wmaraci reklam

Telif Hakkından İfade

100 Mesajlar 19.226 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Film sitesi sahipleri Filmi birşekilde bulup yüklüyor. Birde videonun üzerine bir kenarına ( Genelde girişte ) www.filmsitesi.xxx tarafından yüklenmiştir vs yazıp birde lütfen kaynağından izleyiniz emeğe saygı ( Hayır o nasıl oluyor onuda anlayabilmiş değilim yaptığın emeği hiçe saymak zaten :) ) yazıyor. Sonra film şirketi bunu görüp davayı yapıştırınca ; Efendim ben sadece içerik sağlayıcıyım La yırtamazsın durumu. Orda kabak gibi yazmışsın kendin yüklediğini. Çok görüyorum ben bunu film sitelerinde. Benim dediğim şey üzerinde filmsitesi.xxx in paylaşımı alıp alakasız vidyomekani.xxx sitesinde paylaşman. Bu durumda sen içerik üretici değil içerik sağlayıcısısın. Bağlantının kaynağı sen değilsin ki bikere abidik kubidik video yükleme siteleri. Senin üzerine düşen o video sitesine giden bağlantıyı kaldırmak. Başımıza geldi bişey biliyoruzda söylüyoruz. Aksi halde internette film sitesi kalmazdı. Bu işle binlerce lira kazananlar hala mevcut.
nafakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

APOINT APOINT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 52 / 54
  • Ticaret 24, (%100)

topalogluhost adlı üyeden alıntı

Yükleme yaptığınız yer, yer sağlayıcı olarak geçer sitenize filmi nereden yüklüyorsunuz siz ?

mevcut videoyu upload ettiğiniz bir sunucu var direk olarak oraya yüklemektesiniz ve oradan link alarak kendi sitenize yönlendirmektesiniz.

siz kendi film sitenizde aracı oluyorsunuz bu durumda yer sağlayıcı olarak geçer her film sitesi

her film sitesindede bu şekilde bir ibare vardır araştırırsanız bulabilirsiniz.

kusura bakma ama her sitede bu ibare varderken boyle bir açiklama şekli olamaz lütfen uzatmayin konu hakkında bilgi sahibi değilsiniz zaten bu yüzdeün bütün film site sahipleri bu durumdan dava açiliyor aman bana bir şey olmaz madde 5 hosting firmalari için geçerlidir yukarda arkadaşin yazdigi gibi madde 4 bizi ilgilendirir yani siteye ekleme yapan kişi sorumludur. uzatmak istemiyorum herkesin bilgiside kendine olsun inş senin dedigin gibi olurda film sitelerinin başi agrimaz

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Daha reşit olmadan bu tür işlere bulaşmak ne kadar yanlış bir şey. Hoş reşit olsan da yanlış ama geleceğini garanti altına alabileceğin şeylere yönelmek yerine bunlarla uğraşman çok kötü. Geçmiş olsun.
sifreler

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

APOINT adlı üyeden alıntı

kusura bakma ama her sitede bu ibare varderken boyle bir açiklama şekli olamaz lütfen uzatmayin konu hakkında bilgi sahibi değilsiniz zaten bu yüzdeün bütün film site sahipleri bu durumdan dava açiliyor aman bana bir şey olmaz madde 5 hosting firmalari için geçerlidir yukarda arkadaşin yazdigi gibi madde 4 bizi ilgilendirir yani siteye ekleme yapan kişi sorumludur. uzatmak istemiyorum herkesin bilgiside kendine olsun inş senin dedigin gibi olurda film sitelerinin başi agrimaz

Sevgili dostum sana bir soru. Ben facebook a bir video yükledim, üzerinede benim ismimi yazdım, Telif ihlali içeren bir video. Sende bunu gördün aldın benden bendeki şekliyle paylaştın. (Alıntı yaptın vs ) Facebook a zaten telif davası açılamaz telifi bu durumda kim yer ?
Balmorhea

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 52 / 54
  • Ticaret 24, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Sevgili dostum sana bir soru. Ben facebook a bir video yükledim, üzerinede benim ismimi yazdım, Telif ihlali içeren bir video. Sende bunu gördün aldın benden bendeki şeyliyle paylaştın. (Alıntı yaptın vs ) Facebook a zaten telif davası açılamaz telifi bu durumda kim yer ?

Ayni durumu ben savcıya söyledim biraz daha farkli savci aynen şu cümlelerli söyledi bu videoyu ilk paylaşan ilk uplond eden kadar video paylaşan yayan kişide sorumludur dedi yani burda telif hakkı sahibi hem sana hem videoyu yükleyenede ayrı ayrı dava açip ceza almanizi sağlayacaktir

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
Telifi hem yükleyen hem de paylaşan yer bu durumda. 4 tane telifli eserim var. Paylaşmak da suçtur. Herkesin beğeniyor ve paylaşıyor olması suç olduğu gerçeğini değiştirmez
APOINT

kişi bu mesajı beğendi.

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
Kısacası film sitelerinin komple yasaklanması lazım. Hırsızlık başka bir şey değil. İzleyen de izleten de kul hakkı yiyor.
muratcanygz

kişi bu mesajı beğendi.

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
Telif hakkı sahibi iyi avukatlar tututup bu işin üzerinde dururlarsa herkes ceza alır ... Ama sadece göz korkutmak için davalar açarsa bu davalar ceza olmaz ancak kişinin sicilini kirletir.... Yerli filmler yüklemeyin size tavsiyem...

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

APOINT adlı üyeden alıntı

Ayni durumu ben savcıya söyledim biraz daha farkli savci aynen şu cümlelerli söyledi bu videoyu ilk paylaşan ilk uplond eden kadar video paylaşan yayan kişide sorumludur dedi yani burda telif hakkı sahibi hem sana hem videoyu yükleyenede ayrı ayrı dava açip ceza almanizi sağlayacaktir

Bu durum benimde başıma geldi. Bana söylenen ise bağlantıyı paylaşmam suç fakat oluşturucusu ben olmadığım için aynı cezayı almam. Paylaştığım linki uyarı olursa kaldırmam gerekir. Telifi asıl ihlal eden ihlale yol açan ceza alır. Ha ben bağlantıyı kaldırmamakta diretirsem aynı durum benim içinde geçerli olur ve ceza yerim.
topalogluhost

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 52 / 54
  • Ticaret 24, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Bu durum benimde başıma geldi. Bana söylenen ise bağlantıyı paylaşmam suç fakat oluşturucusu ben olmadığım için aynı cezayı almam. Paylaştığım linki uyarı olursa kaldırmam gerekir. Telifi asıl ihlal eden ihlale yol açan ceza alır. Ha ben bağlantıyı kaldırmamakta diretirsem aynı durum benim içinde geçerli olur ve ceza yerim.

hocam ben telif için dava aldigim içerigi belkide 2 saat içinde kaldirdim ama yinede dava açildi soyledim bu durumun ceza almama engel olmadigini dava açma haklariin ellerinde oldugunu söyledi bunu bana söylenen savciydi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al