freelance iş ilanları

Blog Kardeşliği Yenilendi

1.352 Mesajlar 148.500 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Tüm sitelere yorumlar gönderildi.

wmaraci
reklam

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
tüm sitelere yorum gönderildi

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
...............................

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar yaklaşık 5 defa bu konudan söyledim,bunu yapan bazı arkadaşlara da özel mesajla bildirdim. Bundan sonra siteme yorum yaparken misal, site adresi ehliblog.com yorum yaparken ismine Ehl-i Blog yazarsa, yani site adresinin anahtar kelimesini isim yerine yazan olursa yorumları onaylanmayacak. Haftalık raporda da yorumun yapılmadığı belirtilerek uyarı alması sağlanacak. Bu ne be kardeşim. Yorumların arasında Teknoloji Blogu diye adam var. Eğer böyle bi dayanışmaya sitenizi yazdırdıysanız hakkını verin. Haftada 3 yorum yapacaksınız cılkını çıkarıyosunuz.

Sözüm ad soyaddan oluşan kişisel bloglara değil.
Ben yorum yaparken mstfTurk kullanıcı adını kullanıyorum. Her sitede, her forumda bu adı kullanırım. Rahatsız olan arkadaşlar varsa değiştirebilirim.

wmaraci
wmaraci

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
peki sen mstfTurk kullanıcı adını bak her blogda kullanıyormuşsun insanlar da kendi blogunun adını her forumda kullanıcı adı olarak kullanabilir.Şimdi sadece senin bloguna yorum yazarken farklı bir ad mı seçelim? Sonra yorum yazarken ya bu blogda hangi ad kullandım diye dön dolaş dur.Hem insanlardan yorum yapmasını istiyoruz hem de kullanıcı adını beğenmiyoruz.Bu davranışını pek uygun bulmuyorum.Yani Ehl-i BLog adında yorum bırakırken ne olacak?Sana ne zararı var onu anlamadım.

Kaldı ki insanlar her zaman yorum yaparken bizim kara kaşımız kara gözümüz için yorum yapmazlar.Bir şekilde yorum yaptıkları sitede de tanınmak isterler.Yorum yöntemi de bir şekilde tanınma aracıdır.Biz kopya içeriği önlemenin içerisindeyken sizin bu noktada takılmanız çok ilginç geldi.Ben yine Ehl-i Blog olarak yorum yapmaya devam edeceğim.Beğenmezseniz karşılıklı olarak yorum yapmayız.Eğer kurallara aykırı bir durum ise gruptan çıkarılabiliriz sorun değil.

İyi Çalışmalar

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Dün bakamadım gruba, neler olmuş böyle ben yokken :)

Emre adlı üyeden alıntı

Yazburaya 'nın sahibi çocuk sanırım? Yazılan yoruma baksanıza ben böyle yorumu ilk defa onayladım ve gülmekten çaktladım :))) Çocugun derdi elli oldu. Yapılan emeğin karşılığını bir saniyede böyle cevaplamış helal olsun :) Şahsen böyle yorumlar yazılacaksa ben çıkayım :) Çünki böyle yorumlara ihhtiyacım yok benim.

Başka konulara bakacak olursanız 2 - 3 saatimi ayırarak yazıyorum ve bunu okumadan sırf ' yorumu göndereyim, benden çıksında gerisi umrumda değil ' tavırlarında yorumlar atılıyor :) 1 haftada atacağınız topu topu 3 tane mesaj [COLOR=Red]yazık günah emekleri böyle çiğnemeyin.[/COLOR]

Yazburaya 'nın sahibi kim bilmem etmem ama bir daha böyle yorum atacak olursa gerçekten sitesine yorum atmayacağım. Bilgisi olsun

Yada konu içeriğindeki kuralı ele alacak olursam, yorumu bir dahaki sefere yok sayar taki düzgün bir yorum yapana kadar onay vermem kendisi burada uyarı alır.

