wmaraci reklam

Blog Yazarları Kodlama Bilmeli Mi?

10 Mesajlar 1.475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Blog yazma, başlı başına zor bir iş. Hele ki bir de bunu yılmadan devam ettirebilmek gerçekten zor. Üç senedir blog sahibi biri olarak ben de her blog sahibinin yaşadığı sıkıntıları yaşadım. Bu sıkıntıların içerisinde konu bulamamak belki de en önemlilerinden birisi. Fakat yazacak konuyu bulsak bile iş sadece yazmayla da bitmiyor. Blog yazmaya yeni başlayacaksanız kullanacağınız sistemi (wordpress, blogger/blogspot veya diğerleri) bir şekilde kurar veya başkalarına kurdurtup blog dünyasına adımınızı atabilirsiniz.

Peki blog yazarları kodlama bilmeli mi?. Bu soruya iki cevabım var. Eğer nazınızın geçtiği, bıkmadan usanmadan her sorunuza yanıt verecek veya yardımınıza koşacak biri varsa kodlama bilmenize gerek yok. Sizin tek yapmanız gereken oturup yazınızı yazmak. Gerisini arkadaşınız halleder. Bayanlar zaten bu konuda daha şanslı. :)

Size yardım edecek bir arkadaşınız yoksa kodlama bilmek zorunda mısınız?. Evet. Kodlama dediysem de öyle kafanızda fazla büyütmeyin. HTML ve CSS bilmeniz, sorunlarınızı kendinizin çözmesi için yeterli. Bunları öğrenmek de fazla zamanınızı almaz. En fazla 2-3 gününüzü ayırarak, çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tabii ki öğrenip öğrenmemek tercih meselesi. Ama insanın kendi işini kendi halletmesi kadar keyif verici bir şey yok.

Kaynak: Blog Yazarları Kodlama Bilmeli Mi?
Karyotip Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
benim css öğrenmem gerek, kaynak arıyorum.. :)

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Kendini kurtaracak kadar ve taglari anlayacak kadar yeter bence(en az).

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

benim css öğrenmem gerek, kaynak arıyorum.. :)

Aradığın kaynak biraz da nasıl öğrenebildiğinle alakalı. Kitap okuyarak daha iyi öğrenirim diyorsan internetten kitap satışı yapan sitelerdeki yorumları da dikkate alarak, araştırıp kitapla öğrenebilirsin. İnternet üzerinden öğrenebilirim diyorsan Fatih Hayrioğlu'nun sitesine göz at. Bu konuda kendini kanıtlamış bir isim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)
Ben 3 aydır blog sahibiyim. 3 ay hazır temalar kullandım. Eksik bir şey vardı. Şimdi temamın büyük bir kısmı bitti. Ufak tefek işler kaldı.Allah izin verirse bu ay temamı kullanmaya başlayacağım. Gerçekten kodlama bilmeli site sahipleri. Yoksa hazır temayla iş olmuyor.
NuCLeuS

kişi bu mesajı beğendi.

Teknobeyin Teknobeyin Teknobeyin.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Entrepreneur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 0 / 41
  • Ticaret 1, (%100)
Ben WordPress ile tanıştığım zaman 'resim yükleme' kısmının dahi nerede olduğunu uzun bir süre aramış idim. :) Lâkin, şimdilerde WordPress kullana kullana, WordPress bazlı olup ta bilmediğim bir şey neredeyse hiç yok. Bu yüzden kodlama bilmek, aklımızdan geçenleri direkt uygulamamız açısından çok iyi oluyor. İşimizi kolaylaştırıyor en azından.

Yine güzel bir makaye imza atmışsınız. Makaleleriniz çok başarılı. Emeğinize sağlık.
NuCLeuS

kişi bu mesajı beğendi.

Teknobeyin.com — Teknolojinin Beyni

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Teknobeyin adlı üyeden alıntı

Ben WordPress ile tanıştığım zaman 'resim yükleme' kısmının dahi nerede olduğunu uzun bir süre aramış idim. :) Lâkin, şimdilerde WordPress kullana kullana, WordPress bazlı olup ta bilmediğim bir şey neredeyse hiç yok. Bu yüzden kodlama bilmek, aklımızdan geçenleri direkt uygulamamız açısından çok iyi oluyor. İşimizi kolaylaştırıyor en azından.

Yine güzel bir makaye imza atmışsınız. Makaleleriniz çok başarılı. Emeğinize sağlık.

@Teknobeyin Teşekkür ederim.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Bende yazacak konu bol, kodlama bilgim de iyi Allaha şükür.
Tek sorunum, edebiyatım zayıf olduğu için yazarken cümleleri toparlayamamam. Ya aynı cümleyi tekrar eder, ya da direkt konuya girip bir iki cümlede bitiririm. Hiç ilgi çekici şekilde yazamam. :(

Klavyenize sağlık güzel bir makale olmuş..

erdinc18209 erdinc18209 www.erdincyildirim.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 170 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Her ne olursa olsun kodlama bilmek de gerekli

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bende yazacak konu bol, kodlama bilgim de iyi Allaha şükür.
Tek sorunum, edebiyatım zayıf olduğu için yazarken cümleleri toparlayamamam. Ya aynı cümleyi tekrar eder, ya da direkt konuya girip bir iki cümlede bitiririm. Hiç ilgi çekici şekilde yazamam. :(

Klavyenize sağlık güzel bir makale olmuş..

Teşekkür ederim. Sanırım sizin eksiğiniz kitap okumamak. Gerçi bu eksiklik bir çoğumuzda var. Ben de kendimi okumaya alıştırmaya çalışıyorum. Ne kadar çok okursak o kadar güzel yazılar yazabiliriz. Bu konudaki eksiğinizi kitap okuyarak giderebilirsiniz diye düşünüyorum. Böylece kelime haznenizi geliştirebilir ve kendinizi yazarak daha rahat ifade edebilirsiniz.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al