wmaraci reklam

Blogger'dan Sonra Wp Geçmek

9 Mesajlar 1.086 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar kişisel bir blogum var istatistikleri gayet iyi ve sadece içerik paylaşıyorum. Genel olarak bakıldığında yeterli lakin reklam yerleşimleri ve ileride ekstra detaylar eklemek için wordpress gibi kontrolün daha fazla olduğu sistemler gerekiyor.

Daha da ilerlemeden wp ye aktarasım var ama içerik aktarımı falan daha çok uğraştırır diye düşünüyorüm. Aktarmak yerine .com.tr diye domain alıp devam etmek geliyor. ama com'un .com.tr' ye oranla daha olumlu olduğunu düşünüyorum ? Sizin görüşleriniz neler ?

Blogger olduğu için direk silip aynı domaini ile sıfırdan yeniden kurasım ama ama bu durumda içerikler gideceğinden negatif bir durum ortaya çıkarak

wmaraci
reklam

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
Kişisel bir blogun varsa bunu wordpress aktarmak istiyorsun sanırım profesyonel çalışıcaksın artık. güzel geçebilirsin ama aynı içerikleri yayınlayacaksan eğer. google'den tek tek index silmen gerekecek detaylı içerik seohocası yazmıştı onun yazılarını okuyabilirsin .com ve com.tr arasında ki fark zaten google'de bir çok blog bu konuda makaleler mevcut sen detaylı araştırma yapmadan yürümeye çalışıyorsun... bence kendini iyice geliştir daha sonra bir wordpress sitesine geç benim düşüncem bu yönde başarılar dilerim hasanayt
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bloggerda dışa aktarma aracı var, wordpress de içe aktarma aracı var. Biraz çalışmayla sistem güzel oturtulur bu sorun değil.

kullandığın alan adı .blogspot.com mu yoksa kendi alan adın mı orayı tam anlamadım.
Eğer blogspot.com ise panelden yeni alan adına bir yönlendirme yaparsın olur biter.

Küçük bir dalgalanma olsada bir hafta sonra kendini toparlar.
charset

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

kodshop adlı üyeden alıntı

Kişisel bir blogun varsa bunu wordpress aktarmak istiyorsun sanırım profesyonel çalışıcaksın artık. güzel geçebilirsin ama aynı içerikleri yayınlayacaksan eğer. google'den tek tek index silmen gerekecek detaylı içerik seohocası yazmıştı onun yazılarını okuyabilirsin .com ve com.tr arasında ki fark zaten google'de bir çok blog bu konuda makaleler mevcut sen detaylı araştırma yapmadan yürümeye çalışıyorsun... bence kendini iyice geliştir daha sonra bir wordpress sitesine geç benim düşüncem bu yönde başarılar dilerim hasanayt

İki sisteme de hakimim sadece fikirlerinizi almak istedim. WP'ye geçtiğimde self url olarak direk xx.com/gezideyim yapmak istiyorum ama blogger'den yönlendirme yapmak istiyorsan wordpress ayarlarınıda blogger gibi xx.com/2019/01 gibi yapmak zorundasın :D bu da sizin dediğiniz olayı buzoyr.

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bloggerda dışa aktarma aracı var, wordpress de içe aktarma aracı var. Biraz çalışmayla sistem güzel oturtulur bu sorun değil.

kullandığın alan adı .blogspot.com mu yoksa kendi alan adın mı orayı tam anlamadım.
Eğer blogspot.com ise panelden yeni alan adına bir yönlendirme yaparsın olur biter.

Küçük bir dalgalanma olsada bir hafta sonra kendini toparlar.

Halihazırda domain olarak aktif. tam yukarıda dediğim gibi url sıkıntısı var

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
ben pc ye akşam geçerim, şuan bakamıyorum. Sen bir dene istersen blogger yönlendirme panelinde düzenli ifadeler kullanabiliyormuyuz eğer öyleyse url işi de çözülür. Yoksa başka bir çare buluruz. Wordpress varsa çare de vardır. :D Akşam tekrar bir inceleyim.

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

ben pc ye akşam geçerim, şuan bakamıyorum. Sen bir dene istersen blogger yönlendirme panelinde düzenli ifadeler kullanabiliyormuyuz eğer öyleyse url işi de çözülür. Yoksa başka bir çare buluruz. Wordpress varsa çare de vardır. :D Akşam tekrar bir inceleyim.

