wmaraci reklam
lidertakipci

Niche Konu Öneriniz?

10 Mesajlar 1.611 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Yaklaşık 6-7 senedir internet ile ilgim varsa bunun 3-4 senesi forum yazmakla geçti. Ama zaman zaman boşluk vermem gerekti sıkıntılarım oldu bla bla aynı blog sayfasını her gün büyütemedim. O yüzden internetten kazandığım gelirden daha fazla kaybım oldu. O açığı kapatabilmek ve daha fazla ilgilenmemi sağlaması için niche konulu bir site açmak istiyorum.

Wordpress bilgim normal düzeyde, blogspot hiç kullanmadım ama basit bir servis olduğunu düşünüyorum. Niche sitede hangi servisi kullanacağımın bir önemi var mı sizce? Varsa hangisini kullanmalıyım.

Adsense odaklı bir sayfa oluşturmak amacındayım. Amazon ya da clickbank gibi satış ortaklığı sistemi kullanmak istemiyorum. Ona göre bir konu seçmek istiyorum. Yani tam anlamıyla yüksek TBM hedefliyorum.

Yabancı dilim makale yazabilecek kadar iyi değil site Türkçe içerikli olacak. Bunu göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız sevinirim.

Infografi açısından kendime güveniyorum. Makale yazarlığı konusunda da her geçen gün gelişiyorum. Üstüne koyarak devam edicem. Yani arkadaslar siteyi açmam için herhangi bir engel yok. Söyleyeceğiniz konu hakkında bir süre donanım kazanacağım zaten o yuzden konunun ir önemi yok.

Google keyword plannerda kullanmaya çalıştım fakat ben bulamadım rekabeti düşük tbmsi yuksek kelimeler. Yardımlarınızı bekliyorum. Hemde yeni site açacak olanlara belki bilgi olmuş olacaktır.

wmaraci
reklam

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaş türkçe kelime istemiş yanlış anlaşılma oldu
BuckBarry

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

chimera adlı üyeden alıntı

A
-acronyms
-access
-affect
-children

Türkçe olduğunu belirtmiştim konuda. Ayrıca mesela children kelimesi niche kelime değil ki. Fakat children coloring book kelimesi nichedir.

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
Kimsenin onerecrgi sanmam olsa zaten adam yapar siteyi. Bir ata ben de aramistim niche konusu.

Ek Olarak: Yazilim olarak genelde wp kullaniliyor. Kullanan cok, soru olunca hemen cevap geliyor.

wmaraci
wmaraci

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
Zamanında yaklaşık 5-6 Lira TBM veren Türkçe kelimelere sahiptim. Şu an farklı alanlara yöneldiğim için tamamen niche sektöründen çekildim.

Eğer arşivimden çıkarsa güzel TBM oranına sahip kelimeler özel mesajla bilgilendiririm
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

runnerrunner adlı üyeden alıntı

Zamanında yaklaşık 5-6 Lira TBM veren Türkçe kelimelere sahiptim. Şu an farklı alanlara yöneldiğim için tamamen niche sektöründen çekildim.

Eğer arşivimden çıkarsa güzel TBM oranına sahip kelimeler özel mesajla bilgilendiririm

Bekleyeceğim sağolun

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)

Hocam gercekten orada yazan degeri veriyor mu. Adword plannerde yazan degeri yani.

Ek Olarak:

Hocam gercekten orada yazan degeri veriyor mu. Adword plannerde yazan degeri yani.

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
bende ara ara araştırıyorum niche işini , ama kelime grubu bulmakta ayrı bir yetenek, emek ve tecrübe istiyor. Ayrıca yardımcı programlar var ama bir çoğu paralı. Google keywords te bir yere kadar iş görüyor.

http://www.siyahsapkali.com/ vb. siteler var internette epey bilgi içeriyor bu konuyla ilgili , (gerçi biraz eski konular ama iş görüyorlar).

Bende bir soru soracağım bu başlık altında , belki sanada faydası olur ; Long tail pro. , Market Samurai tarzı yardımcı programlara alternatif ücretsiz , azda olsa işimizi görebilecek bir program veya site tavsiye edebilecek var mı?

Düzenleme: o verdiğim sitede menü yok galiba , konu bulması biraz zor , google dan arattır. Örnek bir kaç konusu:

http://www.siyahsapkali.com/niche-nasil-bulunur/

http://www.siyahsapkali.com/kelime-analizi-bolum-2/

---

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)

mondschein adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Ben plannerdan farklı olarak bulup uyguluyordum. Planner bildiğim kadarıyla orada gösterdiği fiyattan daha az veriyor. Özellikle TR'de fark diğer ülkelere oranla daha yüksek

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)

Ben plannerdan farklı olarak bulup uyguluyordum. Planner bildiğim kadarıyla orada gösterdiği fiyattan daha az veriyor. Özellikle TR'de fark diğer ülkelere oranla daha yüksek

Ben de bazi kelime gruplari gormustum. Tbm 5 6 lira yaziyordu. O yuzdem sordum

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al