wmaraci reklam

Kişisel Bloglar İçin Öneriler (Beyin Fırtınası)

5 Mesajlar 1.079 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KayipCadde KayipCadde WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba arkadaşlar,

Kişisel bloglarınızda veya özgün bloglarınızda sitenizde ziyaretçiyi tutmanızı sağlayan şeyler neler sizce? Blog yazarları olarak insanları nasıl daha uzun süre sitemizde tutabiliriz tartışalım istiyorum. Kendi uyguladığınız veya yabancı bloglarda gördüğünüz tasarım oyunları olabilir, sizin de etkilendiğiniz eklentiler olabilir vs.

Sonuç olarak hepimiz için faydalı olabilecek ve sitelerimizde insanların kalma sürelerini uzatacak yöntemlerden bahsederek birbirimize yardımcı olalım. İlk olarak ben başlıyorum.

1- Anketler

Anketler kullanıcıların ilgisini çekip siteyi aklına yerleştiren etkinliklerden biri. Bende bir kullanıcı olarak anketlere katılmayı seviyorum mesela.

2- Benzer Yazılar Eklentisi

İstediği yazıya sitenizde ulaşan kullanıcı bu yöntemle sitedeki diğer içerikle de alakadar oluyor ve sitede geçirdiği süre artıyor.

3- Basit Ulaşım Yolları

Site içerisinde ne kadar basit ulaşım sağlarsanız o kadar çok kalıyor kullanıcı.

4- Düzen

Aradığı içeriğe çabuk ulaşmak da okuyucu için önemli. Bu yüzden kategorilendirmeyi iyi yapmak gerekiyor.

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. Evet sizler ne dersiniz?
IBRA yazyagmuru

kişi bu mesajı beğendi.

Kayıp Cadde Blog | Çok özgün bir blog. | kayipcadde.com
wmaraci
reklam

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Bende galiba tik oldu, şu widgetlar derli toplu durmayınca siteden çıkıyorum direk :D
KayipCadde

kişi bu mesajı beğendi.

blogopya blogopya Blog Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blog Yazarı, Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel bir başlık açmışsınız bence :) İlk önce bunun için teşekkür ederim. Tartışma ortamı yaratmak ilgilendiğiniz konu hakkında sizin gelişiminiz için büyük rol oynayacaktır.
*Eğer sahip olduğumuz web-site yavaş açılıyorsa 1-0 geride başlıyorsunuzdur zaten. Çünkü bizim insanımız biraz sabırsızdır :D
*Yazmış olduğunuz yazılar ne çok küçük ne çok büyük puntolarda olmalı. Gözü yormamalı. Göze hoş görünecek bir büyüklükte okurken sıkılmamamız ve yorulmamamız için son derece önemli.
KayipCadde

kişi bu mesajı beğendi.

Blog yazarlığı hakkında yazıyorum.
http://www.blogyazarligidersleri.blogspot.com

qmrelli qmrelli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad Ö** O**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba blogun güzel ama ne bilim pek çekmedi beni mesela sekizyirmibes.com gibi yapmaya çalış, o sitede bi çekicilik var bence. her gün giriyorum, yazıları takip ediyorum, sen de takip et bişiler öğrenirsin belki :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KayipCadde KayipCadde WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

qmrelli adlı üyeden alıntı

merhaba blogun güzel ama ne bilim pek çekmedi beni mesela sekizyirmibes.com gibi yapmaya çalış, o sitede bi çekicilik var bence. her gün giriyorum, yazıları takip ediyorum, sen de takip et bişiler öğrenirsin belki :D

Kafan güzelmiş kardeş :D

Kayıp Cadde Blog | Çok özgün bir blog. | kayipcadde.com
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al