wmaraci reklam

Site isimleri aynı diye dava açacaklarını söylediler yardım !

60 Mesajlar 8.833 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kardelen25 kardelen25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 14 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
O zaman değiştir blogger şart değilya alan adını transfer et örneğin godady firmasında bir hesap aç oraya transfer. sonra firmadan bir wordpress hosting al wordpressi kur siteni taşı hiç bir sıkıntı olmaz bizim kanunlarımız ülkemizde geçerli yurt dışına kesinlikle müdahale edemezler rahat ol.

Ek Olarak: Bu arada siten gayet başarılı bence devam et.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

kardelen25 adlı üyeden alıntı

kardeşim bence siteyi hemen başka bir arkadaşının üzerine yap o arkadaşın da yabancı bir ülkeden bir hosting alsın ve siteni oraya taşı ondan sonra sana hiç bir şey yapamazlar yurt dışındaki sitelerede karışamazlar.

nereye karışamıyorlar? Bu davalr sadece Türkiyede mi görülmüş:

http://www.wipo.int/amc/en/domains/

Hosta belki bir şey yapamazlar ama domaini istersen marsa taşı yine alır alacak olan.

Ek Olarak: al bak mesela örnek bir Türkçe dava:

sahibindenbak.com alan adının devrine karar verilmiş (Yani sahibinden alınmış, şikayet edene verilmiş domain, tabi şikayet edende sahibinden.com)

http://www.emrekurt.av.tr/2014/08/1313/

şikayet ve savunma üstteki linkte var sonuçta var, ben avukat değilim işin detayından anlamam ama internette 2-3 örnek davaya bakarsan senin domainin işinin zor olduğunu anlarsın.

Bak karar verilirken şunlara bakıyormuş mahkeme:

Şikayet Eden’inaşağıda belirtilen üç şartın mevcudiyetini ispat etmek zorundadır:

a) İhtilaflı alan adının Şikayet Eden’in markası ile aynı veya iltibas oluşturacak kadar benzer olduğu,

b) Şikayet Edilen’in alan adıyla ilgili olarak hiçbir hak ya da meşru menfaatinin bulunmadığı,

c) Alan adının kötü niyetle tescil edildiği ve kullanılmakta olduğu.

WIPO ALAN ADI TAHKİMİ SIKÇA SORULAN SORULAR:

http://www.emrekurt.av.tr/2014/08/wipo-alan-adi-tahkimi-sikca-sorulan-sorular/

Ek Olarak: şöyle bir şey daha var, sabahtandır bunu arıyordum, burdada güzel açıklıyor işleyişi vs. :

Alan Adını Haksız Yolla Ele Geçirmeye Çalışmak (Bölüm 1):

http://www.erdemakcay.av.tr/alan-adini-haksiz-yolla-ele-gecirmeye-calismak-bolum-1/

.
.
.
aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

---

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Şu Acun denilen ve zengin oldu diye eşini boşayan adamın adını her duyduğumda cinlerim tepeme çıkıyor. Hiçbir şey yapamazlar. Ancak videoları kaldır istersen. Makaleler senin için yeterli olacaktır zaten.

Abicim bilmeden yorum yapmayın lütfen bu tür ailevi konularda çok hassasımdır bu insanlar ile aynı evde yaşamadan ne olduğunu ne siz ne bizler bilemeyiz bu yüzden lütfen birilerinin ailesi hakkında yorum yaparken o bilgiye sahip olduğunuzu bilinde söyleyin şimdi acunun avukatları sizi dava etse ne olacak ? buraya gelip sizde yardım konusu mu açacaksınız ? kendinizi zor duruma düşürmeyin ben sizin iyiliğiniz için konuşuyorum

www.parkpera.com

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Abicim bilmeden yorum yapmayın lütfen bu tür ailevi konularda çok hassasımdır bu insanlar ile aynı evde yaşamadan ne olduğunu ne siz ne bizler bilemeyiz bu yüzden lütfen birilerinin ailesi hakkında yorum yaparken o bilgiye sahip olduğunuzu bilinde söyleyin şimdi acunun avukatları sizi dava etse ne olacak ? buraya gelip sizde yardım konusu mu açacaksınız ? kendinizi zor duruma düşürmeyin ben sizin iyiliğiniz için konuşuyorum

Ne alakası var efendim. Yasal konularda neyi, hangi kelimeyi nerede kullandığımı çok iyi bilirim ben. Mesleğim bu çünkü benim. Şikayete konu bir kelime kullandığımı nereden çıkartıyorsunuz? Hiçbir içtihatta bile bulamazsınız söylediğim kelimeler ile ilgili yargılama. Size konuyla ilgili yorumlar ve gazete küpürleri sunabilirim çünkü. Bunun yanı sıra uzatmak istemiyorum ve elbette aile içi ilişkilerini bilemem, haklısınız. Hatta bunun doğruluğu konusunda bile size kanıt sunamam. (Gazete küpürleri ve yorumlar harici) Fakat, bilmenizi isterim ki; hakkınızda olmayan kişisel yorumlarımın beni ve söylediğim kişiyi ilgilendirdiğinden eminim. Saygılar.

Ek olarak; Bu arada yardım teklifiniz için teşekkür ederim. Ancak kendi işimi kendim görmeyi severim. Dilerseniz forumdaki mesajlarımı bir inceleyiniz, bu güne kadar yardım istemedim ama bu yardım isteyemeyeceğim anlamına mı gelmeli?

Yahu son bir düzeltme yapayım, senden de özür dileyeyim. (Özür dilerim) Her ne kadar mesleğim de olsa, sert çıkıldığını hissedip, size karşı da biraz sert çıkmışım. Kusuruma bakmayın. Ben evli ve iki kız çocuğu babasıyım. Benim de bu konuya olan duyarlılığımı bilmelisiniz. Bu kişinin boşandığı eşinden olan çocuğunun kameralar karşısında ağladığını görmüştüm ama eldeki tek görgüm bu değil tabi.
Esatozel

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Olmaz demeyin şansınızı deneyin milli piyango bu laf anca milli piyangoda geçerlidir
Acun medya ile uğraşılır mı ki adamlar haklıyken direk index falan ne varsa sil
yada birsey olmaz diyene devret gor sonra olacakları

kardelen25 kardelen25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 14 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
kardeşim ben bu siteyi devr almaya razıyım

TalhaAzam TalhaAzam www.talhaazam.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)

kardelen25 adlı üyeden alıntı

kardeşim ben bu siteyi devr almaya razıyım

Satıyım kardelen25 sen ilgilen (:

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
satacaksan whois bilgilerini değiştir, senin adına kalırsa whois bir anlamı olmaz satamanın, dava yine sana açılır . (yani bir dava açılma durumu olursa.)

---

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
kardeşim son zamanlarda acunn sosyal medya ekibi internet üzerindeki bu web siteleri hakkında gerçekten ciddi yaptırımlar uyguluyor , yani anlayacağınız sıkıntıya girmeyin ki zaten video paylaşamazsınız bu mümkün değil fena telif hakkı cezası var bence zor duruma düşmeyin bırakın öle kalsın

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
Domain satılık diye bir index at.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al