wmaraci reklam

Her Wordpress Sitesine Yorum Yapmayın!

19 Mesajlar 2.648 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nesim Nesim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Bir Wordpress ci olarak, sürekli wp sitelerini takip ederim, ve beğendiğim yazılara yorum yazmayı çok severim. hatt siteme yorum yazanların sitelerine girerek yorum yazar ve böylleikle hem backlink kazanmış olurum hemde yazıya yorum yazmış olurum. Son günlerde yorum yazdığım sitelere girdiğimde yorum yazan kullanıcınların WEB Sİtelerini silmişler? Yani site bölümündeki linkler onlara çok ağır geldiği içinmi silmişler veya siz karar verin. Bundan dolayı yorum yazacağınız siteleri özenle seçmelisiniz ve daha sonra yorum yazmalısınız.

wmaraci
reklam

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
Son günlerde yorum yazdığım sitelere girdiğimde yorum yazan kullanıcınların WEB Sİtelerini silmişler?

Yorum bölümünden web site bölümünü kaldırdıklarından bahsediyorsanız, sitesinden link çıkışı yapmamak ve daha kolay pagerank almak içindir.

Eğer siz yorumu yaptıktan sonra yorumunuzu onaylayıp, sitenizi sonradan siliyorlarsa bu onların yaptığı ayıptır.

HarunTURAN HarunTURAN www.hturan.net Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam olur.
SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

polathinyo adlı üyeden alıntı

Yorum bölümünden web site bölümünü kaldırdıklarından bahsediyorsanız, sitesinden link çıkışı yapmamak ve daha kolay pagerank almak içindir.

Eğer siz yorumu yaptıktan sonra yorumunuzu onaylayıp, sitenizi sonradan siliyorlarsa bu onların yaptığı ayıptır.

işte bende bundan dolayı çok sinirlendim, sitelerimde binlerce yorum var, ve asla yorum yazanların web sitelerini silmeyi hiç düşünmedim. Ama bazıları bunu yapıyorlar ya, ona canım çok sıkıldı.

Eywallah.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer siz yazıyı beğendiğiniz ve emeğe saygı gösterdiğiniz için değil de sırf backlink kazanmak için yorum yazıyorsanız, blog yazarı da yorumlardaki linki kaldırabilir.

SEO açısından bakacak olursak bunun için Wordpress eklentileri de var, link çıkışı yapmamak için yorumlardaki bağlantıları siliyor yada düz metin haline getiriyor. Nofollow haline getirenler de var tabii. Pagerank vb. değerlerde avantaj sağlıyor.

Doğrusu yorum yazacağınız sitelere değil de, backlink kasmak için yorum yazacağınız sitelere dikkat edin.
isousluer Atakan canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Eğer siz yazıyı beğendiğiniz ve emeğe saygı gösterdiğiniz için değil de sırf backlink kazanmak için yorum yazıyorsanız, blog yazarı da yorumlardaki linki kaldırabilir.

SEO açısından bakacak olursak bunun için Wordpress eklentileri de var, link çıkışı yapmamak için yorumlardaki bağlantıları siliyor yada düz metin haline getiriyor. Nofollow haline getirenler de var tabii. Pagerank vb. değerlerde avantaj sağlıyor.

Doğrusu yorum yazacağınız sitelere değil de, backlink kasmak için yorum yazacağınız sitelere dikkat edin.

Hem yazıya göre yorum yapıyorum. hemde backlink kazanmak için. Ama bazı kişiler bunu hemen silmiyorlar, sanırsam belli bir günde SQL sorgusu ile komple siliyorlar. Ayrıca benim yazdığım yorumlar minimum 80 karekterdir. Ne kadar kaliteli yorum yazarsam o kadar siteme trafik alırım düşüncesiyle hareket ediyorum Teşekkürler.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanların neden sildiği önemli. Normalde ben de linkleri silmiyorum. Fakat Kırık Bağlantı eklentisi, bazı linklerin çalışmadığını haber veriyor. Bakıyorum daha önceden yorum yapmış kişilerin siteleri açılmıyor. Bir süre bekliyorum. Sorun düzelmezse linkleri kaldırmak zorunda kalıyorum. Çalışmayan linkleri blogumda barındırmam blog için iyi değil. Mesela kullandığım eklenti birkaç gündür 12 tane kırık link olduğunu söylüyor.

Ben normalde linkleri silmem. Öyle bir amacım olsa URL kısmını kaldırırım daha iyi. Yani burada linkleri silen kişinin amacı önemli.
isousluer Nesim GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Yorum formundaki 2 satırı silerek websitesi bölümü kaldırılabilir.Yorum yaparken websitesi bölümü yoksa buna itiraz etmenin anlamı olmaz.Diğer yandan birçok site yorum bölümündeki linklere nofollow tagı ekler.Size çok faydası olmaz.Ama yorum yazarken websitesi bölümü varsa,yorumlarda çıkmıyorsa yanlış bir tutumu olduğunu düşünüyorum site sahibinin.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Acaba makale yorumlarındaki linkler link çıkışını arttırıyorsa neden tüm hazır blog sistemlerinde bu özellik varsayılan olarak açık halde?
Yani wordpress i kodlayanlar bunun farkında değil mi? Belkide bu yorum linklerini google dikkate almıyordur alıyorsa da etkisiz halde görüyor olabilir.
Çok popüler bloglara bile baktığınızda makalelerdeki yorumlar linklerle dolu bu sitelere SEO uzmanlarınınkilerde dahil.
Tartışmaya açık bir konu ya da bir uzman görüşü faydalı olabilir bu konuda.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Şöyle söyleyeyim ben gelen yorum eğer güzel ve gerçekten iyi bir amaç için yazılmışsa linkleri kaldırmam, şayet sırf yorum yapmış olmak için veya backlink kasmak için atılan bir yorum ise linkini silerim.Yani anlayacağın niyet önemli. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al