wmaraci reklam

Kazanç nasıl elde edilir, yazarlık ile mi ?

18 Mesajlar 2.173 Okunma
wmaraci reklam

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Cahilce davranışlar ile zaten iş yürümez hocam, ben zevkli insanları severim zaten. Ama düşünceniz de doğru bu yüzden hemen hasan,hüseyin gel diye düşünmüyorum öncelikle tanımam gerek güvenmem gerek. o girmedi ben girmem demeyecek o yapmıyor bende yapmam demeyecek, o 100 yazar birşey olmaz sen 1 yazarsın 100 bedel olur. O yüzden diyorum yani dürüst ve güven öncelik.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hakankaya2020 hakankaya2020 mrhakankaya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlikle kendin için yazmak zor mesele. Şöyle yazayımda satayım diye yazıp, sonradan bir kısmını satmayıp kendi blogunda yayınla :D

Kabaklar Çarpışır çekirdekler, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Kendimden örnek vereyim. Önce bir şeyler karalamak için kişisel blog açtım, sonra hedefimde kazanç yokken reklam telifleri geldi ve daha fazlasını gördüğüm webmaster forumlarında ilan açmaya başladım. Sonra kişisel sitemden teknoloji yazılarını çıkarıp gerçek bir Kişisel Blog haline getirdim ve teknoloji konularını yeni bir siteye yazmaya başladım. Burada da işler güzel gitti yakın arkadaşım ile ortak oldum. Bir süre sonra ben yazmayı bıraktım reklam, sosyal medya, seo..vs alanlarında bilgi kazanıp projeyi yükseltmeye başladım. Ortağım da yazmaya devam etti ve oda bu konuda kendini geliştirdi. Bir süre sonra bir ekip kurduk ve çok güzel kazançlar elde etmeye başladık.

Taki ortağımın kız arkadaşı olana, ailevi sorunlar yaşayana, sorumsuzlaşana kadar. Artık Ofis açalım, ortaya sermaye koyalım derken ortağım siteye içerik bile girme sorumluluğunu almaz oldu. Ben tüm gün çalışırken o hep bir yerlerde bir şeyler yapar oldu. Günde ortalama 8 saat çalışırken ortağımın projeye 1 saat bile ayırmaması, ayırsa bile oldukça isteksiz olması ve bunun aylarca sürmesi bizi dibe sürükledi. Her seferinde yapacağım, yazacağım, ilgileneceğim demesi ve benim hala inanmam yüzünde proje aylarca boş kaldı, değer kaybetti, ekip maddi sorunlardan dağıldı ve proje çöktü. En son ortağıma sitedeki hakkı için ödeme yapıp ortaklığı bitirdim ancak bir daha tüm değerleri dibi görmüş siteyi yükseltmem mümkün olmadı. Proje elimde kaldı.

Burada çıkarılması gereken sonuç, ortaklık olmadan bu kadar hızlı yükselemezdik ayrıca ortak olmadan bu kadar hızlı düşemezdik ve proje halen yaşıyor olabilirdi.

Bahsi geçen ortağım ile sadece ticari iş birliğimizi bitirdiğimizi halen çok yakın iki dost olduğumuzu da belirtmek isterim. Arada hiç bir küslük, kırgınlık olmadı. Yolları ayırdığımız ortağım da bu yaşananların bilincinde ve durumdan üzgün. En azından senin yüzünden benim yüzümden diye birbirimizi yemedik :)

Peki ya daha sonra ne oldu? Ben bireysel olarak projelere devam ettim. Bilgimin daha fazla olduğu Oyun sektörüne geçtim ve 2 proje daha yaptım. Her şey sil baştan tekrar yazmaya başladım, gece gündüz yazdım bu sefer başarı daha hızlı geldi. Şu an bir ortağım yok ama bir ekibim var. Ve bu ortaklık riskini yok ettiği için çok daha emeni bir şekilde projelerimle başarıya koşuyorum. Yazarlarım sayesinde yazma işinden yine kurtuldum :D

Ortak olurken bu günü değil, geleceği düşünün çunki öğrenme isteği bile gelecekte büyük bir sorun olacaktır. Aynı seviyedeki öğrenmeyi seven biri ile bildiğini yapan biri arasında bir süre sonra fark oluşacak ve sorunlar çıkacaktır.

Not: Bu konuda söyleyecekleri aslında daha fazla ancak okumak herkes tarafından sevilmiyor :) İlk defa böyle bir yazı yazdım, umarım yanlış anlaşılmamışımdır.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻

emrepolat emrepolat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Mağara_Adamı

benim çok yaşayıp işten çıktığım bir muhabbet bu hocam.

wmaraci
wmaraci

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Ne işi ile uğraşıyor olursan ol, İşini adam gibi yap bir süre sonra işler kendiliğinden gelir ama yaptığın işe gerçekten inanmalı ve yapmalısın Ne olduğunun bir önemi yok, bu gün bir web tasarımcısı da işini düzgün yapıyorsa para kazanıyor, bir badana ustası da ve ya bir su satıcısı da..

İşini adam gibi yaparsan ne işi yaptığının bir önemi kalmaz, belki hemen kazanmazsın ama yaptığın işe inanırsan mutlaka kazanırsın.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
makale yazmayın kod yazın para kazanırsınız

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
SkyGhostAir Hocam teşekkür ederim yazdıklarınızdan bir şeyler çıkardım çıkarmasına bende 5 ay kadar önce kapattım ofisimi. ortaklık yaptğm kişiler de gidince kaldım her neyse. ben bunu demek istemiyorum yani karşılıklı yardımlaşma diyorum sadece..

ecarpar hocam elbette işini severek yapan kazanır zaten bende severek yapıyorum yani

engin86 engin86 Gazeteci Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 14 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
Bloglardan kazanç elde etmenin en etkili yolu profesyonel, uzun ömürlü ve okuyuculara fayda sağlayıcı içerik üretmekten geçiyor. Bunun için istikrarlı olmak gerekiyor. "Blog açayım, Adsense ekleyeyip para kazanayım, 100 kelime 1 TL'ye makale yazayım" demek ile yol almak çok zor. Profesyonel düşünmek gerekiyor. Bunun için blog yazarlığında bir alana yönelmek önemli. Yöneldiğiniz sektör ile alakalı değer sunan içerikler ürettiğiniz takdirde zaman içinde otorite olacaksanız. Önemli olan iyi bir içerik üreticisi olduğunuzu hedef kitleye ve potansiyel müşterilerinize göstermek. Bunu sağladığınız takdirde zaman içinde danışmanlık, tanıtım yazısı çalışması, profesyonel içerik editörlüğü gibi farklı ve kazançlı iş kapıları da açılacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al