wmaraci reklam
lidertakipci

Blogger - İsrailden Gelen Garip Girişler

20 Mesajlar 2.261 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

SEOstorm adlı üyeden alıntı

kaynak ? komiksiniz gerçekten sıralama düşürür demek tamamen cahillik ozaman ben sizin sitenize analytics'in bile görmediği saçma sapan bot kullanıcılar yolluyayım sıralamanız düşsün bukadar basit mi? Bir saldırı değilse yani sitenin açılışını etkilemiyorsa bu gibi durumlar önemsenecek şeyler değildir ki site blogger yani bunuda düşünmeye bile gerek yok tahminimce bunlar crawler siteyi tarayıp gitti. Şunuda belirteyim gayet güzel sıralamalarda sitelerim var bot atıp sıralamamı düşüren olmadı siz kendinizi geliştirin biraz bence

Tencere tava hep aynı hava :) Seninle polemiğe girmek bile zuldür benim için.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
halitaga

Birşey olmaz, siteleri crawl eden trilyon tane bot var piyasada birisine denk gelmişseniz içeriğinizi indexliyordur. Başka birisine denk geldiyseniz içerik extract dediğimiz arşivlemeyi yapıyordur.

Çok giriş saldırıdır gibi saçmalıklar ile uğraşma, analitik üzerinden dağılımları kontrol etmen yeter

Hemen çıkma oranı yükselir kitlenin çöp olduğunu anlarsın. Başkada bir derdin yok zaten blogger :)

İçerik girmeye devam hadi kolay gelsin
halitaga Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Daha önce böyle bir deneyim yaşadınız mı? Sorunu yaşayan arkadaş analytics değerlerini paylaşmamış, elde veri olmadan bunu crawl olarak nasıl değerlendirebiliyorsunuz?

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Analytics ve Adsense verilerinizi etkilemiyorsa size çok fazla bir zararı olmaz. Sürekli olursa eğer engelleme yapabilirsiniz ama site verilerinizi etkilemiyorsa zaten blogger kullandığınız için rahat olun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

Mrtcn Daha önce böyle bir deneyim yaşadınız mı? Sorunu yaşayan arkadaş analytics değerlerini paylaşmamış, elde veri olmadan bunu crawl olarak nasıl değerlendirebiliyorsunuz?

Hocam hiç sormayın bir müşterimde böyle bir durum oldu, monitoring uygulamasından gelen çağrı ile denk geldim,

Sunucu olduğu için user-agent görme fırsatım olduğundan, archive.is kardeşimizin botları olduğunu gördüm.

Analitik üzerine bilgileri yansımadığınıda belirteyim. Özellikle analitik verilerini almamak için ayarlanmışlar.

Tam sayısını hatırlamıyorum ama. İP adresi tarayan 49 adet, İçerik arşivleyende 40 adet kadar servis olması gerekiyor.

(Vakit bulursam hepsini toparlayıp bir dataset hazırlarım. Herkesin işine ciddi anlamda yarayacağını düşünüyorum.)

CloudFlare üzerinde bulunursanız. Botlar Ratelimit takılıp parça parça alacağı için ani yükselmeler görmezsiniz. Ama onun dışında her daim bu arkadaşlar siteleri taramaya devam edecek.

İnternetin doğası bunu gerektiriyor. :)
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Valla hazırlarsan çok iyi olur. Bu konu benim cloudflare dışında çözemediğim çok lanet bir konu. Bu sorunu yaşayan arkadaş sitesinde adsense kullanıyor mu bilmiyoruz. Ancak adsense kullanıcılarını banlatmanın en kolay yolu bu sorun. Forumda adsense başlığı altında geçersiz etkinlik sebebiyle ban sorunu yaşayanları görebilirsiniz. Geçersiz etkinlik sadece tıklama değil gösterim sayısı ile de oluştuğu için bu arkadaşın sorunu adsense kullanıcılarını ilgilendiriyor. Sorun sadece hit sayısı değil yani. Bu sorunda önemli olan hitlerin Adsense paneline yansımasıdır ve Adsense paneline yansımasını cloudflare ile önlemiştim. Sizin sunacağınız veriler belki bu sorunu anlamamıza ve belki de önüne geçmemizi sağlar. Ben bu başlıkta cevap verirken, sadece konuyu gelecekte okuyacak adsense sahibi blogger kullanıcılarını düşündüm. Çünkü adsense eğer kullanıyorsanız bilirsiniz, geçersiz etkinlikten ban attığında dönüşü yok denecek kadar azdır. Bloggerı zaten sınırsız kaynak cpu falan diye nitelendiriyor herkes. Bu o kadar yanlış ki. Yine bu tanımlayamadığımız sorun sayesinde Blogger 503 hataları zirve yapıyor. Öyle ki sitedeki içerik sayısına göre binlerce 503 hatası oluşuyor. Bu da hit kaybına sebep oluyor. Sıralamadan düşürüyor tezini savunurken bunu kastetmiştim. Vaktiniz olunca lütfen yeni bir konu başlığı altında hazırlayıp sunmanızı rica ederim.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
keremsamet

Tamamdır. Listeyi çıkarabilmek adına bu postu bakılacaklar listeme alıyorum. Konu hakkında çalışmayı detaylandırmak için CloudFlare ve ud ilede görüşeceğim.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
geçen sene banada gelmişti şöyle 2000 hit ordan tek seferlik bende biri blackhat yapmaya çalışıyo sandım.Ondan sonrada olmadı böyle bişey zaten

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Crawler yakalamak için tool yazarım diye düşünüp GitHub araması yaptım.(belki yazan vardır gerek yok diye) Karşıma bu iş için bir adet firma çıktı, kendisini amaç edinmiş üşenmemiş tüm botları yakalayıp ip bilgisinden ua bilgisine kadar gelip gitme sıklığına lokasyonuna kadar datayı toparlamış bile.

https://udger.com/resources/ua-list/crawlers

keremsamet

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Bu listeye bakınca bir makalede gördüğüm cümle aklıma geldi.
Cloudflare (CF) doğrulanmış tarayıcı, ip ve http üst bilgisine sahip insan olduğunuzu doğrulamak isteyecektir.

Sanırım CF için bilinen botların dışında katı bir protokol uygulanıyor (cloudflare human challenged) böylece koruma sağlıyor, yada sağladığını düşündürüyor. Sanırım CF kullanmaktan başka çare yok adsenseli bloggerlar için.

https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/204191238-What-are-the-types-of-Threats-

https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200170086-What-does-the-Browser-Integrity-Check-do-

https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200171816-Why-do-I-see-an-Access-Restricted-Cloudflare-Challenge-Page-

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al