Blog Devri Sizce Kapandı Mı?

30 Mesajlar 3.336 Okunma
smmexpress

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

Hellyeah adlı üyeden alıntı

Türkiyede blog kültürü tam anlamıyla yaygınlaşmaya başlamışken vlog (youtube da görülen ) piyasaya çıktı ki bence bunun en büyük destekleyicisi vine , snapchat , scorp gibi uygulamalardır.

Kesinlikle. Blogu ve youtube kanalını gerektiği ölçüde bir noktada birleştirebilirsek oldukça yararı olabilir diye düşünüyorum.

Ek Olarak:

Hellyeah adlı üyeden alıntı

Türkiyede blog kültürü tam anlamıyla yaygınlaşmaya başlamışken vlog (youtube da görülen ) piyasaya çıktı ki bence bunun en büyük destekleyicisi vine , snapchat , scorp gibi uygulamalardır.

Kesinlikle. Blogu ve youtube kanalını gerektiği ölçüde bir noktada birleştirebilirsek oldukça yararı olabilir diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Aksine daha da değerlenmeye başladı. Büyük firmaların ve projelerin blog sitelerine reklam verdiği bir dönemdeyiz :)

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Tabii ki bu orantida bloglar da kapanıyor. Ama asıl kaynak okuyucunun azalması. Ben bir blogun altında her yazıda 50-100 yorum olup o blogun kapanacağını sanmam. Bunu görenlerde blog açacaktır. Fakat o yorumlar olmadığı için daha fazla blog da yok.

Şu anda herkes bir şekilde internete erişebiliyor. Bence önümüzdeki günlerde okuyucu sayısı artabilir gibi geliyor.

Ek Olarak:

MertBalci adlı üyeden alıntı

Aksine daha da değerlenmeye başladı. Büyük firmaların ve projelerin blog sitelerine reklam verdiği bir dönemdeyiz :)

Bunun içinde kaliteli ve özgün fikirler ile bloga adım atmak gerekiyor. En önemlisi de istikrar galiba. Çünkü pek çok blog bir yerden sonra artık güncelliğini yitiriyor ve hiç paylaşım yapmamaya başlıyor. Galiba fazla sabredemiyoruz.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
ne zaman başladı ki bitsin? daha kaç kişi blog mu? o da ne ? derken...
3525

kişi bu mesajı beğendi.

herseyiblogluyorum.blogspot.com
wmaraci
wmaraci

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Okuyucu kalitesi gittikçe düşüyor. Bunun birçok nedeni bulunmakta. Bilişim dünyasında görsellerin ön plana çıkması ile okuyucu beğendiği görseli daha çok tıklıyor. Bu nedenle bloglardaki ilgi çekici görsel daha çok tık alıyor.
Ayrıca birbirinden alıntılanarak biraz değişiklikle oluşturulmuş binlerce yazı, içerik ve haber bulunmakta. Bu da ziyaretçiyi tekrarı olan haberleri okumaktan sıkmışa benziyor. Okuyucu herşeyden birazdan ziyade bir konuda bir alanda yazılmış özgün blogları takip etmekten hoşlandığını gösteriyor.
Sonuçta hepimiz birer insanız. İnternet dünyasında gezinirken kendi kültürümüze, sosya kültürel, sosya ekonomik yapımıza uygun blogları takip etmekteyiz. Bu da blogların kendini bu bağlamda yeniden yapılandırması gerektiği anlamına geliyor.
Kaliteli br blogun vlog ile desteklendiğinde daha çok kitleye hitap edeceğini düşünüyorum. Bizler kendimizi geliştirdikçe internet araçları da beraberinde gelişecek gibi görünüyor.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

genchakan adlı üyeden alıntı

ne zaman başladı ki bitsin? daha kaç kişi blog mu? o da ne ? derken...

Yavaş yavaş düzelecek bence iyimser bakalım şimdilik.

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Okumanın önemini bilmeyen bir ülkede normal koşullarda da blogdan çok bir şey beklememek lazım. Üstelik, okuma ile izlemenin çok farklı oldugunu bilmeyen bir ülkede belirli bir okuyucuyu yakalamış bloglar sadece istisna olabilir.
Blog, özgün düşüncelerin, belirli bilgi birikiminin ve günlük yaşamın yazıya döküldügü bir paylaşım biçimidir. Bu paylaşım biçimi ile görsellikle yapılan paylaşımın verdigi zevk çok farklıdır. Örnegin şu yazıları kamera karşısında anlatmaya kalksam kısa bir müddet sonra sıkılırsınız ama yazıların dilini anlamaya çalışmanın dahi ayrı bir akıcı tarafı var.
Yıllardır yazılar yazıyorum, bloguma kimse ugramaz ama bu beni asla yazmaktan alıkoymuyor...

