wmaraci reklam

Hack'lenme tereddütü

36 Mesajlar 3.744 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mrugur mrugur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 37 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam legal yönüm iyi değildir ama illegalden anlarım. Bütün mesele paylaşımlı sunucuların güvenli olmamasından ötürü kaynaklanıyor yani diyelim bir sunucuda atıyorum 500 site var her hangi birine erişim sağlanabilinirse gerisinin pek bir önemi yok istediği siteye erişebilir (Güvenliği iyi olmayan sunucular) gerisi sadece symlink bypass yöntemi yani bir .htaccess dosyası 2 komut iş tamamdır config dosyası okunup mysql bağlantı kurulur ve crypt edilmiş şifre editlenip kendi şifren ile değiştirilir ve hacklenirsiniz.

Size tavsiyem " secureserver yada bluehost " gibi sitelerle çalışmanız sunucu güvenlikleri çok sağlam ve hazır scriptler kullanmanız (wordpress vs.) ve yüklediğiniz eklentilere, dosyalara dikkat etmeniz gerek hatta bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar vs. gibi şeylerede dikkat etmeniz gerekiyor malum sosyal mühendislik eğer bunları yaparsanız iddia ediyorum kesinlikle hacklenmezsiniz.

Secureserver ve bluehost gibi siteleri tavsiye etmemin sebebi CageFS kurulu olmaları ve ln -s, ln -b cat, cat -n, headername vs. gibi komutlar engelli ve genelde shell dosyaları zararlı kodla yazılı olduğu için şifrelenirler ve bu sunucular bu dosyaları tespit edip engelleme özelliğine sahip (bazı özel şifreleme türleri hariç lakin diğer güvenlik önlemleri sağlam olduğu için bunun bir önemi yok) eğer hacker shell dosyasını sunucuya upload edebilse bile sitenize ulaşamaz garanti ediyorum.
drmd

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
mrugur Hocam secureserver'dan kastınız özel sunucu mu ? Web site kurma geliştirme ve ilerletme kısmını anladım da sırada teorik kısmı var. Kodlar, sunucular vs. Sizden ricam o kısmı açarsanız sevinirim :)

Edit : Tamam hocam şimdi anladım fakat dediğiniz yerler bayağı tuzlu :D 20 dolardan başlıyor, aylık...

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.

endeline endeline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi / Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 9, (%100)
Yedek alacaksın, her gün kendin yedek indireceksin.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Öncelikle siber güvenlik alanında kendinizi geliştirin sonra özel yazılım yapıyorsanız açıklarınızı kapatın ve secure host kullanın. Host tema vs kullanıyorsanız yeterli bilgi edindikten sonra tarama yapıp kullanırsınız içiniz rahat olur.
Bu kadar korkuyorsanız kendiniz öğrenip kendiniz açıklarınızı kapatmanız en iyisi
drmd

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
mehmetmasa hocam notlarım arasına alıyorum tavsiyelerinizi, çok teşekkür ederim.

HasanCan HasanCan HEAD OF REDUS Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 18 / 58
  • Ticaret 3, (%100)
Korktukça hiç bir şekilde başarı elde edemezsiniz. Siz Yedeğinizi alın ve işinize bakın. Artık dakikada bir hatta saniyede bir yedek alan yazılımlar mevcut. Emin olun hacklenmek bile size çok şey kazandıracaktır.
drmd

kişi bu mesajı beğendi.

hasan@can.biz.tr - Onay almadan herhangi bir iş (özellikle ticaret) yapmayın.

• Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
HasanCan haklısınız hocam, aksi takdirde yerimde sayarım gibi duruyor. Sağolun.
HasanCan

kişi bu mesajı beğendi.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

mrugur adlı üyeden alıntı

Hocam legal yönüm iyi değildir ama illegalden anlarım. Bütün mesele paylaşımlı sunucuların güvenli olmamasından ötürü kaynaklanıyor yani diyelim bir sunucuda atıyorum 500 site var her hangi birine erişim sağlanabilinirse gerisinin pek bir önemi yok istediği siteye erişebilir (Güvenliği iyi olmayan sunucular) gerisi sadece symlink bypass yöntemi yani bir .htaccess dosyası 2 komut iş tamamdır config dosyası okunup mysql bağlantı kurulur ve crypt edilmiş şifre editlenip kendi şifren ile değiştirilir ve hacklenirsiniz.

Size tavsiyem " secureserver yada bluehost " gibi sitelerle çalışmanız sunucu güvenlikleri çok sağlam ve hazır scriptler kullanmanız (wordpress vs.) ve yüklediğiniz eklentilere, dosyalara dikkat etmeniz gerek hatta bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar vs. gibi şeylerede dikkat etmeniz gerekiyor malum sosyal mühendislik eğer bunları yaparsanız iddia ediyorum kesinlikle hacklenmezsiniz.

Secureserver ve bluehost gibi siteleri tavsiye etmemin sebebi CageFS kurulu olmaları ve ln -s, ln -b cat, cat -n, headername vs. gibi komutlar engelli ve genelde shell dosyaları zararlı kodla yazılı olduğu için şifrelenirler ve bu sunucular bu dosyaları tespit edip engelleme özelliğine sahip (bazı özel şifreleme türleri hariç lakin diğer güvenlik önlemleri sağlam olduğu için bunun bir önemi yok) eğer hacker shell dosyasını sunucuya upload edebilse bile sitenize ulaşamaz garanti ediyorum.

hocam CageFS güzel hostingede var

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Bir site işlerine dini bulaştırmamıştınız, onu da yaptınız. Yahu, bu ülkede din kadar istismar edilen bir şey yok...

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hacklenmemek için istediğiniz kadar uğraşın bu önüne geçebileceğiniz birşey değil. Geçen sene Intel işlemcisinde bir açıktan dolayı birçok bilgisayara sızma oldu. Artık işlemcinizin, işletim sisteminizin açıklarından bile sızma yapabiliyorlar o dereceye geldi :D Yedek alın bol bol umarım hiçbirimiz böyle bir durumla karşılaşmayız.
drmd

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al