freelance iş ilanları

TTnet'e mee-leme eylemine DESTEK VER

6 Mesajlar 1.102 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
!!!Not: Okumaya üşenenler blogumda paylaştığım bu yazının seslendirmesini dinleyebilir.

TTnet ve phorm arasında yapılan anlaşmayla fişleniyoruz ve internette her hareketimiz izleniyor. Bu anlamda harekete geçen bu oluşuma destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum. (her ne kadar uludağ sözlükten ve inci sözlüğün de zall’a boyun eğiş politikasından nefret etsem de)

!!! Şu konuda büyük bir çelişkiyi vurgulamadan geçemiycem. Bu hareketin en büyük destekçisi uludağ sözlüğün hem TTnet’e karşı yürütülen bu eyleme destek olması hem de sitede tam sayfa ve sol framede “öğrenci evi özgürlüğü” adındaki başlıkla TTnet reklamlarını yayınlaması büyük bir çelişki.

Sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.
FacebookTwitter

15 Aralık 2012 TTnet’e mee-leme eylemi Fişlenmeyehayir.com tarafından şöyle anlatılmış:
Avrupa ve İngiltere’de internet kullanıcılarının isyan etmesi neticesinde piyasadan kaldırılan Phorm, *****’le anlaşarak Türkiye’yi fişliyor. Phroum‘la anlaşarak Türkiye’deki internet kullanıcılarını fişleyen *****’e tepkimizi göstermenin vakti gelmiştir. Türkiye, vatandaşlarının kendisine sorulmadan bilgilerinin toplanacağı bir pazar alanı değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan bireyler, koyun yerine koyularak fişlenemez.
Phorm kimdir, ne yapar?
Phorm İngiltere’de kurulmuş ve gizliliği ihlal ettiği için avrupadan kovulmuş, türkiyede ***** ile anlaşma imzalayarak türkiye’ye giriş yapmış bir şirket. Şirketin kurucusu, 50 yaşlarında, Osmanlı Hanedanı üyelerinden Kent Thomas Ertuğrul. Bu şirket kendi ifadesiyle “internet deneyimlerini daha fazla kişiselleştirmeyi amaçlar”. Yani; izlediğiniz videolar, tıkladığınız reklamlar, gezindiğiniz siteleri filtreleyerek kişiye özel reklam profili çıkarır ve size uygun reklamları sürekli gözünüzün önüne getirir. Eğer bayansanız ve sürekli kadın giyimiyle ilgili sitelere giriyorsanız Phorm bunu algılıyor ve erkek giyim reklamlarını filtreleyerek sadece kadın giyimi ile ilgili siteleri gezindiğiniz sitelerin kenarlarına yerleştirir.

Peki neden zararlı?

Phorm bizi ilgilerimize göre tam anlamıyla ‘fişleyip’ ona göre reklamları görmemizi sağlıyor. Türkiye’deki hiçbir internet kullanıcısı bu şekilde fişlenerek bilgilerinin başkalarının eline geçmesini istemez. İlgilerinize göre oluşturulan profil ve akabinde gelen size uygun reklam uygulamasını facebook uzun yıllardır yapıyor. Peki Phorm’a neden karşı çıkıyoruz? Facebook’u istediğimiz zaman kapatıp bilgilerimizi kendi elimize alabiliyoruz.

Fakat phorm internet sağlayıcısı yani ***** ile anlaşmalı olduğu için ya internetimizi kapatmamız gerekiyor ya da *****’e başvuru yaptıktan sonra phorm kendini size kapatıyor.Şu anda bile faaliyette olan ‘Phorm’ meselesinden kimin haberi var? Ya da kaçımız *****’e “phorm bizim bilgilerimizi görmesin” diyerek başvuru yapıyoruz? Kurulduğu ülke İngiltere ve Avrupa’dan kovulan Phorm, neden “başvuru yaparsanız phorm sizi takip edecek ve ilginize beklentinize göre size reklam sunacaktır” demek yerine “ancak başvuru yaparsanız Phorm’u kapatabilirsiniz” ilkesini benimsemiyor? ***** neden bize sormadan bir çift göz gibi bizi izleyen Phorm’u evimize sokuyor? Bu bilgilerin daha sonra nerelerde nasıl kullanılacağını hiçbirimiz bilemeyiz. Phorm’u ve ***** bize sormadan hangi hakla bizi izlemektedir?

Avrupadan kovulan Phorm, kendisini bir Avrupa ülkesi sayan Türkiye’de nasıl faaliyet gösterebilmektedir?

Kimseye sorulmadan yapılan fişlemeyi engellemek için, kişisel bilgilerimizi toplayıp pazarlanmasını engellemek için

15 Aralık 2012 İstanbul Mecidiyeköy ***** binası önünde meeleme eylemine hepinizi bekliyoruz!

kuruoglu StaLker blogesinti

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
istanbulda olsam katılırdım istanbulda olan arkadaşlar mutlaka katılmalı böyle etkinliklere... up up up

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
İstanbul'dayım ama Adana'da olsam katılırdım. İstanbul'lu yerinden kıpırdamıyor arkadaş :)

✂------------------------

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşı ikna edebilirsem beraber gelebiliriz :)

wmaraci
wmaraci

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşlar istanbul'da olanlar mutlaka katılsınlar.Başka türlü bu ***** adam olmaz , sesimizi duyurmamız lazım.
Bu eylem gerçekleşir ve sesimizi duyurabilirsek belki 1 aralıkta gelecek zam'da ortadan kalkar.
Ben istanbul'da olsam hergün alırım laptop'u ***** binasının önünde otururum.

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
***** devlet destekli bir soygun çetesi gibi davaranıyor gecenlerde evime internet bağlamak için telefon açtım normal bireysel bir paket istedim adamlar bana işyerim paketini gagalamışlar zar zor değiştirdim tarifemi birde ceza ödüyecem vatandaşını başta devlet soyar sonrada devlet destekli bankalar gsm şirketleri ******* ve diğer kurumlar soyuyor hepsine teşekkürlerimizi bildiririz devlet bizi soymak için her yolu deniyorsa özel şirketleri neden soymasın ..saygılar

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al