wmaraci reklam
lidertakipci

Google hiç bir uyarı yapmadan blogumu kapattı !!??

39 Mesajlar 4.526 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)

yvzrgn adlı üyeden alıntı

Hayır hocam iyice baktım, kontrol ettim. zaten yaklaşık mail var bugüne kadar gelen ve yarısı google idi.
Araştırıp öğrenmiştim ama olmadı sağlık olsun.

Ek Olarak:

Malesef fragman, başlık atmak dahi illegaldir. bir sitenin illegal olup olmaması google standarlarını alakadar etmiyor. Demek ki size 2. kez doğrusu söylenmiş oluyor. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

Arkadaşım bu kadar biliyorsan, film sitesi açmayacağınıda bilmen gerekliydi sitemde yayınlamış olduğum fragman 1.40 dakika uzunluğunda yasal olarak suç teşkil etmeyen bir fragman.
Ayrı olarak işin başka bir yönüne gelir isek, ben filmi çalmıyorum tanıtımını yapıyorum.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....
wmaraci
reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

yvzrgn adlı üyeden alıntı

Hayır hocam iyice baktım, kontrol ettim. zaten yaklaşık mail var bugüne kadar gelen ve yarısı google idi.
Araştırıp öğrenmiştim ama olmadı sağlık olsun.

canınızı sıkmayın
farklı bir konuda bir site açarsınız
en azından kimsenin hakkı üzerinize geçmemiş olur
az kazanırsınız ama içiniz rahat olur

yvzrgn yvzrgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

canınızı sıkmayın
farklı bir konuda bir site açarsınız
en azından kimsenin hakkı üzerinize geçmemiş olur
az kazanırsınız ama içiniz rahat olur

doğru söylüyorsunuz hocam. farklı bir alanda çalışma yapacağım. teşekkür ederim ilginiz için

Ek Olarak:

dragonwx adlı üyeden alıntı

Arkadaşım bu kadar biliyorsan, film sitesi açmayacağınıda bilmen gerekliydi sitemde yayınlamış olduğum fragman 1.40 dakika uzunluğunda yasal olarak suç teşkil etmeyen bir fragman.
Ayrı olarak işin başka bir yönüne gelir isek, ben filmi çalmıyorum tanıtımını yapıyorum.

yazışmalarıma bakarsan neyin ne olduğunu bilerek yaptığımı yazdım, okursan öğrenirsin. bilmediğin konu hakkında da yazma. kendini nasıl kandırmak istiyorsan öyle yap, beni alakadar etmez.
cwt dragonwx

kişi bu mesajı beğendi.

KomikBrokoli KomikBrokoli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)
Hocam belli iste film sitesi ydi filmlerden biri yüzünden telif yedi şikayet ettiler telifden kapadilar ..

wmaraci
wmaraci

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Mail adresinize daha önceden uyarı göndermişlerdir hocam. Gmail kullanıyorsanız sosyal sekmesine bir bakın.

Selamunaleyküm.

sLymNs sLymNs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-Ticaret Yazılım Destek
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 18 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeş sen dalga mı geçiyorsun film sitesi açmak yasal değildir kapanması çok normal ve ilk başta demişsin ki özgün içerik ekliyorum, sonra da diyorsun ki filmleri başka sitelerden kopyalıyordum senin ki x2 emek hırsızlığı :D geçmiş olsun bundan sonra daha bilinçli siteler yaparsın umarım.
mertekin34

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Web Sayfam;

suleymanustundag.com

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam nedenini kendiniz söylüyorsunuz zaten film sitesiydi diye. Bu adamlar boş adamlar değil DMCA ile çalışıyorlar yani kopya içerik gördü mü Google'a direk aramalardan kaldıracaksın deme imkanı var ama kapatma yaptığını da ilk defa gördüm. Benim sitem de teknoloji sitesi ama torrent falan da paylaşıyorum acaba kapatırlar mı? Olmadı yeniden açarım eğer o da kapanırsa WP'e geçerim domain ve hosting alırım onda sorun olmaz o zaman galiba?

resul37c resul37c WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 49 / 102
  • Ticaret 5, (%100)
Tekrar inceleme isteği gönder benim Android apk sitem vardı kapattılardı inceleme isteği gönderdim 2 güne açıldı

yvzrgn yvzrgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

KomikBrokoli adlı üyeden alıntı

Hocam belli iste film sitesi ydi filmlerden biri yüzünden telif yedi şikayet ettiler telifden kapadilar ..

hocam dmca nın bir şikayeti bulunmuyor. http://www.chillingeffects.org tada bir bildirim yok. bana gelen bir mail de yok şu içeriğiniz sakıncalıdır kaldırır mısınız gibi bildirim de yok. ben legal ya da illegal olup olmamasında değilim direk kapatılmasındayım.

Ek Olarak:

gokenim adlı üyeden alıntı

Mail adresinize daha önceden uyarı göndermişlerdir hocam. Gmail kullanıyorsanız sosyal sekmesine bir bakın.

Gmail ime gelen bir mail yok. daha öncesinde 4 kere uyarı gelmişti gerekeni yaptım bu sefer neden bir uyarı bunun derdindeyim.

Ek Olarak:

sLymNs adlı üyeden alıntı

Kardeş sen dalga mı geçiyorsun film sitesi açmak yasal değildir kapanması çok normal ve ilk başta demişsin ki özgün içerik ekliyorum, sonra da diyorsun ki filmleri başka sitelerden kopyalıyordum senin ki x2 emek hırsızlığı :D geçmiş olsun bundan sonra daha bilinçli siteler yaparsın umarım.

kardeş ben legal olmuş ya da illegal olmuş derdinde değilim. başlıkta da belirttim uyarı ikaz edilmeden kapatılmasındayım !! kafalarına göre iş yapacaklarsa neden uyarıda bulundular daha önce. Neden açtığım başlık için doğru düzgün cevap yazmıyorsunuz.
Daha bilinçli siteler yapacağım bu kesin zaten.

Ek Olarak:

mertekin34 adlı üyeden alıntı

Hocam nedenini kendiniz söylüyorsunuz zaten film sitesiydi diye. Bu adamlar boş adamlar değil DMCA ile çalışıyorlar yani kopya içerik gördü mü Google'a direk aramalardan kaldıracaksın deme imkanı var ama kapatma yaptığını da ilk defa gördüm. Benim sitem de teknoloji sitesi ama torrent falan da paylaşıyorum acaba kapatırlar mı? Olmadı yeniden açarım eğer o da kapanırsa WP'e geçerim domain ve hosting alırım onda sorun olmaz o zaman galiba?

Hocam ben içerikte değilim direk kapatılmasındayım. Dmca da herhangi bir uyarı yok onlarca sayfasını gezdim yok. İçeriği arattım yine yok. Kapatmadan önce uyarı gelir sizde gerekeni yaparsanız kapanmaz. Bu blogger olmuş wp olmuş fark etmez.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al