wmaraci reklam

Site isimleri aynı diye dava açacaklarını söylediler yardım !

60 Mesajlar 8.834 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
program ile ilgili bir şey paylaşma bir halt olmaz. ütopya ile ilgili aklına ne geliyorsa yap gıcıklık değilmi

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Maalesef, internet ortamında olmasak açardım ağzımı yumardım gözümü ya neyse.

Durgun sular derin akar.

TalhaAzam TalhaAzam www.talhaazam.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Şunu da eklemekte fayda var, Acun Medya avukatlarından kurtuluş kolay değil. Bunu birçok arkadaş iyi biliyor. Daha önce program hakkında paylaşım yapmamış olsaydınız problem çıkmayabilirdi ama paylaşım yaptığınız için işler değişebilir.

iyide paylaşım olarak resmi bişi paylaşmadık ki önceden ütopya hakkında bilgi verici makale yazdık kendi bildigimiz kadarıyla bunun dışında son olarakta ütopyaya başvuru ve izlemeleri için Acun'un kendi site linkini paylaştık yani fan sitesi gibi bişi oldu resmi siteden içerik alıp paylaşmadık bişey yapmadık.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

myth2012 adlı üyeden alıntı

iyide paylaşım olarak resmi bişi paylaşmadık ki önceden ütopya hakkında bilgi verici makale yazdık kendi bildigimiz kadarıyla bunun dışında son olarakta ütopyaya başvuru ve izlemeleri için Acun'un kendi site linkini paylaştık yani fan sitesi gibi bişi oldu resmi siteden içerik alıp paylaşmadık bişey yapmadık.

Haklı olabilirsiniz hocam fakat Acun Medya bu konuda çok katı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
domain ismi farklı olsa ne yazar sen direk acunun programı üzerine site kurmuşsun :)

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bir şey olmaz demiş ama yanlış düşünüyorlar. Sen programla ilgili bir şey paylaşmış isen o iş orada biter o avukatlar onu delil olarak sunar mahemeye. Zaten domain adı da "utopyaizle" ayrıca yeni almışsın , yani "resmen ben bu domaini bu yarışma için almışım" demişsin.

Yanlış bilmiyorsam utopya internetten 7-24 canlı yayınla sunulacak , bu yüzden seninki gibi siteleri görmezden geleceklerini sanmam. bana sorarsam seni WİPO ya vermeden adamlarla anlaş siteyi kapatıyorum de, 2-3 kuruş için uğraşmana değmez. Ha wipo ya verirler sen avukat filan tutmazsın 5 para harcamazsın bir , ama domaini alırlar elinden. Bana sorarsan uğraşsanda alırlar, vereceğin avukat parasına yazık olur.

Wipo Nedir:

http://www.domainom.com/20120731/bir-domain-davasi-nasil-sonuclanir-tum-detaylariyla-ornek-bir-wipo-davasi

http://www.domainom.com/etiket/wipo-davalari

Ayrıca şurda wipo davaları ile ilgili twitler bulabilirsin:

https://twitter.com/domainOM?original_referer=http%3A%2F%2Fwww.domainom.com%2F20120731%2Fbir-domain-davasi-nasil-sonuclanir-tum-detaylariyla-ornek-bir-wipo-davasi&profile_id=315426394&tw_i=525331342033448961&tw_p=embeddedtimeline&tw_w=297010644484489216

yani öyle kolay işler değil bunlar, verdiğim ilk linke bakarsanız gayet güzel açıklamış her şeyi, hangi durumlarda domain devredilir hangi durumlarda edilmez vs.

Haa şu var ilk paragraf benim şhsi fikrim, siz bu domaine önem veriyorsanız gidin bir bilişim avukatına (işten anlayan biri bulursanız tabi) danışın derim, tabi sizin için bu domain çok önemliyse...

---

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Sitenizi şimdi inceledim de Acun Medya size çok çektirir inat ederseniz hocam. Siteyi direk o program üzerine kurmuşsunuz.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Acun Medya kolay kolay vazgeçmez, sizin başlığınız direk Tv8 diye başlıyor zaten. Başınıza bela açmamalarını istiyorsanız sözlerini dinleyin.

kardelen25 kardelen25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 14 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
kardeşim bence siteyi hemen başka bir arkadaşının üzerine yap o arkadaşın da yabancı bir ülkeden bir hosting alsın ve siteni oraya taşı ondan sonra sana hiç bir şey yapamazlar yurt dışındaki sitelerede karışamazlar.

TalhaAzam TalhaAzam www.talhaazam.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)

kardelen25 adlı üyeden alıntı

kardeşim bence siteyi hemen başka bir arkadaşının üzerine yap o arkadaşın da yabancı bir ülkeden bir hosting alsın ve siteni oraya taşı ondan sonra sana hiç bir şey yapamazlar yurt dışındaki sitelerede karışamazlar.

Site zaten blogger üzerinde barınıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al