wmaraci reklam

Yazık Sizlere Üzülüyorum

48 Mesajlar 10.013 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Merhaba bu satırları okuyan değerli kardeşim ;
Bugün akşam yemek yemedim neden biliyormusun?

Youtube Embed kodu paylaşan kardeşimden 10 binlira isteyen aracı bulucu beyefendi"ye
Forumdan bir kardeşimin sitesinde iletişim sayfası bulunup yok diye dava açanlara sinirimden

Ve daha nice sıkıntılar ve üzüntülerle sizleri uykunuzdan bile edenlere bu gençleri incitmeyin diyorum

Arkadaşlar usta sanatçı Neşat Ertaş a sormuşlar konser bileti fiyatını ne kadar yapalım diye cevabı şu Ben gençlerin cebindeki sigara parasını almam demiş

Kımse kusura bakmasın ama youtubedan zaten dünya para kazanıyorsunuz bu gençlerin parasına kadarmı? Düştünüz yoksa bu sanatçıların haberi yokda birileri sinyal mi? Yapıyor

Malesef paypal işine bir çare bulamadığımız gibi bir webmaster derneğıde maddiyattan dolayı kuramadık ki haklarınızı savunalım

Birilerinin en azından Hakimlere embed kodu paylaşıma açıksa bunun sanat eserine paylaşım ile katkısı olduğunu anlatmalı Youtube dan koparın o zaman 10 binlira sevgili şam şeytanı arabulucu
arkadaş

Bilişim hukuku bölümünde ifadeye çağrıldım yazısını görmek beni kahrediyor!
looktr mehmet01 oktayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sercan52 sercan52 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 16 / 16
  • Ticaret 25, (%100)
Ne videosu paylaşılmış peki?

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Youtube'da yer alan bir videoyu embed kodu ile sitesinde paylaşan biri hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Doğru mu anladım? Eğer öyleyse çok garip bir durum.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Buyrun okuyun
https://m.wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku/youtube-embed-sarki-paylastigim-icin-10-a-666953.html

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Bir ara gazeteler, sabah haberlerinde televizyonların gazete haberi okumasını yasaklatmışlardı. Tv kanalları da, "Biz bedavadan sizin reklâmınızı yapıyoruz" diye tepki göstermişler, gazeteden haber okumayı bırakmışlardı.

Kitabının adını söylenmesini bile telif hakkı kapsamına sokabiliyorlar ki böyle bir olayı okumuştum.

Örneğin bir blog yazarı bir kitap hakkındaki görüşlerini yazmış. Yayın evinden mi, yazarın asistanı mı ne o blogger'a ulaşıp bu yazıyı sildirmek istemiş. "Eğer kaldırmayacaksanız, yazının olduğu sayfadaki reklâmı (muhtemelen Adsense) kaldırın" demiş.

Maalesef bu tür hareketler, insanın yardımseverlik duygusunu yavaş yavaş öldürüp bencilliğe itebilir.
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 16 / 16
  • Ticaret 25, (%100)
Show tv whatsap habere yaz değişik olayları haber yapan bi Kanal bunu değerlendirirler bence, sesin burdan duyurabilir bence belkide sanatçının da bilgisi yok kariyeri icin haber olursa sonuc olabilir
tarantula901

kişi bu mesajı beğendi.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Sosyal paylaşım sitemde ben değil de üyelerimden biri şarkı sözü ve iframe kod paylaşmış diye benim de mahkemem var. Paylaşan ben değilim, site bir sosyal paylaşım sitesi ve hâlâ geliştirilme aşamasında ve yüzlerce üyesi de var dedim ama benim üzerimden devam etti yine. Uzlaşmada 11bin istediler, işsizim ve kiracıyım diye birikimim de yok, veremedim. Şimdi mahkeme var temmuzda. Mahkemede ceza almasam bile mahkeme masraflarını (5-10bin) ödicem, kaybedersem zaten 11bin + masraflar ile daha fazla ödicem.
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 16 / 16
  • Ticaret 25, (%100)
Aslinda saçma birşey youtube üzerinden paylaşıldığına embed kodu veriyorsan sitende paylaşabilirsin demek bu aslında, yada video icerisinde yada açıklama kısmına uyari olarak yazmak gerekmesi gerekir, insanlardan sadece nasıl para koparabiliriz derdine düşülmüş demekki

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
bilisimhukuku arkadaş konuyu yaklaşık 1,5-2 ay önce açmış. Acaba şu anda bir gelişme var mı, sizin bir bilginiz var mıdır?

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
azembilisim umarım dava açmamışlar konu 1-2 aylıkda olsa yazık günah fragman yüzünden bile para ister oldular zaten her konuda para kazandırmayan haber siteleri varken birde bunlar gençlere tuzu biberi oluyor meslekten soğuttular herkezi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al