wmaraci reklam

Blog Yazılarının Uzunluğu Ne Kadar Olmalı ?

9 Mesajlar 1.561 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Seokent Seokent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 74 / 63
  • Ticaret 2, (%100)
Blog yazarlarının kendine göre bir ölçüsü vardır ancak blog yazılarının uzunluğunu siz değil değindiğiniz konu belirler.
Blog yazıları google'in gözünde sıralama için önemlidir ve Google'ın olduğu gibi Adsense'inde sayfalarınızda yeterli arama yapabilmesi ve reklam vermesi içinde içeriğiniz ve içerik uzunluğunuz oldukça önemlidir.

Sizler için birkaç makale yazarı ile iletişime geçtim bu konu için ve geri dönüşler aldım. Şimdi sizlere iletişim kurduğum makale yazarlarının cevabı ile ideal blog yazısı uzunluğu ne kadar olmalıdır bunlardan bahsedeceğim.

Yazdığınız yazı hit amaçlı bir yazı ise güncel konuları 200-250 kelime ile blog okurlarınıza aktarabilirsiniz. Ancak yazdığınız yazının seo uyumlu olması ve blogunuzun kalitesini artırmasını ve daha sonra hit amaçlı bir yazı istiyorsanız o halde yazınız 300+ kelime olmalıdır. Yani ortalama olarak 400-450 kelime bu amaç için ideal bir uzunluktur.

Yukarıda verdiğim bilgiler kesinikle makale yazarları ile iletişime geçilerek verilmiştir. Bu sebeple güvenle yazılarınıza uygulayabilirsiniz.

Kaynak : http://seokenti.blogspot.com.tr/2016/09/blog-yazlarinin-uzunlugu-ne-kadar-olmali.html

wmaraci
reklam

rembrand rembrand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Yazı uzunluğu, blog yazarları, içerik üreticileri tarafından üzerinde kafa yorulan, tartışılan bir konudur hep... Eskiden minimum kelime sayısı 250-300 olmalı denirken sonraları 2000 kelime ve üzerine kadar çıkması tavsiye edilir hale gelmiştir. Benim kişisel görüşüm anlam bütünlüğünü koruyarak ana konudan sapmadan en uzun metnin oluşturulmasının ideal olduğu yönündedir. Konuya kafa yoranlar bu linkteki makaleyi de okuyabilirler.
bomonti

kişi bu mesajı beğendi.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)

rembrand adlı üyeden alıntı

Yazı uzunluğu, blog yazarları, içerik üreticileri tarafından üzerinde kafa yorulan, tartışılan bir konudur hep... Eskiden minimum kelime sayısı 250-300 olmalı denirken sonraları 2000 kelime ve üzerine kadar çıkması tavsiye edilir hale gelmiştir. Benim kişisel görüşüm anlam bütünlüğünü koruyarak ana konudan sapmadan en uzun metnin oluşturulmasının ideal olduğu yönündedir. Konuya kafa yoranlar bu linkteki makaleyi de okuyabilirler.

4 yıllık konuyu nereden buldunuz da yorumladınız bilmiyorum. Helal olsun :D

rembrand rembrand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Bazen yeni bir konu açmak yerine eski ama üzerine bir şeyler yazılmamış, cevaplanmamış konulara da yazmak mantıklı geliyor bana... Sizin blog yazılarının ne kadar uzun olmasının ideal olacağı hakkında bir yorumunuz var mı? Phantaso

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)

rembrand adlı üyeden alıntı

Bazen yeni bir konu açmak yerine eski ama üzerine bir şeyler yazılmamış, cevaplanmamış konulara da yazmak mantıklı geliyor bana... Sizin blog yazılarının ne kadar uzun olmasının ideal olacağı hakkında bir yorumunuz var mı? Phantaso

Blog yazılarının bir sınırı olmamalı.

floodlarcom floodlarcom Redditör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Floodtör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 183 / 186
  • Ticaret 13, (%100)
600 Kelimeden fazla olursa kaliteli olur.

artsinmurat artsinmurat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 30 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Okuyucuyu sıkmadan sürükleyici olması yeterli olacaktır. 400 - 500 arası idealdir. Fakat bunun yanı sıra resim, gif ve video ile de desteklenmesi seo açısından oldukça değerli olacaktır diye düşünüyorum. Hatta ben blog makalelerime tweetler bile gömüyorum. Okuyucumun daha fazla geçirmesini sağlamaya çalışıyorum. Bu sayede sitede geçirilen zaman artıyor ve sayfalar arası gezinmede artıyor. Tavsiye ederim kesinlikle...

MutlulukNerede MutlulukNerede WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Muahasebeci
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 53 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
7500 kelime varmı artıran :)

Web Site Kurulum, Hızlandırma Ve HİTLENDİRME Hizmertleri

devranozdemir devranozdemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Advertising works
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
roman yazılmayacak sonuçta altı üstü blog 2000 kelime yeterli diye düşünüyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al