wmaraci reklam

aPress Hakkında Önemli Not!

107 Mesajlar 15.977 Okunma
wmaraci reklam

Graphics6 Graphics6 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 8, (%100)
yakışmadı :(

wmaraci
reklam

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)

okansaglam adlı üyeden alıntı

En sevmediğim konulardan biride bu. :( Geçmiş olsun inş. sorunu yakın zamanda çözersiniz.

Konu çözüldü arkadaşlar.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet Hocam V2 ne zaman bizimle buluşacak. Ayrıca birçok bence sizin yaptığınız temadan cesaret alıp tema yapıp satmaya başladı.

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Bu temayı gördüğümde aorhan'a mail atmıştım temanın wareze düştüğünü. Demek ki temayı wareze düşürenler de bunlardan birisi.

wmaraci
wmaraci

micromillian micromillian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 43 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

mua adlı üyeden alıntı

İnsanların benim hakkımdaki fikirlerini pek bilmem ama sanırım şuanda oldukça aciz düşünüldüğünü biliyorum.

Evde değildim konudan haberim yoktu sağolsun Atakan mesaj attı. Bende hemen Ahmet Orhan'ı aradım yaklaşık 20dk knştuk. 11 yıldır internetle içli dışlıyım ama sadece son 1 yıllık webmaster hayatım oldu. İlk blogum, ilk alan adım olan semiyun.com'la başladığımda heves edip para biriktirip aPress teması almıştım. O zamanlar henüz herkeste yoktu, şuanki kadar yaygın değildi. Almamdaki en büyük nedenlerden biride buydu.

Sonra temayı editlemek istiyordum. Localhostta tema açılmıyordu. Sebebi de temanın şifrelenmiş olması. Bir yolla temayı editlemem gerekti ve şifreyi kırmanın bir yolunu buldum. Tabi daha yeniyiz ya büyük birşey yaptığımızı sanıyoruz :) o sıralar maykcanla aram iyidi muhabbet ederdk fln.. 2 kişiye verdm ben temayı ilk verdiğm kişi de maykcandı. İkincisi de androidhaber.org sahibi Yiğit. Arka arkaya günlerde verdm sonra zaman geçti normal olarak pişmanlık.... Hayatımda ilk kez kul hakkına girmiştim. Ahmet Orhan'a söylemekle söylememek arasında çok kaldım korktum. Bir insan ne kadar güçlü olursa olsun en zayıf insanın hakkına bile girerse ondan daha zayıf konuma düşer. Bende söylemeye korkuyordum. Bunca şey sonucunda sadece 1 gece uyuyamamıştım kendi muhasebemi yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 19 Mayıs'ta Marmara depremi olduğunda korkmuştum. Çünkü birinin hakkını almıştım öyle ölmek düşüncesi bile insanı korkutur.

Sonra bir reklam için Ahmet hocayla tekrar konuştum o anı söylemek için vesile diye düşündüm ama yine çekindim. Velhasıl işte bu konu aracılığı ile gün yüzüne çıktı diye de bugün bunu yazıyorum.

Kendisiyle telefonda uzun uzun konuştum maddi olarak üstüme düşen 2 tema ücretini ödemem. Manevi olaraksa üstüme düşeni bunu açıklayarak yapıyorum.

Ahmet hocadan özür bile dileyemedim telefondan. Çünkü bu durumda özür dilenmez. Hakkını helal et bile diyemedim çnkü ona yüzüm olmadı. Ama şuan en azından durumu herkese açıkladığım için birazda olsa vicdanen rahatladım.

Kötü, yalancı, kul hakkına giren, haram mal yiyen bir insan değilim. Sadece çok büyük bir hata yaptım...