Siz de bir kontrol edin ama böyle bir şey yapılamıyor yapmak istiyorsan wordpressi de x.com/2016/07 olarak kullanmak zorunda bırakıyor. anca .com 'u bırakım .com.tr'ye geçersem bunu bir nebze olsun düzetebilirim diye düşünüyorum

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bunun için bir kaç yöntem düşündüm birinci yöntem için Wordpress de bir 301 eklentisine ihtiyaç var. İkinci yöntem içinse bunu temiz bir şekilde yapabilmek için iyi javascript bilen birini bulmamız lazım çünkü ben uğraştım fakat kodu bir türlü uyduramadım. Üçüncü yöntem ise benim en çok aklıma yatan yöntem oldu.

Eğer aynı alan adını kullanırsan sen içerikleri istediğin şekildeki bir URL yapısında yayınlayacaksın sonra 301 eklentisi ile mesela Yoast pro da vardı bu özellik, yönlendirme ekleyecceksin. Bloggerdeki url yapısı ile olan url adreslerini yeni yapıya wordpress üzerinden yönlendireceksin. Sonuçta blogger site kapanıp gidecek aynı adres wordpress sitende olacak doğal olarak orada istediğin şekilde gelen istekleri yönlendirebilirsin. Tabi bu seçenek blogger da kullandığın aynı alan adına wordpress kurarsan olur.

Bir diğer seçenek ise

Eğer farklı alan adına bir wordpress site açarsan:

Şimdi buradaki kaynağa göre canonical url 301 yönlendirmesinin yerini tutabilir açıkça belirtildiği gibi.

Şimdi buna göre:
blogger yazı sayfalarında standart bir url yapısı kullanıyor. Örnek:2019/02/23/yazi-baslik.html

Biz etiketi ile kullanıcının bulunduğu sayfa URL çekeriz.
Javascript str.replace ve regexp ile URL'nin şurasını /[^0-9]/[0-9]/[0-9$]/ bulup boşluk ile değiştirip elimize kalan /yazi-baslik.html URL'nin önüne site adresini ekleyip http://siteadi.com/yazi-baslik.html şeklindeki sonucu

şeklinde sayfanın head kısmına bastıkmı Google botları artık orjinal sayfanın yeni adresimiz olduğunu öğrenecek ve orayı tarayıp sonuçlarda da orayı gösterecek.

fakat yukarıdaki bu sistemi javascript ile birleştiremedim bir türlü.

Bir diğer yöntem ise alan adını değiştireceksen eski alan adına bir geçici bir wordpress site kuracaksın ve kalıcı bağlantı ayarlarını aynı blogger gibi yapacaksın.

Sonra yeni alan adına da asıl wordpress siteni kurup istediğin şekil kalıcı bağlantı yapısı yapacaksın. böylece aradan blogger sistemini çıkartmış olacaksın, arama sonuçlarından gelen kişiler aynı adreslerdeki geçici wordpress sayfaları açılacak sonrada bu geçici wordpress üzerinden asıl wordpress sitene bir 301 çekeceksin. Olacak bitecek.

Tüm bunlar oldukça uğraş gerektiren şeyler fakat yada bloggerdaki yapıyı wordpress sitendede kullanacaksın ki bunun SEO için hiç bir mahsuru sakıncası yok. Yada yukardakine benzer işlemleri yapmaya çalışacaksın.Son çare ise gözünü karartıp blogger'a html yönlendirmeyi basacaksın fakat htlm yönlendirmesi çoğunlukla spam algılanan ve sitelerin "manuel işlem" e düşmesine neden olan birşey. Aklıma şimdilik bunlar geldi. Zaten başkada zararsız bir yöntem mevcut değil gibi.

bu arada bu konu neden "konu dışı" bölümünden. Fikri olan adam varsa da burayı bu konuyu görme olasılığı düşük.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu kadar uğraşmaya gerek yok ya eski yazıları wordpress e aktar. Daha sonra wordpress e ücretsiz bir tane 301 yönlendiricisi ekle. Bu yönlendirici istersen otomatik olarak url nin içinde geçen kelimelere göre eski yazıları yeni yazılara yönlendiriyor. Ama eğer makale url leri birbirine yakınsa bazen yanlış makaleye yönlendirebilir. Ben bir site için 120 makaleyi tek tek url yönlendirmesi yapmıştım. Sizde eğer makale sayınız haddinden fazla değilse güzel bir 301 yönlendirmesi ile tek tek url yönlendirmesi yaoabilirsiniz.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Teknik Bilgi Yok İse Blogger var ise wordpress. Geçişi iyi yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz hatta bir çok avantajı var bloggerdan wp ye geçenler genelde SEO anlamında mutlu oluyor.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al