wmaraci reklam

Google, Blogger’a Bahar Temizliği Yapacak

16 Mesajlar 2.479 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Google’ın 2003 yılında satın aldığı ve minik geliştirmelerle hayatını devam ettirdiği Blogger’a bahar temizliği geliyor! Bahar temizliğiyle kastedilenin yeni ve heyecan verici Blogger özellikleri olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her bahar temizliğinde olduğu gibi bu kez de Google minik dokunuşlarla Blogger’ı hayatta tutacak ve bazı özelliklerini yayından kaldıracak.

Topun ucundaki ilk Blogger özelliği OpenID olacak. Blogger yorumları için dini sembol haline gelen OpenID, bahar temizliğiyle emekliye ayrılacak. Kaputun altında bazı iyileştirmeler de yok değil. Google, Blogger için bundan sonra Cloud Spanner adını verdiği en yeni veri tabanı sistemini kullanacak. Google’ın Blogger kullanıcıları için bir sürprizi daha var. Yeni bir Google+ Widget’i sayesinde (lütfen gülmemeye çalışın) artık Google+ üzerindeki paylaşımlarınızı kapsamlı olarak sunabileceksiniz.

Google’ın satın almasının üzerinden tam 15 sene geçen Blogger servisi için bir yeni heyecan verici(!) özellik ise çoklu oturum açma özelliği olacak. Çoklu oturumlar sayesinde; birden fazla Google hesabı kullandığınız bilgisayarınızda kolayca Blogger hesabınızla oturum değiştirebileceksiniz. Yeni bir video yönetim sistemi özelliği de ufukta görünüyor fakat sisteme ne zaman entegre edileceği henüz belli değil.

Yazmaya çizmeye meraklı olup, teknolojik işlerden anlamayanlar için Blogger hala kutsal bir mabet ancak Blogger’ın şimdiye dek kepenki indirmemiş olması, olağanüstü derecede şaşırtıcı.

Bu seninin bahar temizliğinden şimdilik bu kadar. Blogger’ın gidişatı ve yenilenen özellikler hakkında sizin de neler düşündüğünüzü acayip merak ediyorum.

Mesela yeni Google+ Widget’i çığır açan bir yenilik değil midir?
Engin07 moris BlogumuTanit

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Kullanılmayan bloglar silenecek zannettim boşuna ümitlendik desene :) Google gereken önemi hiçbir zaman vermiyor şu platforma.
SpeedTroller kizilperi ByFataLTR

kişi bu mesajı beğendi.

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Being hocam tam da dediğiniz gibi temizlik ama yenilik değil :)

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Being Hocam yazıyı okurken bi heyecan oldu lakin içerik boş. Yine birşey yapmamışlar. Tencere tava hep aynı hava. Güya google servisi. Yıllardır gelişmesi adına özellik önerileri sunuyorum. Hatta listemde var. Blogger ingilizce ve türkçe destek sayfasında, geri bildirim aracılığı ile özellik isteğinde bulundum. Ama tık yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam ne bekliyorsunuz ki, google kendi arama motoru sayfasina onlarca ozellik ekleseydi daha mi cok kullanilirdi sizce? Arama motoru sayfasi bile dunyanin en sade sitesi. Mucidi bizden biri olsa logosu olurdu kocaman, logonun uzerinde dantel motifi, sagda doviz kurlari, solda namaz saatleri vs
Doldururduk her yeri ozellik ile. Adamlarin ama ana vizyonu sadelik uzerine. Bu yuzden google blogger ile siralamaya girebiliyoruz hedef kelimelerde. Kucumsemeyin derim.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Aktif olmayan ve sadece zamanında alınıp terkedilmiş keyword blogları temizlese Blogger işte o zaman şaha kalkar.
Disco

kişi bu mesajı beğendi.

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)
Valla seni vurucam @Being'cim, tam dedim tırt bloglar siliniyor allah dedim.
Bir girdim ki , sayın moderatörümüz bizi "Trollemiş".

Şuraya üzgün emojisi bırakıp, terk ediyorum buraları.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
JigSaw valla o benim değil tümüyle Google'ın kabahati :D Adamlar şaka gibi özellikleri bahar temizliği diye iteliyorlar, ne diyelim... :D

daniel1336 biz sade olmasın demiyoruz ki, 15 yıldır Google'ın bir servisi olan Blogger'a gereken ilginin gösterilmemesi, üvey evlat muamelesi yapılmasından bahsediyoruz. Tahminimce koca Google şirketinde iki çalışanı (stajyer) kitlediler koca Blogger platformuna, onlar geliştiriyor sistemi. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Yıl olmuş 2018 hala temel özelliklerin bile çoğundan mahrum bırakılmış bir bloglama sisteminden bahsediyoruz.

Ercany öyle veya böyle o bloglar da trafik alıyor. Trafik almayanlarının da Google'a net bir gideri olmuyor.

opencartim şimdilik korkulacak bir şey yok ama bence tetikte olun derim :D Google'ın Blogger'a biçtiği ömür sayılı gibi duruyor. Çünkü yıllardır ufak geliştirilmeler haricinde sisteme neredeyse hiç el atılmadı. Kapatılmasına delalet olabilir.
opencartim daniel1336

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Mupti oturum dışında boş bir güncelleme olmuş.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)

Being adlı üyeden alıntı

JigSaw valla o benim değil tümüyle Google'ın kabahati :D Adamlar şaka gibi özellikleri bahar temizliği diye iteliyorlar, ne diyelim... :D

daniel1336 biz sade olmasın demiyoruz ki, 15 yıldır Google'ın bir servisi olan Blogger'a gereken ilginin gösterilmemesi, üvey evlat muamelesi yapılmasından bahsediyoruz. Tahminimce koca Google şirketinde iki çalışanı (stajyer) kitlediler koca Blogger platformuna, onlar geliştiriyor sistemi. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Yıl olmuş 2018 hala temel özelliklerin bile çoğundan mahrum bırakılmış bir bloglama sisteminden bahsediyoruz.

Ercany öyle veya böyle o bloglar da trafik alıyor. Trafik almayanlarının da Google'a net bir gideri olmuyor.

opencartim şimdilik korkulacak bir şey yok ama bence tetikte olun derim :D Google'ın Blogger'a biçtiği ömür sayılı gibi duruyor. Çünkü yıllardır ufak geliştirilmeler haricinde sisteme neredeyse hiç el atılmadı. Kapatılmasına delalet olabilir.

Içerisinde yazı bulunan trafik alan bloglar için değil söylediğim ama zamanında alınmış hiçbir içerik yok girince boş blogger klasik teması çıkan birçok keyword blog var. Alınıp degerlendirilebilse çok daha iyi olur bana gore

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al