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Blog bence farklı alanlarda çok ilgi görüyor...Mesela gezi blogları ve vloglar ile desteklenmesi.Çok harika birşey..

İnsanlar artık gezmeye merak sardı farklı yerler,şehirler,ülkeler görmek istiyor...Bunların araştırıcısı ve ziyaretçisi çok oluyor haliyle.Hatta blog,vlog (youtube) süper ikili ve bu kesinlikle başkoyulması gereken bir yol.

• Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

iltekmer adlı üyeden alıntı

Okuyucu kalitesi gittikçe düşüyor. Bunun birçok nedeni bulunmakta. Bilişim dünyasında görsellerin ön plana çıkması ile okuyucu beğendiği görseli daha çok tıklıyor. Bu nedenle bloglardaki ilgi çekici görsel daha çok tık alıyor.
Ayrıca birbirinden alıntılanarak biraz değişiklikle oluşturulmuş binlerce yazı, içerik ve haber bulunmakta. Bu da ziyaretçiyi tekrarı olan haberleri okumaktan sıkmışa benziyor. Okuyucu herşeyden birazdan ziyade bir konuda bir alanda yazılmış özgün blogları takip etmekten hoşlandığını gösteriyor.
Sonuçta hepimiz birer insanız. İnternet dünyasında gezinirken kendi kültürümüze, sosya kültürel, sosya ekonomik yapımıza uygun blogları takip etmekteyiz. Bu da blogların kendini bu bağlamda yeniden yapılandırması gerektiği anlamına geliyor.
Kaliteli br blogun vlog ile desteklendiğinde daha çok kitleye hitap edeceğini düşünüyorum. Bizler kendimizi geliştirdikçe internet araçları da beraberinde gelişecek gibi görünüyor.

Kesinlikle tam anlamıyla katılıyorum.

Ek Olarak:

bilsez adlı üyeden alıntı

Okumanın önemini bilmeyen bir ülkede normal koşullarda da blogdan çok bir şey beklememek lazım. Üstelik, okuma ile izlemenin çok farklı oldugunu bilmeyen bir ülkede belirli bir okuyucuyu yakalamış bloglar sadece istisna olabilir.
Blog, özgün düşüncelerin, belirli bilgi birikiminin ve günlük yaşamın yazıya döküldügü bir paylaşım biçimidir. Bu paylaşım biçimi ile görsellikle yapılan paylaşımın verdigi zevk çok farklıdır. Örnegin şu yazıları kamera karşısında anlatmaya kalksam kısa bir müddet sonra sıkılırsınız ama yazıların dilini anlamaya çalışmanın dahi ayrı bir akıcı tarafı var.
Yıllardır yazılar yazıyorum, bloguma kimse ugramaz ama bu beni asla yazmaktan alıkoymuyor...

Birden ansızın gelen o yazma isteğini biliyorum. Bu tarz yazmayı seven insanların yazılarını okumak gerçekten çok hoşuma gidiyor. Blog adresinizi pm olarak atabilir misiniz? Blogunuzu takip etmek isterim.

Ek Olarak:

narinhosting adlı üyeden alıntı

Blog bence farklı alanlarda çok ilgi görüyor...Mesela gezi blogları ve vloglar ile desteklenmesi.Çok harika birşey..

İnsanlar artık gezmeye merak sardı farklı yerler,şehirler,ülkeler görmek istiyor...Bunların araştırıcısı ve ziyaretçisi çok oluyor haliyle.Hatta blog,vlog (youtube) süper ikili ve bu kesinlikle başkoyulması gereken bir yol.

Bencede her ikisi de birbiri ile uyumlu olabilir. Ama tabi isteyen blog ile isteyen de vlog ile devam etsin. Tamamen zevk meselesi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Bence bloglar gene reveaşta, forumlara göre. Tabii gelişen teknoloji ile hayat kolaylaşıyor, basitleşiyor, eskiden bir video çekip yüklemek zor işti, uğraştırıyordu. Ama şimdi öyle değil; insanlar görselliğe ve dinlemeye daha çok önem veriyorlar çünkü daha kolay.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al