinle görüşülerek çözüme kavuşturulur lakin para gönderdiğiniz hesap muhatabın hesabı olmayabilir bu durumlar da var.

Not: Bu bir mahkeme açma olayı değildir ve işlemler ücretsizdir.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Dostum hukuk kesin kriterlere bakar. Su sorularin cevabi sende.
-Sen ne istedin adamlar ne söz verdi neyse anlaştiniz
-Anlaşmada ilk anda bir süre belirtildi mi?
-Yapcaz deyip sürekli ertelediler ve söz verdikleri sureye hic uymadilar mi

Bunlar kesin ve net ise hukuk seni hakli çıkarır.
Simdi verirlerse ve sen temayı kabul edersen anlaşmış sayiliyorsunuz. Bence hic uzatma Allahinizdan bulun de. Tema güzel ise kabul et

Hocam işler pek öyle yürümüyor. Siz bir kere şikayette bulunduğunuzda savcı ilk olarak karşı tarafın da ifadesinin alınmasını istiyor ve hayatın akışına göre söylenenlere bakarak bir kanaate varıyor. Eğer dolandırılma ihtimalini kuvvetli görürse de dosyayı açıyor mahkeme sürecine geçiliyor.

Durup dururken kim neden dolandırıldım diye boşuna mahkemeye gitsin ? Karşı taraf neyi nasıl savunacak 1 yıldır alınan para karşılığında verdiği hiç bir şey yok. Yani sizin delil bulmanız kadar karşı tarafında aksini ispatı mecburi. Çünkü gönderilen paranın dekontu var karşılığında ne verdin ki bu para sana gönderildi diye soruyor savcı ilk savunmasında.

Nitelikli **************lık davaları ağır ceza mahkemelerinde görülüyor ve karşınızda 4-5 hakim birden duruyor. Kimin haklı kimin haksız olduğuna bir bakışta karar verebilecek düzeyde bi heyet yani. Eğer daha önce işlediği bir suç yok ise 1 1.5 sene gibi bir ceza verip HAGB kararı veriliyor ve 5 yıl boyunca suç işlemediği takdirde herhangi bir yaptırım yada sicille karşılaşmıyor. Ama daha önceden suçu var ise bu cezası infaz oluyor.

Örnek bir sürü dava biliyorum.

MrTimsah MrTimsah Bursa Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel Kalite Kontrol
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 158 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Biraz zor hocam geçmiş olsun.E-ticarette güven esastır ilk tasiti yatırdıktan sonra hiç demediniz mi yav arkadaş benim projem var ne yaptınız ne ettiniz benden her ay para alıyorsunuz ne iş diye yazılı bir belge yoksa işler biraz zorlaşabilir yinede yasal olarak hakkınızı arayabiliyorsanız arayın derim.

ben zor bir şey göremiyorum , **************lık sonuçta , mesajlarda durduğuna göre , valla üzüldüm , geçmiş olsun
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al