@mua Aslında siz de çok büyük bir hata yok. Sizin en büyük sorununuz bazı insanlara güvenip paylaşılmaması gereken bir şeyi paylaşmanız. Ve bu insanların da amacı iyi insanların gösterdiği paylaşma duygusunu kötüye kulanmaktır. :mad:

Ancak Maykcan ve Fatih Durmuş'a çok kızdım. Adam bir de en alta Tasarım: Fatih Durmuş yazmış. Böyle insanlardan nefret ediyorum. :mad::mad::mad:

MehmetYilmazz MehmetYilmazz Çok Az Kaldı ! Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben anlamıyorum neden bu kadar çok uzatılıyor. Kıskançlıkmı Pislik Mi ?

Adam hakkıyla yapmış ve satıyor kimsenin kafasına silah dayayıp temayı alın demiyor.Bu şekil davranışlarda bulunarak temayı hakkıyla satın almış arkadaşları haksızlığa uğratıp AORHAN'A karşı HIRSIZLIK faaliyeti gerçekleştiriyor.
Sizin ile aynı forumdan aynı ülkeden olan birinin emeğini çalmak ...
"Konu çözüldü ne işlem olucak neler yapıcaksın" bırakın bunları !
Temayı çakma kullanan birinimi gördün haber ver AOrhan'a insalık namına...
Bunların dışında sende çakma kullanıp satıyorsan kusura bakma rezilikten başka hiç bir şey değil !

Yakında ...

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Umarım çözüm bulursunuz.Yapılan iş hoş birşey değil.

mertozgun mertozgun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
maykcan efendi gelmiş bide bana mua verdi temayı diyor. mua verdi diye kullanmak zorundamısın temayı? şeref yoksunu sorun çözülmüşmüş. Bunun cezasını ahirette hem bunu ücretiyle alanlara hemde tema sahibine ödeyeceksin.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14486
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
0-60 arası yorumların tamamını kelimesi kelimesine okudum. Ahmet'e yapılan ayıp büyük. Temanın sahibinin sana ait olduğunu zaten biliyoruz. Hiç kimsenin bir şüphesi yok.

Daha önce warez olarak kullanan bir siteyi (ismini söylemeye gerek yok zaten o listenenler arasında) bir arkadaş irtibatı ile Ahmet'e bildirmiştik. Aynı şekilde satışının yapıldığınıda...

Düşünüyorumda o site sahipleri hergün kendi sitelerine girdiklerinde bu temanın hakkını vermeden kullandıkları için vicdan azabı çekmiyor mu?

Malesef sanal ortamdaki içerik ve ürünleri koruma imkanı çok çok az. Gerekli dava açılır evet, ancak bu dava bile aylar yıllar sürüyor ve insanı dava açtığına pişman ediyor.

Bu yüzden bu tür kişileri sadece ve sadece toplum baskısı denen olgu sayesinde utandırabiliriz. Bunu nasıl mı yaparız? İşte bu tür konularla.. Ve bloglarda açılacak benzer konularla..

Geçmiş olsun Ahmet.

Not: Sorun çözüldü vs. deniyor. Ancak görüşmelerinizle ilgili son durumu pmlersen sevinirim.

Deneyim demeyin, deneyin!

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Temayı ücretsiz verirse, parayla verdiği kişilere hakkı hukku düşer, o yüzden yazısında belirtmiş 47 lira 45 lira diye falan.

Burada temayı yapandan çok, alan kişilerden özür dilenmeli, onlarda çok akıllı ya parayla alıyorlar, böyle şifre kırmayı bilmiyorlar. (!) Ioncube olsun bade64 olsun. Şifreyse, başkası kullanmasın diye konmuştur. Bu devirde kendini kanıtlama egosu başladı sanırım, başkasının emeğini, parayla alanların hakkını düşünmemiz gerekiyor.

Mua, 11 senedir internetle içli dışlıyım demişsin güzel, ama 11 senede bunları hiç mi öğrenemedin diye soruyorum. Burada basit bir şeyle, çocukluk yaptım affedin olmamalı bence. O zaman bu tür şeylerin arkasını durduramazsınız. Biraz el insaf.

Allah yardımcın olsun Aorhan, zor iş. Mua çocukluk diyip özür dileyip, 11 sene internet hayatında olmaya da anlam verebilmiş değilim.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al