wmaraci reklam

Üyelik Sözleşmesi

4 Mesajlar 727 Okunma
wmaraci reklam

Batuhanc Batuhanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Wp blogumda çerez ve gizlilik politikası var ben bir de üye olurken üyelik sözleşmesi eklemek istiyorum.

Siteme üye olan herkes yazı yazabiliyor , belli üyeler resim de ekleyebiliyor. Burada sorumluluğu her yazının yazarına vermek istiyorum. Yani eklenen resimlerden , yazının içeriğinden yazıların yazarları sorumludur demek istiyorum.

Böyle bir örnek sözleşme bulamadım kendim de yetkin olmadığım için yazamadım , bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba?

Ayrıca sitemde üyelerin yazıları içerik editörlerince onaylanıp yayımlanıyor , bu durumda sorumluluk site sahibinde mi olur? Direkt mi yayımlanırsa sıkıntı olur mu?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Bu gibi sözleşmeleri ücretsiz bulamazsınız. Bulsanız da size hizmet etmeyecek ve birgün başınızı ağrıtacaktır. Çünkü size özgü ve özerk yazımı gereklidir. Bir avukata özel olarak yazdırmanızı tavsiye ederim. (En sağlıklısı, daha çok detay için PM gönderebilirsiniz)

Ayrıca, editör onayı her zaman iyidir, olsun da. Editör, imla, genel yazım kuralları, genel ahlak kuralları ve site işleyiş/içerik prosedürüne göre genel kontrolleri yapar, varsa küçük hatalar düzeltir. Onun dışında dokunmaz...
Sorumluluk, şahsi fikrini beyan eden yazarda olur. Bu hususu da anasayfanızda kamuya açık bir şekilde de duyurursunuz. (Büyük gazete ön sayfalarında /Künyelerinde benzer yorumu görebilirsiniz mesela) Yazarlık modu verdiklerinize de mutlaka tebliğ edersiniz. Bir de yazarın yaşı çok önemli.18 yaş üstü olduğunu bir tik ile doğrulatın, doğum tarihi girmesi zorunlu olsun. 👍😊

Devir çok değişti, herkes birbirini dava etmek için kolluyor, önemli bir konu...
Batuhanc

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhanc Batuhanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir avukata özel yazdırmayı düşüneceğim ama şu an oldukça küçük çaplı bir siteyiz ve siteden gelirim yok. Site akademik bir site , ağırlıklı olarak sağlıkla alakalı.
Ben elimde olsa her resim için ya telif öderim ya da telifsiz resim kullanırım ama her üyemin resmini denetleyemiyorum. Her yazarın yazısından sorumlu olduğunu yasal uyarı sayfamda belirttim. Yazı yollama koşulları sayfamda tekrar belirttim ve hak sahiplerine iletişime geçmeleri için sıkı ricacı oldum - eğer olursa böyle bir durum-.
Biraz takıntılıyım ama hiçbir telif hakkı sahibinin hakkına sitemde geçilmesini istemem. Bundan ötürü sorun yaşamayı ise hiç istemem. Bu konuda yapabileceklerimi tekrar tartayım.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Anlıyorum, kendinizce alabildiğiniz tüm tedbirleri almaya çalışmışsınız. Site olarak kastı aşan bir niyetiniz olmadığı müddetçe rahat olun...

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al