wmaraci reklam

Mi5S Plus mı Mi6 mı?

20 Mesajlar 3.445 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
iPhone 6 64GB kullanıcısıyım ve aslında cihazımdan gayet de memnunum ancak tanıtıldığındandır Mi6 modelini takip ediyorum ve şu an hepsiburad'da ithalatçı garantisiyle 2000 liraya satılıyor. Fiyatını falan da uygun buldum ama öneriler kısmında mi5s plus'ı görünce ona da baktım biraz ve alacak olursam hangisi alınabilir diye ikilemde kaldım.

Beklentilerim:
İyi bir kamera performansı
iPhone'dan geçiş yapacağımdan dolayı kullanım kolaylığı ve iyi performans

.
wmaraci
reklam

ciko ciko r00t Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 4 / 130
  • Ticaret 1, (%0)
yahu tabiki de mi6
53456

kişi bu mesajı beğendi.

inan02 inan02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 64 / 258
  • Ticaret 11, (%100)
mi6 sorman hata 😊
53456

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
peki iphone6'dan geçiş yapmamı tavsiye eder misiniz? Bir de mi6 zaten gereken şey ancak demek istedğim aradaki 500 lira farka değer özellik farkları var mı?

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
FurkanHisamioğlu okumanızı tavsiye ederim https://wmaraci.com/forum/2495875-mesaj30.html

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
darkthepro bu mesajınızı önceden okumuştum hocam. Haksız olduğunuz noktalar çok. Uzun süre Android kullandıktan sonra iOS'a geçtim. iOS'u cep telefonu olarak 4S, 5S ve şimdiki telefonum olan 6'da kullandım. 3-4 yıllık bu kullanım sürecimde uğraşıp uzuun uzuun yazdığınız şeylerin eksikliğini iPhone cihazlarımda hissetmedim bile.

.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
FurkanHisamioğlu kullandığınız android telefonu yada sürümünü bilmem ama android 7.0 ve yeni bir telefon, size apple unutturacak düzeyde hız,yazılım,donanım olarak şüpheniz olmasın Korkmaz bu arkadaş önce android sonra ios ve sonra tekrar android geçiş yapmış biri yeni bir cihaz ve saf androidle tanıştıktan sonra daha mutlu

iphone 6 ve mi6 kıyaslamak gerekirse , mi6 fiyatı düşük ama performansı yüksektir gerek kamerası, gerek ses kalitesi gerekse ekran çözünürlüğü ile daha iyi bir cihaz pil ömrüde güzel sizi şunu söyleyebilirim ki iphone devri bitti android cihazlar her anlamda daha iyi ben android 7 ile mutluyum ayrıca nerde haksız olduğumu söylerseniz onlarıda yeni cihaz ve yazılımla açığa kavuşturabiliriz eğer mi6 hakkında sorularınız varsa

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi6-ana-konu-ve-kullanici-kulubu--124567163

buraya göz atabilirsiniz

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro Hocam çok güldüm. :D :D

saf androidle tanıştıktan sonra daha mutlu

Geliştirici olarak IOS ihtiyacımı karşılamıyor.

Nexus 6p aldım. Şimdi para biriktiriyorum. Pixel XL 2 alıcam.

cagdaskorkmaz.com.tr

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam bence iphone'da kalın. Android me kadar iyi bir cihazda olsa bir yerden sonra donmaya başlıyor. Zaten kullanım kolaylığı olarak da iphone kullanan birisinin androide alışması biraz sıkıcı olabilir.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
darkthepro öncelikle ilk hatanız şu ki kıyaslamayı android ios başlığıyla yapmış ancak android'i değil android'li cihazları savunmuşsunuz. devam edecek olursak:

iphone'un devrinin bittiğini neye göre söylediniz anlamadım. hala birçok ülkede pazar lideri konumunda ve hatta tek başına tüm akıllı telefon markalarının satışını geçebiliyor.

kablosuz şarj teknolojisi kimsenin hayal ettiği gibi birşey değildi, fazla gereksiz bir sistem ve kabloluya kıyasla pek kullanışsız, sağlıksız ve adaptörler daha fazla yer kaplıyor. apple eylül etkinliğinde gelişmiş kablosuz şarj teknolojisine sahip yeni iphone'larını tanıtacak ayrıca :)

kamera konusuna gelecek olursak; dxomark ölçümlerini herşeyden öte insan gözüyle yapmıyor bildiğim kadarıyla. bir fotoğrafta çözünürlük herşey değildir takdir edersiniz ki. sıralamada iphone 7 kamerasını geçmiş olan s7 edge kamerasıyla ve iphone 6 kamerasıyla çektiğimiz aynı manzarayı kıyaslamak için kamera bilgisi vermeden insanlara sorduk ve iphone'un çektiği fotoğrafı beğendiler. kamera beceri olarak geride kalıyor bu doğru ancak iyi yaptığı işi en iyi şekilde yapıyor ve çoğu zaman başarılı fotoğraflar çıkarabiliyor.

desteklenen hızın 1gbit hatta 500mbit olması bile rakam kabartarak göz boyamaktan başka birşey değil. bu cihazlar zaten desteklenen internet altyapı hızı bu limitleri zorlayana kadar yaşamayacak ve bu hızları görmeyecekler zaten. genelde eşit hızlarla bağlanıyorlar.

ekran kasa oranı saçmalığı; samsung'un edge cihazlarını tanıtmasıyla beraber viral reklam amacıyla yaygınlaştırdığı bir değer. kıvrımlı ekranlı cihazlar olmadan önce hiç bir cihazla beraber böyle bir değerin anıldığını hatırlamıyorum.

apple cihazlarını sertifikalarla birlikte desteklemese de zaten kasaları sağlamlığıyla nam yapıyordu. zaten son cihazlarını sertifikalarla piyasaya çıkardı.

kasmıyor mu? emin misiniz? android'in en son sürümü bile güncel cihazların günlük işlemlerinde kasabiliyor. arkadaşlarımın telefonuyla bir iş yaptığımda gecikmeleri hissedebiliyor ve rahatsız oluyordum.

cpu, grafik işlemci ve ram'e tek bir paragrafta değineceğim. şöyle ki; mesajınızda stabilite diyip geçtiğiniz şey ios'un üzerinde bulunduğu sistem özelliklerini minimum kullanması ve tasarruf etmesi olayıdır. benchmark testlerinde 1 senelik iphone'un performansı son cihazlarla ancak alt edilebildi.

sd kart artık çoğu amiral gemisi tarafından desteklenmiyor (bkz: mi6)

iphone dosya aktarımı konusunda seçici davranıyor zira güvenlik vaad eden bir sistem bunu yapmak zorunda, eksikliğini dediğiniz gibi uygulamalarla kapatabiliyorum. ayrıca airdrop ile dosya aktarımının hızına şahit oldunuz mu :)

iphone zaten geliştirilmeye açık bir cihaz olarak lanse edilmiyor. bu konuda androidle aynı kulvarda bile değiller. kıyaslanmaları gereksiz. ayrıca attığınız videoda ios kurulmuyor ios görünümlü android kuruluyor.

iphone'da jailbreak zorunluluğu yok. internet üzerinden apk gibi iphone formatında dosyalar indirebilirsiniz.
BuckBarry

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al