Blogger mı? Wordpress mi?

80 Mesajlar 15.454 Okunma
smmexpress

abduko abduko Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek makina teknik ressam
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 39 / 19
  • Ticaret 1, (%100)

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Wordpress'in eklentileri sayesinde bunu amortilemek mümkün hocam. Çok bir fark olmuyor..

valla ben çok deneme yaptığım için :) o yüzden blogger diyorum özellikle ücretsiz sunucu sağlaması ve hızı çok iyi

wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Gözüm kapalı wordpress derim ben dostum sana da tavsiyem budur.

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
wordprees biraz ağır bana göre

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Blogger herzaman Google'da iyi indexlenir ve bir adım öndedir, ayrıca wordpress te veritabanı, güvenlik gibi konularda bilgi sahibi olmak lazım ama bloggerda bu korkulara gerek yok, sistem güvenliğiniz Google'ın profesyonel ellerine emanettir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse canı sıkılan DDoS saldırı yapamaz blogger kullandığınızda.

wmaraci
wmaraci

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Blogger herzaman Google'da iyi indexlenir ve bir adım öndedir, ayrıca wordpress te veritabanı, güvenlik gibi konularda bilgi sahibi olmak lazım ama bloggerda bu korkulara gerek yok, sistem güvenliğiniz Google'ın profesyonel ellerine emanettir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse canı sıkılan DDoS saldırı yapamaz blogger kullandığınızda.

Dediğiniz gibi saldırı konusunda sıkıntı olmasını istemiyorsak blogger açmakta fayda var. Ancak bunun dışında wordpress ile çok daha özgür oluyoruz ve sistemi istediğimiz yönde geliştirebiliyoruz.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

bulut50 adlı üyeden alıntı

Dediğiniz gibi saldırı konusunda sıkıntı olmasını istemiyorsak blogger açmakta fayda var. Ancak bunun dışında wordpress ile çok daha özgür oluyoruz ve sistemi istediğimiz yönde geliştirebiliyoruz.

Saldırı yapılır mı? Biraz güvenlik önlemi alayım derken yazacaklarınıza odaklanamazsınız. Bunun yanında hostinge de para lazım. Ama Bloggerda yılda 15 lirayla hosting olmadan 100% güvenli bir bloga sahip olabiliriz. Şu ana kadar blogspot tabanlı blog hackleyen görmedim açıkcası.

Are you alright?

weBurak weBurak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 2, (%100)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Blogger ile en fazla kaç hit yakalayabilen olmuştur acaba ? Herhangi bir kapanma durumu yok mudur ?

Her şeyden öte geçmiş bu konudaki soruya cevap veriyor bence. Blogger daha önce sansür yedi, yani mimli. Bundan sonra yemeyeceğinin garantisini kim verebilir ?

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)

Burak Güngör adlı üyeden alıntı

Blogger ile en fazla kaç hit yakalayabilen olmuştur acaba ? Herhangi bir kapanma durumu yok mudur ?

Her şeyden öte geçmiş bu konudaki soruya cevap veriyor bence. Blogger daha önce sansür yedi, yani mimli. Bundan sonra yemeyeceğinin garantisini kim verebilir ?

Ben yazdığım şeyle yazdığınız şey arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz anlayamadım? Hit kaygısıyla ne alakası var? Blogger tercih edenlerin web site içeriği üç aşağı beş yukarı bellidir, sen online film izleme sitesi kurmak istiyorsan zaten blogger'a bulaşma. Benim demek istediğim şey, blogger'ın bana göre en artılı yönü güvenlik kısmıdır, çünkü hostunuz Google sunucularıdır, veritabanı yada güvenlik gibi bir kaygınız olmaz, kafanız rahat olur. Ayrıca telif haklarıyla ilgili google'a yapılan şikayetler arasında blogspot sayfaları olanlar, Google tarafından adsense banı yada aramalardan çıkarılmak yerine otomatik olarak taslaklar kısmına alınır, yani chillingeffects.com da sitenizin şikayet edildiğini gördüğünüzde tedirgin olmazsınız, google bu bildirimleri dikkate alıp sitenizi kontrol için geldiğinde, ilgili şikayet sayfasını taslaklar kısmına alır.

Ek Olarak: Kimse hiçbirşeyin garantisini veremez. Siteniz kapatılmışsa bir hatanız var demektir, dönüp hatanızı ararsınız, google gelip canı sıkılınca site kapatmaz yada banlamaz.

aykutalan aykutalan www.ihracat.co Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Dış Ticaret Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Ben blogger kullanıyorum, alan adı yok şeklinde yorumlar var, sonuçta kendi alan adınızı ayrıca alıp ekleyebiliyorsunuz, imzamdaki sitem bu şekilde.

Ara sıra sitemi inceleyen arkadaşlar site daha fazla büyümeden wordprese geç diyor muhakkak wordpres daha zengin daha profesyonel. Şimdilk bloggerdan memnunum
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

ihracat, ithalat, yeni iş fikirleri
www.ihracat.co

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Güvenebileceğim bir sunucum var ise Wordpress kullanırım. Ancak hostum yok ise free hosta felan bulaşmadan blogger...

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al