wmaraci reklam

Film İndirme Sitesi Uyarısız Suç Duyurusunda Bulunabilir mi ?

26 Mesajlar 3.936 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nostardamus nostardamus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,uzun süredir web site sahibiyim sitemde filmler oyunlar uygulamalar vs gibi şeyler paylaşıyordum, lakin filmlerle ilgili herhangi bir yasal hak uyarısı geldiğinde filmi kaldırıyordum bugün polisler geldiler karakola gidip 3 adet film için telif hakkı nedeniyle ifademi alıp bıraktılar ifademde normalde mail yoluyla ikaz gelirdi ikaz gelince bende filmi kaldırırdım ama bu sefer adı geçen filmlerle ilgili herhangi bir ikaz gelmedi ve bende ikaz gelmeden cezai işlem uygulanamaz sanıyordum vs vs ifademi verdim ve gerçekten bilmiyordum,o olaydan sonra filmleri siteden kaldırdım hangi ceza işlemler uygulanır bilgi verebilir misiniz teşekkürler.

wmaraci
reklam

pmehmet pmehmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 809
  • Beğeniler 90 / 187
  • Ticaret 8, (%100)
film başı para isterler dava etmemek için .Dava olursa kesin ceza alırsın film başı 15 20 k isteyebilirler o avukatlara kalmış bir durum

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
peki herhangi bi uyarı yapmadan şikayet edebilirler mi

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kanunun Ek 4 üncü maddesi uyarınca, dijital iletim de dâhil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserlerin üç gün içinde içerikten çıkarılması ihtar edilir. Söz konusu istemin yerine getirilmemesi halinde Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Ancak ihlalin durdurulmaması halinde bilgi içerik sağlayıcısının söz konusu fiili FSEK. uyarınca suç teşkil eder.
şöyle bir madde okudum da

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Filmleri fiziksel olarak hostinginde barındırıyor musun? Yoksa embedded olarak bir yerden mi alıyorsun?

www.ontedi.com
www.cizgi.site

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
fiziksel olarak hosting de yok googledrive turbobit vs gibi uplaod sitelerinden link olarak paylaştım ve linkleri yükeyen ben değilim bazı filmlerle ilgili daha önce uyarı alıyordum ve aldıktan sonra hemen kaldırıyordum ama bu sefer herhangi bir uyarı vs almadım sitede iletişim numaram mail vs bulunduğu halde

Blog Blog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
İstedikleri miktarı ödeyin. Aksi taktirde dava açarak çok çok daha fazlasını sizden alırlar. Ayrıca, bahsettiğiniz uyar kaldır olayı yer sağlayıcılar için geçerli. Siz kullanıcısınız, yer sağlayıcı hosting bayiniz oluyor. 10-20 bin arası bir ücret isterler diye tahmin ediyorum. Siteyi hala açık tutmanız çok yanlış bir durum. Derhal ilgili siteyi kapatın, daha fazla başınız yanmadan. Geçmiş olsun.

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
sitedeki tüm içerikleri kaldırdım savcılığın takipsizlik verme ihtimali yokmu beni dava eden firmayı bile bilmiyorum

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bide ifadem dede belirtim daha önce uyarı alıyordum ondan sonra kaldırıyordum bilmiyordum diye

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
filmlerin 3 üde yabancı film biri beyaz karga filmiydi yanılmıyorsam burdan bulabilirminiz yada nereden öğrenebilirim davacı kişiyi yada firmayı teşekkürler
121854

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al