wmaraci reklam

Resimli FeedBurner mı Yapmışlar? Yok artık!

12 Mesajlar 2.301 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Evet beyler istediğim ekşın tam olarak bu. Bu eleman gördüğünüz üzere, feedburner'da resimli indeks yapmış.

http://feeds.feedburner.com/webkenti/uHbU

Google'da hemen her dilde zebil gibi feedburner ayarlarının nasıl yapıldığına dair konular görmüşsünüzdür. Bazıları gerçekten de ileri seviyede. Ancak bu sefer ki bi başka. (Ben ilk defa karşılaşmış olabilirim!)

Şimdi bi yukardaki elemanın feedlerine bakın bi de şu örneklere.

https://feeds.feedburner.com/bloghocam
https://feeds.feedburner.com/web-gunlugu

Nette çoğu blogger bu 2 eleman gibi ayar yapıp bırakıyor. Lakin hiç albenisi yok.

Bir başka blog ustası İsa https://feeds.feedburner.com/isagentr

Ve Arlina Temasını editleyip açtığı konuları türkçeleştirerek kendi yolunu çizen http://feeds.feedburner.com/blogspot/YRCZsC kişinin feedine baktım. Tam sayfa açmışlar konuları.

O kadar blogger popisi ecnebi adamdan biri kalkıpta şunu şöyle yaparız dememiş. İşin piiri endonezyalılarda bile ses yok google'da. Bizim Türklerden biri yapmış ve harbi tam yapmış, şahsen ben çok beğendim.

Bu işi çözecek bir usta var mı? Konu önemli, eminim stil ve düzen meraklısı birçok bloglarına özenen benim gibi tiplerin işine yarayacak bir şey bu.

Dipnot: webkenti bize bunu paylaşmaz, alternatif çözüm lazım. Çözüm odaklı yorumlarınızı bekliyorum :cool:

wmaraci
reklam

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece görsel anlamda mı faydası olacak?

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Kayrahan Teknik olarak bilmiyorum ama o konuya girersek uzun gider, çoğu insan tertip düzene de bakıyor. Güzel hoş görünen bir şey dikkat çeker. İçeriğin kaliteli olması bana göre yeterli değildir, kaliteli içerik düzen ve intizamı da hak ediyor, bu yüzden bu başlığı açtım. Bilen yada çözüme ulaştıracak biri varsa bi zahmet el atsın diye.

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
İyi de bunu zaten otomatik oluşturuyor?

Blogger tabanlı olup feeds burner açıp kaydettiğinizde Google'ın blogger için verdiği depolama alanına resimleri yüklediğinizde otomatik feed ekranınıza da yansır.

Yani demek istediğim hizliresim gibi dış bağlantılardan yüklenen resimler değil, blogger arayüzünden Google sunucularına yüklenen 4bp.blogspot.com veya 1bp.blogspot.com gibi resim uzantılarına sahip olan resimler otomatik olarak feede eklenir.
HakikatTR lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

fruzgar adlı üyeden alıntı

İyi de bunu zaten otomatik oluşturuyor?

Blogger tabanlı olup feeds burner açıp kaydettiğinizde Google'ın blogger için verdiği depolama alanına resimleri yüklediğinizde otomatik feed ekranınıza da yansır.

Yani demek istediğim hizliresim gibi dış bağlantılardan yüklenen resimler değil, blogger arayüzünden Google sunucularına yüklenen 4bp.blogspot.com veya 1bp.blogspot.com gibi resim uzantılarına sahip olan resimler otomatik olarak feede eklenir.

Aaa gerçekten mi? Tüh ben bunu nasıl da farketmemişim! Kardeşim dalga mı geçiyorsun :) Lütfen konuyu okuyup anlamadan yorum yapmayalım. Konu yeterince açık ve net. Çözüm odaklı bir yorum istiyorum. Ha illa ki verdiğin cevaba güveniyorsan, buyur spam içerikten oluşan bir blog aç ve dediğini yap. Eğer verdiğim linkteki gibi bir sonuca ulaşırsan konuyu kapatacağım. Hadi görelim seni?