Sorunlarınızı iki kişi arasında çözmeye kalkarsanız grubun düzenini bozarsınız, buna da ben izin vermem. Kural gayet açık, mantıklı olmayan ve rastgele atılmış bir yorumu blog sahibi olarak silme, görmezden gelme hakkınız var. Ama daha önceden de dediğim gibi bu hakkınızı kullandığınız zaman bana haftalık geri bildirimler de yapmalısınız ki ben de yorum sayısına göre gerektiği zaman ceza vereyim.

Birisinin yorumundan, tavrından, blogundan şikayetçiyseniz sorunu benimle paylaşın, yönetici olan benim, sorunu elbet çözeriz ;)

Emre adlı üyeden alıntı

arkadaşım merhaba;

kişisel siteme yaptığın yorum spam olarak geçiyor. Bilgine.

Emre bana dediysen, dinamik IP kullanıyorum, Türk******* bazen AntiSPAM eklentiler tarafından spam olarak görülen IP'leri kullanıcılara atayabiliyor.. Sebep bu olabilir :) Ama sürekli bir durum varsa tekrar bilgi ver lütfen bana.

mstfturk adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar yaklaşık 5 defa bu konudan söyledim,bunu yapan bazı arkadaşlara da özel mesajla bildirdim. Bundan sonra siteme yorum yaparken misal, site adresi ehliblog.com yorum yaparken ismine Ehl-i Blog yazarsa, yani site adresinin anahtar kelimesini isim yerine yazan olursa yorumları onaylanmayacak. Haftalık raporda da yorumun yapılmadığı belirtilerek uyarı alması sağlanacak. Bu ne be kardeşim. Yorumların arasında Teknoloji Blogu diye adam var. Eğer böyle bi dayanışmaya sitenizi yazdırdıysanız hakkını verin. Haftada 3 yorum yapacaksınız cılkını çıkarıyosunuz.

Sözüm ad soyaddan oluşan kişisel bloglara değil.
Ben yorum yaparken mstfTurk kullanıcı adını kullanıyorum. Her sitede, her forumda bu adı kullanırım. Rahatsız olan arkadaşlar varsa değiştirebilirim.

Bu konuda grupta herhangi bir kısıtlama yok. O kişi gruptan biri olmasaydı ve blogunuza denk gelip yorum atsaydı da silecek miydiniz yorumu veya yorumdaki isim alanını? Her şeyden önce böylesi bir durum etik olmazdı değil mi?

İsim alanını yorum yapan kişi tercihine göre doldurabilir, sitesinin anahtar kelimesini de yazabilir, kendi adını da; ama kurallar size böylesi bir yorumu onaylamama hakkını vermiyor. Tercih sizin, onaylamamanız durumunda tespit edilirse uyarı alabilir veya gruptan çıkarılabilirsiniz.

Maziliguney adlı üyeden alıntı

Yorum değerlendirmelerini her pazartesi yapsak nasıl olur?
(Malum yorum atma süreleri 1 hafta sürüyor o yüzden eksik değerlendirilmiş olmasın kimse ;))

Standard periyod belirlemek güzel bir fikir :) Pazartesi de uygun, bu konuda bir toplu mesaj geçeyim grup üyelerine..

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

FierOzgur adlı üyeden alıntı

bu siteler haricindeki tüm sitelere atıldı . Yorum alanlarında sıkıntı var yorum atılamıyor

Lütfen tekrar deneyiniz. Ben bir sorun göremedim?

Spacely Spacely Eh Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
benim site de hala uyarı çıkıyor mu acaba?

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

candanblog adlı üyeden alıntı

Emre bana dediysen, dinamik IP kullanıyorum, Türk******* bazen AntiSPAM eklentiler tarafından spam olarak görülen IP'leri kullanıcılara atayabiliyor.. Sebep bu olabilir :) Ama sürekli bir durum varsa tekrar bilgi ver lütfen bana.

Evet size demiştim. Bir sonraki yorumunzda aynı şekilde sorun devam ederse Özel mesaj ile bildirim gönderirim.

İyi çalışmalar.
canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

agumrah agumrah Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretim Görevlisi
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 9 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
can özel mesajı gönderdim
canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 14 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 14 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al