wmaraci reklam

Niche Site mi ? Kişisel Blog mu ?

7 Mesajlar 1.141 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

can58 can58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Çok araştırma ve biraz tecrübe ile bir blog sitesi açmak istiyorum. WordPress alt yapılı olacak, güzel bir teması ve kullanıcıyı sitede tutmak amaçlı çalışacağım. Sizlere sorum ise belirli bir konuya dayalı mı bir internet sitesi açmak mı; yoksa kişisel blog tarzında birçok konu ile alakalı yazılar olan bir internet sitesi açmak mı, benim için daha iyi olur.

21 yaşındayım ve ailemden ayrı üniversite okuyorum. Haliyle yaşım gereği ailemden para almak bana zor geliyor. Kendi gelirimi elde etmek istiyorum. Bunun içinde benim için en mantıklı hareket internet sitesi açmak galiba.

Niche site mi ?
Kişisel blog mu ?

Fikirlerinizi artıları ve eksileri ile belirtirseniz sevinirim... :)

wmaraci
reklam

Backhoe Backhoe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)
Kişisel Blog sitelerinin tek artısı "dilediğin konuda" makale yazabilmek. Onun dışında "SEO rekabet zorluğu, TBM düşüklüğü (az kazanç)" problemler kaçınılmaz.
Niche site de ise TBM ve Aranma hacmi yüksek bir niche bulabilirsin. Burada tek problem belirli kategoride sabit kalma zorunluluğun olacaktır ancak bunu da sevdiğin bir kategoriden niche belirlersen hem severek yazarsın, hem aranma hacmin yüksek olur, hem rekabetin az olur, hem de tıklama başına adsense gelirin daha yüksek olur.

Şimdi düşünüp tartıp aradaki kararı sen ver bence, benim düşüncelerim bu yönde :)
Şimdiden başarılar, dilediğiniz zaman bir konuda fikrimi sorabilirsiniz.
bol şans...
can58

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Yorumun için teşekkür ederim.
Niche site kurma fikri daha ağır basıyordu zaten, sizde böyle söyleyince daha mantıklı gelmeye başladı. :D

rootbilisim rootbilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İT Bilisim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ü** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Niche site örnek verebılırmısınız bırtane ben de bu konuları araştırıyordum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Benim genel ilgi alanım yazılım, tasarım, photoshop, android uygulamalar vs olarak gidiyor. Ben bu konulardan birinde açmayı planlıyorum diyim.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Niche site , kişisel kanal ( youtube ) tutanlar bence bu şekil

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Ben yıllardır farklı türlerde röportaj yapıp, yazı yazarım ama her telden olduğu için midir bilmiyorum; kemikleşmiş bir kitle tutturamadım. Artık sadece belli bir konuda yoğunlaşmayı düşünüyorum. Öyle olunca, konunun ilgililerinin aradığı, çalışmalarını merak ettiği bir kalem, bir isim olmak daha mantıklı geliyor bana. Kıdemli, duayen bir gazetecinin bir yazısını okumuştum: "Genç gazeteci arkadaşlar, sektöre ilk girdiğinde her habere gidip, her ortamı görsün. Fakat kariyer yapmak için sadece bir alan belirlesin. Magazin, spor, ekonomi vs. türlerde uzmanlaşmaya çalışsın." Yıllar önce okuduğum bu sözün (tavsiye, öğüt) haklılığını yeni yeni anlamaya başladım. Artık televizyonlar bile tematikleşmeye başladı. Belli başlı kanallar, eskiden saat başı haber verirken, artık sadece Ana Haber Bülteni yayınlıyor. Çizgi filmleri çocuk kanallarından başka bir yerde göremiyorsun. Kuyumcuların önünden geçerken, CNBC-e kanalını açık görürdüm vaktiyle. Demem o ki, dağınık bir manzara oluşturuyor serbest türde yazıp çizmek. Tek bir şeye odaklanmak gerekiyor âcizane görüşüm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al