wmaraci reklam

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 26.877 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
https://tolunayakay.av.tr/bir-markaya-ait-olan-alan-adi-domain-kayit-edilebilir-mi/ bunu okuyarak, gerekli adımları atabilirsiniz.

wmaraci
reklam

aponkral aponkral Özgür Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Özgür Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Lions adlı üyeden alıntı

aponkral ;

yilmaz70 in dediklerini dikkate alın derim. Ayrıca "turkcell" sözlük anlamlı bir kelime değildir bir markadır. Açacağınız site ne olursa olsun kısaltması Turkcell olamaz. Zira bu kadar kolay olsaydı nike, adidas, twitter markasını içeren binlerce site açılır herkes de yolunu bulurdu. Ayrıca mahkemeler sadece sebebe ve içeriğe bakmaz. Mahkemede nihai karar hakimindir. Hakimler her zaman kanunda yazana göre hüküm verme zorunluluğunda değildir. Zira Turkcell'in, "Arama motorlarında yapılan marka isim aramamızda bu site çıkmaktadır ve markamızla doğrudan iletişime girmek isteyen kullanıcıyı yanıltmaktadır" demesi bile hakimin siteyi kapatma kararı alması için yeterlidir. :)

Marka haklarına saygı duyan biriyim. Turkcell ile gerekli iletişimleri zaten daha önceden başlattım. Bu web sitesini tasarlamam ve yayına almak tamamen haklarımı garanti altına almak içindir.

* Turkcell iletişime geçerek nazikçe isterse zaten verecek durumdayım. Ama kabalık edip, "...markamıza zarar veriyorsunuz, bu alan adını kullanamazsınız..." tarzında yaklaşılırsa onlar için kolaylık sağlamayacağım.

Enpati yapın diyen kurumsal hesap (adı aklıma gelmedi) size hak veriyorum. Dediğim gibi marka haklarına saygılı olmam gerektiğini biliyorum. Ama Turkcell'in bana nasıl yaklaşacağından emin olamayacağım için haklı bir menfaatim olması gerekiyor. Bu nedenle alakasız ve tamamen bana özel bir web sitesi ile yola devam etmem gerekiyor.

Aponkral markasının sahibi, yazılım ve proje geliştiricisi.

BilenAdam10 BilenAdam10 WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Domaini talep ettiğiniz ücreti almadan devretmeyiniz kesinlikle öyle bı dünya yok parayı hesaba yatırsın alsın domaini sahibi ne dersin istediğin fiyat domain sahibine kalmış artık

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Bizde turkcell6g.com mu alsak ne ;)
Belli ki gelecekteki çalışmalarını garanti altına almaya çalışıyolar. İşi BİLEN bi avukat kärlı çıkarır. işi BİLMEYEN avukat ise zararlı çıkarır açık ve net.

İcra Takip Uzmanı
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

EmirKutlu EmirKutlu PHP | Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Php |
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 39 / 85
  • Ticaret 40, (%100)
Avukatlık bir durum değil, endişe etmenize ya da panik yapmanıza gerek yok.
Bu tarz konular ne zaman konuşulsa hep "kanald.com" örneğini veriyorum, com-net-org domainler ICANN e bağlıdır ve ICANN kuralları gereği, marka, isim v.b. önemi olmaksızın domaini her zaman ilk gelen alır. Ancak alan adında marka ile aynı içerikte bir web sitesi kurulmaz ise. (kanald.com için istenen meblağ ödenmediği için kanald.com yıllardır arkadaşlık sitesi olarak yayın hayatına devam ediyor) .tr uzantılar için aynı şey geçerli değil, odtü markalara tr uzantılarını koşulsuz iade ediyor. O yüzden de kanald.com.tr üzerinden devam ediliyor. Nacizane fikrim, sitede farklı bir içerikle yayını açık tutup alan adı için ücret talep etmeniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al