Merhaba,

Gerçekten arayıp yeterli bilgi bulamadığım için konu açtım. Blogger'a domain bağlamayla ilgili yüzlerce anlatım var fakat sonrası ile ilgili herhangi bir bilgi yok. .blogspot uzantılı bir blogumuz vardı ve gidip .com vb uzantılı bir domain alıp bağlantıyı yaptık diyelim herşey tamam sonrasında ne yapacağız ?

Google webmaster daki mülklerden .blogspot uzantılı olanı kaldıracak mıyız?
blogum .blogspot uzantısı ile 2 yıl kadar açık kaldı. .com uzantı alalı 10 gün oluyor. Domaini aldıktan sonra webmaster'a girip anasayfayı getirerek tüm url leri tarama işaretleyerek dizine eklenmesini istedim ve sayfayı domainime yönlendirdi. Bunu google'ın webmaster blogundan öğrendim. Sanırım google'ın yönlendirmeyi algılaması için yapılıyormuş. Aradan 10 gün geçti mülklerde .blogspot uzantılı adresin durmasının bir zararı var mı ? veya kaldırmalı mıyım?

Tema kodları arasında düzenleme yapmam gereken bir alan var mı? iç linkleri değiştirip yeni domaine göre ayarladım.

Google aramada yeni domainimle çıkıyorum fakat .blogspot uzantılı olanlarda halen site:blogadresi.blogspot.com şeklinde arama yaptığımda gözüküyor.

Bu sorduklarım ve bunun gibi domain aldıktan sonraki süreçte bilmem gereken bir şeyler var mı ?

Yararı veya zararı nedir ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.