freelance iş ilanları

Blooger Etiket ve Arşiv Sayfaları Hakkında

3 Mesajlar 621 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.

/2014_12_01_archive.html" ve "/search/label/Blogger" şeklinde arşiv ve etiket sayfalarının google tarafından indekslenmesinin artılarını ve eksilerini tartışabilir miyiz? İndeks almasının seo açısından olumlu ya da olumsuz yönleri nelerdir? Bu kısımlar google'da indeks almasa ne olur? Bunları çok merak ediyorum. İnternette biraz bakındım ama tatmin olabileceğim bir sonuca ulaşamadım. Sizlerden rica etsem, özellikle bu konu ile alakalı olarak tecrübe edinen, olumlu veya olumsuz sonuçlar alan arkadaşlar fikirlerini bizimle paylaşabilir mi.

Cevaplarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederim.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Öncelikle merhaba.

Bu sorunun cevabını merak ettiğim için bir sitemde denedim ve sonuca ulaşmak istedim.
Normalde Blogger'ın ayarlarını kullanarak etiketleri indexletmediğim bir sitem vardı ve aynı kategoride ikinci bir site açıp 3 aylık bir süre içerisinde deneyim elde ettim.

Arada olumlu, olumsuz bir fark olmadığını gördüm.

Bloggerda etiketlerin index alması pek bir şey ifade etmiyor. Sadece gerçek anlamda etkili etiket girişi yapabilecekseniz etiketleri açmanızı öneririm fakat unutmayın ki hala geçerli mi bilmiyorum ama Blogger'da 2000 adet etiket sınırı bulunmaktadır.

Bu da her içeriğinize 4 etiket girdiğinizi varsayarsak 500 içerikte bitecek bir etiket sayısıdır diyebiliriz. Blogger aynı etiketlerin kullanımında 2000 etiket sınırını saymıyor fakat farklı 2000 etiket girildiğinde sınıra ulaşıyoruz.

Bu yüzden çok gerekliyse ve gerçekten kullanıcı çekebilecek, farklı ve anlamlı etiketler girebilecekseniz etiket sistemini robot.txt üzerinden açabilirsiniz.

Ama çöp index sayısını kesinlikle SEO açısından tavsiye etmiyorum. Özellikle etiketlerin yükselmediğini düşünürsek...

İyi çalışmalar, iyi forumlar diliyorum.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bu deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Benim için harika oldu. Benim blogger'da etiketleri kullanmaktaki tek amacım yazıları kategorize etmek. Yani kimi içeriğe 1, kimi içeriğe en fazla 3 etiket gireceğim. Aslında indeks sayısı açısından ziyade, kategori bazında girdiğim bir etiketin, google'da kelime olarak aranıp, siteme yönlenebileceği konusunda istekliydim lakin söylediğiniz gibi etkili etiket girişi olmayacak bu çünkü sadece yazıları birbirinden ayırmak, kategorize etmek amacıyla kullanacağım. Dolayısıyla arşiv sayfalarını da indeksletmemem gerek, bununla ilgili olarak bana gerekli robots.txt kodunu paylaşır mısınız rica etsem.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al