wmaraci reklam

Blogger Domain Aldıktan Sonraki Süreç

9 Mesajlar 1.399 Okunma
wmaraci reklam

tarihlisanat tarihlisanat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sanat Tarihçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Gerçekten arayıp yeterli bilgi bulamadığım için konu açtım. Blogger'a domain bağlamayla ilgili yüzlerce anlatım var fakat sonrası ile ilgili herhangi bir bilgi yok. .blogspot uzantılı bir blogumuz vardı ve gidip .com vb uzantılı bir domain alıp bağlantıyı yaptık diyelim herşey tamam sonrasında ne yapacağız ?

Google webmaster daki mülklerden .blogspot uzantılı olanı kaldıracak mıyız?
blogum .blogspot uzantısı ile 2 yıl kadar açık kaldı. .com uzantı alalı 10 gün oluyor. Domaini aldıktan sonra webmaster'a girip anasayfayı getirerek tüm url leri tarama işaretleyerek dizine eklenmesini istedim ve sayfayı domainime yönlendirdi. Bunu google'ın webmaster blogundan öğrendim. Sanırım google'ın yönlendirmeyi algılaması için yapılıyormuş. Aradan 10 gün geçti mülklerde .blogspot uzantılı adresin durmasının bir zararı var mı ? veya kaldırmalı mıyım?

Tema kodları arasında düzenleme yapmam gereken bir alan var mı? iç linkleri değiştirip yeni domaine göre ayarladım.

Google aramada yeni domainimle çıkıyorum fakat .blogspot uzantılı olanlarda halen site:blogadresi.blogspot.com şeklinde arama yaptığımda gözüküyor.

Bu sorduklarım ve bunun gibi domain aldıktan sonraki süreçte bilmem gereken bir şeyler var mı ?

Yararı veya zararı nedir ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam benim size nacizane tavsiyem yeni alan adı aldığınız herşeye sıfırdan başlıyor oluyorsunuz onları tek tek kaldırmak yerine yeni bir hesap açın daha iyi.
tarihlisanat

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Search Console'ye yeni bir mülk ekleyip sitenizi doğrulayın, eski doğrulama etiketi varsa temadan kaldırın. Bu yeni mülke ait site haritalarını gönderin.

Eski blogspot uzantılı mülkün kalmasında sakınca yok. Ancak işlemlerinizi yeni mülk üzerinden yapacaksınız. Arama sonuçları ise zamanla temizlenecektir.

Sitenize sık sık yeni içerek girerek güncelleyin ve sosyal medyada paylaşın. Bu süreçte "google gibi getir" aracını fazla kullanmayın. Bırakın botlar kendileri gelip sitenizi indexlesin.

Domain yönlendirmek yeni bir site oluşturmaktan farksız aslında. Sadece eski içerikler yeni siteyi desteklediği için yükselmek biraz daha kolay oluyor. Ama bir süre sıralamalarda düşüş yaşıyorsunuz ve ziyaretçi kaybediyorsunuz. Keşke domaini daha erken yönlendirseydiniz, bu sayede kaybınız daha az olurdu.

Başarılar.
tarihlisanat

kişi bu mesajı beğendi.

tarihlisanat tarihlisanat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sanat Tarihçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar dediklerinizi uygulamıştım zaten, düşündüğüm gibiymiş demekki teşekkür ederim.

wmaraci

ccgtycc ccgtycc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Ç** S**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bende bloggere yeni domain bağladım sonrasında napacağım bilgilendirin beni ayrıca adsense reklamlarımda gitti düşüş yaşıyorum bayağı

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
ccgtycc tarihlisanat
Yapmanız gereken en doğru şey search console'da yukarıdaki ayarlar simgesine tıklayıp yeni adresi mülk olarak ekledikten sonra adres değişikliği bildirmek.

"Bu, Google'ın yeni adresteki yeni URL'lerinizi dizine eklemesine yardımcı olurken, Google Arama sonuçlarındaki mevcut sıralamanızın etkilenme olasılığını en aza indirir. Ayrıca, sitenize yönelik tüm Google arama sonuçları artık 180 gün süreyle otomatik olarak yeni alan adına yönlendirilir. Yine de sitenizdeki etiketler veya başlıklar gibi eski alan adına işaret eden kaynakları güncellemeniz gerekir."

Little things affect little minds.

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Konu ile alakalı değil ama yeni bir blogger üzerinden bir blog açıp bu yolda ilerlemeyi düşünüyorum. Yalnız size sormak istiyorum. .com domain ile mi başlamak yoksa ücretsiz mi başlamak ?

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
BerkinAKTAŞ sonradan değiştirmek pek olumlu değil. Ya direk .com ile başla yada hep .blogspot.com ile devam et.
BHA

kişi bu mesajı beğendi.

Little things affect little minds.

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)

Gglog adlı üyeden alıntı

BerkinAKTAŞ sonradan değiştirmek pek olumlu değil. Ya direk .com ile başla yada hep .blogspot.com ile devam et.

Anladım, teşekkür ederim :)
Gglog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al