wmaraci reklam

Her Wordpress Sitesine Yorum Yapmayın!

19 Mesajlar 2.649 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Bu konuda en mantıklısı sitenden çıkış vermek istemiyorsan oradaki web sitesi kısmını kaldırma tavsiyesi gibi geldi bana.

Ek Olarak: Yazdıklarımın konunun ana fikri ile bire bir örtüşmüyor, Konu sahibinden özür dilerim ; Yorumla alınan backlinklerde en önemli kriter Sitenin durumu. Yani sitenin kalitesi ne kadar yüksekse veya düşükse buna göre Google fark ediyor. Ben Scrapebox kullanıyordum hem yorum için hem de liste bulmak için ama listelere girip baktığında 4bin 5bin yorum oluyor. Yani bir o kadar da link çıkışı. Çöplüğe yorum atmak gibi birşey. Kendinize bir liste oluşturun 200 tane falan. onlara günlük yorumlar atın. Mesela günde 5 yorum. İsteyene de Footprints konusunda yardımcı da olabilirim :)

wmaraci
reklam

blogizim blogizim Hguner Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek iktisat öğrencisi (dokumacı)
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 28 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
İmzanda "Bu Siteye Yorum Yaz Backlink Kazan Yazan" yazıyor.. düşüncene şaşırmamak gerek... yorumları makaleyi ve (veya) paylaşımı beğendiğim için yazarım backlink falan umrumda değil.. blog tutmaktaki en büyük sınır bu pagerank olayı kanımca... prsi 0 olan çok iyi bloglarlar bilirim :)
örnek: www.usluer.net/

Nesim Nesim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

blogizim adlı üyeden alıntı

İmzanda "Bu Siteye Yorum Yaz Backlink Kazan Yazan" yazıyor.. düşüncene şaşırmamak gerek... yorumları makaleyi ve (veya) paylaşımı beğendiğim için yazarım backlink falan umrumda değil.. blog tutmaktaki en büyük sınır bu pagerank olayı kanımca... prsi 0 olan çok iyi bloglarlar bilirim :)
örnek: www.usluer.net/

Öncelikle, Webmaster veya herhangi bir forumda en önemli olan yer, üyelerin imza yerleridir. Ayrıca herkes imzasına link ekleyebilir, buda üyenin rahat ve istediği şeyi forum kuralları çercevesinde imzasına koyabilmesidir. usluer.net'i bir ara takip ediyordum ama son 1 aydır hiç girmiyorum. Sorbize ve Bidusun gibi blogları takip etmekteyim Teşekkürler.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Şahsım adına konuşacak olursam;

Ne amaçla yorum yaptığın ve yorumu nasıl yaptığın önemlidir benim için. Blogumdan yorum kısmını ve yorum yazanların sitelerini kaldırmayı bende bilirim fakat yapmıyorum. Yalnız şöyle bir durum da var. Yazılan yorumların backlink amaçlı mı yoksa gerçekten yorum yazmak için mi yazıldığını da anlayabiliyorum. Eğer backlink amaçlı yorumlar yazılmışsa zaten onaylamıyorum. Mesela siz beni blogumda herhangibir yazıya yorum yazdınız ve fuesac.com linkini eklediniz. Yorum yazarken yorum ismine fuesac yazmışsanız eğer onaylamam. Ama Nesim yazmışsanız benim için sorun yoktur. Zaten şöyle bir uyarı da mevcut blogumdaki yorum alanında.

İsim alanına kendi isminiz veya kullanmış olduğunuz rumuz dışında sadece backlink kasmak için farklı bir içerik girenlerin (film izle, kişisel blog, müzik dinle vs.) yorumları kesinlikle onaylanmayacaktır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dumanyak dumanyak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)
Yorumlardan çıkan linkler zaten nofollow olmuyormu ? Bu zaten siteye hiç bir etki yapmaz.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
iç 404 sayfasının önemi kadar dış 404ünde önemi büyüktür.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Benim sitemden bir blog 5 tane link almış takip ettim buradaki arkadaşımızın bir bloğu silmedim... Onun farklı sayfalarına diğer sitem için link attım baktım gelene ah ah, onun sitesine link atınca vah vah. Böyle şeyler karşılıklı olmalı. Bu arada o arkadaş kastığı kelimede "4"ncü sıradaydı zor bir kelimede, şimdi baktım da 2nci sayfanın sonunda çırpınıyor... :)

Böyle şeyleri de düşünmek gerekiyor. Konuya dönünce siteden link çıkmak iyi bir şeydir. Linkin nereye gittiğini iyi kontrol et yeter. Eğer linklerini siliyorlarsa sende adamın linklerini temizle.

Ama yorum yazmak link almak için yorum atıyorsan hiç atma :)

Nesim Nesim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, beğendiğiniz bir yazıya gerçekten yorum yazarsanız ve bu yazı ile alakalı bir yorum olursa, hem sizin için hemde yorum yazdığınız site için önemlidir. Ama sırf backlink kasmak için yorum yazılıyor ise.. Bence hiç yazmasak daha iyi olur.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Ben şahsen yorumu yayınlamadan önce yorumdaki linke mutlaka göz atarım. Siteye girerim yani.
Yorumlar arasında "dizi izle, onu izle bunu izle" tarzında sırf backlink almak için yapılan yorumlar varsa linki silip yayınlarım, ya da hiç yayınlamam. Yanlış anlamayın, sözüm meclisten dışarı ancak sırf backlink için yorum yapacaksa o yorumu yapan kişi, hiç yapmasın. :) Web sitemi bunun için kullandırtmam yani. İsmini yazsın güzel güzel, sitesini yazsın başım üstüne. Ama backlink için bir araç olarak görüyorsa benim sitemi, orada karışırım :)
isousluer GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al