Ben yıllardır farklı türlerde röportaj yapıp, yazı yazarım ama her telden olduğu için midir bilmiyorum; kemikleşmiş bir kitle tutturamadım. Artık sadece belli bir konuda yoğunlaşmayı düşünüyorum. Öyle olunca, konunun ilgililerinin aradığı, çalışmalarını merak ettiği bir kalem, bir isim olmak daha mantıklı geliyor bana. Kıdemli, duayen bir gazetecinin bir yazısını okumuştum: "Genç gazeteci arkadaşlar, sektöre ilk girdiğinde her habere gidip, her ortamı görsün. Fakat kariyer yapmak için sadece bir alan belirlesin. Magazin, spor, ekonomi vs. türlerde uzmanlaşmaya çalışsın." Yıllar önce okuduğum bu sözün (tavsiye, öğüt) haklılığını yeni yeni anlamaya başladım. Artık televizyonlar bile tematikleşmeye başladı. Belli başlı kanallar, eskiden saat başı haber verirken, artık sadece Ana Haber Bülteni yayınlıyor. Çizgi filmleri çocuk kanallarından başka bir yerde göremiyorsun. Kuyumcuların önünden geçerken, CNBC-e kanalını açık görürdüm vaktiyle. Demem o ki, dağınık bir manzara oluşturuyor serbest türde yazıp çizmek. Tek bir şeye odaklanmak gerekiyor âcizane görüşüm.