wmaraci reklam

Yurt Dışından Telefon Getirmek İstiyorum - Yardım

20 Mesajlar 2.716 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Yok hocam hiç sorun çıkmaz. Geldikten sonra 2 ay içinde kayıt yaptırabiliyor. Uçaktan inince de pasaport memuruna gerekli belgeleri sorsun, sonra o belgeleri tamamlayınca e-devlet den kayıt yapılıyor. Havaalanına gitmeye gerek yok yani.
Birde yanında 3-4 tane cihaz getirmesine birşey demiyorlar. Kutusuzsa. Sadece o cihazlar ülkede çalışmıyor kayıt yoksa. Yoksa para cezası, hapis cezası gibi bir işlem yok.

Hazır konusu açılmışken bende sorayım. Abim Amerikaya gidiyor. Kendine telefon alsa kutusunu getirip benim için telefonu kutusuz getirse sorun olur mu?

wmaraci
reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

Addison123 adlı üyeden alıntı

Hazır konusu açılmışken bende sorayım. Abim Amerikaya gidiyor. Kendine telefon alsa kutusunu getirip benim için telefonu kutusuz getirse sorun olur mu?

Sorun olmaz, gelince kayıt işlemi yapılmalı ama.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Addison123 adlı üyeden alıntı

Hocam benim bildiğim yasal olarak her cins elektronik alet için 3 adet sınırı var. Work&Travel gidenler bilir. Bu Amerika için. Başka ülkeler için değişik olabilir.
Yanında kutusuyla 1-2 tane getirse sorun olmaz. Ama 4-5 tane olursa dikkat çeker. Olay güvenlik görevlilerinde bitiyor. Röntgenden bakınca şüphelendiyse, gıcık gittiyse vs seni durdurup gümrük müşavirliği firmasına yönlendirir. Ona danışmanlık ücretini verip senin için yasal işlem yapmasını sağlarsın. Yanındaki ürünler ithalat sınıfına girer vs vergiler falan.
Kutusuz olması bu açıdan önemli. Dikkat çekmez. Özellikle montun cebine 3 tane koysan daha rahat olur. Biri Avea, biri Vodafone biri Turkcell için dersin. 1-2 tanede bavula koyarsın, hediye dersin geçersin.

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 992
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Tamam teşekkürler bende düşünüyorum da sıkıntı olmaz demi ?

45 gün sonra telefonu kapandı kapanmaktan kasıt sim cart takınca hiç bi işlev yapmıyordu arama mesaj atma v.s ama wi-fi kullanabiliyorduk, tib 150 tl yollamış tam emin değilim 140-135 olabilir tam net bilmiyorum sonra girdik tib sitesine canlı destek var operator aradık kadın tarif etti bizde kaydettik telefonu 2 gün sonra açıldı
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

s
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Kardeşim dubai den telefon getiren birisi konuşuyorum;
Getirmesi tabi ki sıkıtnı olmaz 2-3 kutul arkadaşlarında dediği gibi 2-3 cepte getirsin.
yanlız senin pasaportuna kayıt ettirebilmen için senin de son 60 günde ülkeye girmen gerekiyor.ama o da sıkıntı değil
çünkü internette pasaport hakkını satan bir sürü insan var 100 -200 tl arasında yani sana

100-200 + 131.50 TL harç ücretine mal olur ama gene değiyor çünkü Apple mağazasında bile 3000 dirhem den başlıyor yani an itibarı ile 2125 TL ve Mall of the Emirates in alt katlarında mağaza değilde orta daki standlardan alırsa daha da ucuza alabilirsin

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Kardeşim dubai den telefon getiren birisi konuşuyorum;
Getirmesi tabi ki sıkıtnı olmaz 2-3 kutul arkadaşlarında dediği gibi 2-3 cepte getirsin.
yanlız senin pasaportuna kayıt ettirebilmen için senin de son 60 günde ülkeye girmen gerekiyor.ama o da sıkıntı değil
çünkü internette pasaport hakkını satan bir sürü insan var 100 -200 tl arasında yani sana

100-200 + 131.50 TL harç ücretine mal olur ama gene değiyor çünkü Apple mağazasında bile 3000 dirhem den başlıyor yani an itibarı ile 2125 TL ve Mall of the Emirates in alt katlarında mağaza değilde orta daki standlardan alırsa daha da ucuza alabilirsin

Teşekkürler hocam okuduğum yazıların çoğundada Mall of the Emirates deki mağazalardan alın oldu ancak şuan elimde para yok zaten 1 - 2 dubailer eğer para olursa hemen alacağım.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hoacm dikkat edin ben mağaza değil onlar hep ağız birliği içinde sanki;alt katta ki ortada ki standlardan aldırın derim. bizdeki avm deki aksesuarcı vs standları gibi

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Hoacm dikkat edin ben mağaza değil onlar hep ağız birliği içinde sanki;alt katta ki ortada ki standlardan aldırın derim. bizdeki avm deki aksesuarcı vs standları gibi

Anladım hocam teşekkürler zaten oraya giden akrabamın kızı orada kalıyor onlar alır zaten söylerim peki bir şey daha sorayım garanti işi nasıl oluyor yani ?

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hiç garantilik bir durumla karşılaşmadım,ama uluslararası garantili hocam .yani apple store dan garantisi gözüküyor hocam

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

hiç garantilik bir durumla karşılaşmadım,ama uluslararası garantili hocam .yani apple store dan garantisi gözüküyor hocam

Ooo ozaman hiç sıkıntı apple olan merakım daha da arttı şimdi :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al