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Bak bu tarayıcıyla alakalıdır. Bende tüm hepsi aynı stilde gözüküyor. Firefox ile Chrome besleme görüntüleyicileri farklıdır.

Firefox da baktığımda geniş "Canlı Yer İmleri" olarak görüntülerken Chrome, standart yani o görüntüsü kötü dediğin şekilde gösterir.

Bana yap demişsin o zaman http://feeds.feedburner.com/mefut sitesi için bakalım

Chromeda:

Firefoxta:

görüntüleniyor.

bahsettiğin şey bu sanırım.

ha bu arada senin adam yapmış dediğini de benim ekranımdan göstereyim:

gördüğün üzere standart diğerleriyle aynı tasarım.

keremsamet

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
fruzgar Verdiğin örnek tam sayfa, feedburner varsayılan ayarı. Ben her bir konuyu tam sayfa olarak yayınlamak istemiyorum. Dikkatli bakmanı rica ediyorum, istediğim örnek kısa bir pasaj ve konu resminden ibaret. Son konular feedburner sayfasında kısa kısa ve resimli listelenmiş. Yapabiliyorsan buyur yap faydalanalım?

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

fruzgar Verdiğin örnek tam sayfa, feedburner varsayılan ayarı. Ben her bir konuyu tam sayfa olarak yayınlamak istemiyorum. Dikkatli bakmanı rica ediyorum, istediğim örnek kısa bir pasaj ve konu resminden ibaret. Son konular feedburner sayfasında kısa kısa ve resimli listelenmiş. Yapabiliyorsan buyur yap faydalanalım?

Şuan çok bakamadım ama şöyle yapılıyor:

Blogger'a girin -> Ayarlar -> Diğer

Site içerik takibi -> Blog İçerik Takibine İzin Ver -> Özel seçin

Blog Kayıtları İçerik Takibi -> İlkini "Atlama aralığına kadar" seçin, diğerlerini de tüm olarak seçin (yorum için diğerleri)

Şimdi kayıtlarımıza atlama aralığı vermemiz gerekiyor. Bunuda "Kayıtlar" kısmına girip herhangi bir yazıyı düzenleye tıklayın ve yeni editörde "Hizalama"nın bir solunda "Atlama aralığı ekle" var. Kesmek istediğiniz kısıma atlama aralığı ekleyin. Şimdi örnek olarak mefut üzerinden bi tane yaptım ss bırakıyorum aşağıya:

Burada yazımın benim resimin sola yatık değil ortalı olmasından ve boşluk bırakmış olmamdan dolayı böyle görünüyor. Diğer kişi gibi yapmak istiyorsan resmi sola hizala ve yanına yazı girmeye devam et.

Sadece birine uyguladım diğerlerinde yok sen tüm yazıların için yapabilirsin

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
fruzgar Evet o aşamaya kadar geliniyor, atlama aralığı seçilirse, lakin blogger temasında script uygulanmış ve otomatik kesiyor. Hani blogger kategori sayfalarında otomatik 200 karakter kesilir ya aynen öyle. Ayrıca atlama aralığı olmadan sadece script ile çözüm sağlamış, üstelik ilk resim küçük resim olarak çıkıyor. Oysa konu içinde ilk resim büyük pikselli. Sen bu işi biraz daha kurcalasan çözersin gibi geliyor :)

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
keremsamet script ile çözdüğünü düşünmüyorum. Yazı içlerini incelersen hepsi dediğim stilde yazılmış solda resim yanına yazı olarak. Ayrıca takları elle eklenmiş gibi duruyor.

Diğer türlü tüm kelime sayıları eşit olmalıydı. Ama her yazıda farklı kelime sayısında kısaltılmış. Ayrıca bunu şununla da destekleyebilirim https://www.webkenti.net/2018/01/aptallk-uzerine-bilimsel-calsmalar.html yazısına baktığımızda resim ortalı duruyor. Eğer script ile olmuş olsaydı otomatik olarak sola hizalayıp bir düzene sokması gerekirdi. Gelelim feed adresine biraz aşağıya indiğimizde görüyoruz ki orada da ortalı duruyor.

Sonuç: benim tahminimce kişi elle girmiş atlama aralıklarını :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al