wmaraci reklam

Kripto Para Dünyasına Gireceklere Nacizane Tavsiyeler

8 Mesajlar 1.090 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Merhaba arkadaşlarım; biliyorsunuz ki dünyada ki teknoloji sürekli gelişiyor, bundan 15 sene önce internet dünyasının bu şekilde büyüyeceğini belki de hayal edemezdik, ama geldiğimiz durum ortada, ucu bucağı olmayan kocaman bir dünya.. Teknoloji geliştikçe insanların yaşam şekli de değişiyor, riskler de artıyor. Yaşamımız belki de kolaylaşıyor gibi geliyor aynı zamanda tehlikeler de buna bağlı olarak artıyor.

2010 yılında adını duymaya başladığımız kripto paralar ( Bitcoin ) ' de teknolojinin bize ne kadar faydalı vede ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdi.

Bitcoin'in 70 Bin TL seviyelerine gelmesi ile birlikte herkes 2010 yılında 10 000 Bitcoin'e 2 pizza alan adamı konuşmaya başladı, fakat insan faktörü paranın sürekli artmasından dolayı zaten 70 000 TL 'den bozdurmazdı o bitcoinleri, 10 katı oldupunda çoktan elinden çıkarmış olurdu yani 2 pizza değil 20 pizza yemiş olurdu.

Yukarı da biraz hikaye anlattım, çok fazla önemli olan noktalar değil ama 2017 'nin sonlarına doğru haber sitelerinden tutun en küçük çocuğun ağzında bitcoin lafı dolaşmaya başlayınca insanlar tekrardan kolay para kazanma yolu olarak bitcoin'i görmeye başladı ve büyük çöküşler başladı. ( Yukarı da sizlere dedim ki riskler de arttı, eskiden belki elinizde ki 5 000 , 10 000 TL çıkardı ama artık günümüzde kendinize ait olmayan paralar ile de bir şeyler yapabiliyorsunuz. [ KREDİ ] )

Dedim ki NACİZANE TAVSİYELER ;

1 - Arkadaşlar Coin dünyası STOP ( dur noktası yazabilirdim ama aklınızda kalmasını istiyorum bundan dolayı stop olarak yazmak istedim ) noktası olmayan koskocaman bir dünya, ve bun dünyayı herkes yönlendirmeye çalışıyor. ( kim bu herkes derseniz elinde bir çok bitcoini olan BALİNA olarak tabir edilen insanlar, haberciler, Bankalar, CEO'lar [ her gün biri bir açıklama yapıyor antivirüst Ceo' sundan tutun Microsoft Ceo'suna kadar ] ) Evet adı borsa olarak geçiyor ama yabancı olsun Türk olsun borsalarda normalde STOP noktaları olur ve bir gün içinde çıkabileceği maksimum tutarda bellidir minimum tutarda bellidir. Ama Coinler için bu olay böyle değil ben bir coinin yüzde 500 artıp bir anda eski haline düştüğünü de gördüm, siz tam yatırım yapmaya başladığınız da bir anda diplere çakılmaya başlayabilir, ve insan piskolojisi kaybetmeye alışık olmadığından asıl paramı kurtarayım derken tüm paranız elinizden gidebilir.

Kısa bir örnek vermek gerekirse Centra' nın Bounty programına katılmıştım ve bana tamı tamına 252 tane CTR token gönderdiler, aslınabakarsanız Bounty süresince 1 dolar civarında fiyatı vardı ama bana token ler gelene kadar fiyatı 0,40 dolarlara kadar düştü bende inat ettim ve bekledim. Beklemelerim sonuç verdi 4 dolar seviyesine kadar çıktı evet 1000 dolarım olmuştu, ama insan duygusu ya 10 dolar olursa diyordu ve ben beklemeye devam ettim sonra bir haber gördüm centra ekibi tutuklanmıştı girip borsa değerine baktığımda 252 centra tokenin sadece hepsinini 3 dolar ettiğini gördüm, evet hala saklıyorum belki bir gün artar diye. (:

Demek istediğim coin dünyasına girerken sadece size daha sonra lazım olmayacak yatırım yapmak için ayırdığınız para ile girin bu dünyaya, eğer aklınızda ;

a ) Şimdi şunu alayımda 10 ay sonra düğün yaparım,
b ) Şimdi şu tokeni alayım 2 yıl sonra ev alırım,
c ) Ya boş boş duruyor bu para gideyimde şu tokenden alayım lazım olunca bozdururum gibi bir düşünceniz varsa sakın ve sakın bu parayı o işe yatırmayın. Ne zaman hangi seviyede olacağını bilemezsiniz ve size para lazım olduğunda aldığınızın çok ve çok altında bozdurmuş olarak kendinizi bulabilirsiniz.

2 - Yukarı da sizlere coin dünyasının en büyük riskinden bahsettim. Arkadaşlarım sakın ve sakın KREDİ ÇEKİP, BORÇ PARA ALIP bu dünyaya yatırım yapmayın, çünkü bu para sizin paranız değil, acil lazım olduğunda yukarıda anlattığım durum ile karşı karşıya kalmanız muhtemel olacaktır.

Bu konuyla ilgili yukarıda 2017 yılının sonralına doğru herkesin Bitcoin ve özellikle İOTA, Ripple dediğinmi hatırlar gibiyim, Coinler o dönemde ultra yükseliş yakaladılar herkes İOTA, RiPLE alıp ev araba düğün yapmaya kalktı ama tabiki işler istenildiği gibi gitmedi, bitcoini kredi çekip 70 bin tlden alan tanıdığım var, ve bir daha o seviyelere çıkamadı, tabiki çıkmayacağı anlamına gelmiyor o paraya ihtiyacı olmayan zarar etmemek için bekleyebilir ( Biz bunu coin dünyasın da HODL diyoruz ). Ama kredinin taksitleri geldikçe siz o taksitleri nasıl ödeyeceksiniz ?

3 - Özellikle bu maddeyi altcoinler için yazıyorum arkadaşlar, her coinin ayrı bir amacı vardır, aslına bakarsanız coinler yatırım için piyasaya sürülmemektedir, her bir coinin farklı amacı vardır kimisi oyunlarda kullanılmak üzere, kimisi bankacılıkta kullanılmak üzere ortaya sürülmektedir. Yatırım yaptığınız coini önce bir öğrenin ben hangi sistemi destekliyorum ?

4 - Arkadaşlar son tavsiyem sizlere unutmayın ki para da hayatta sizin hayatınız, burada ben Bitcoin 1000000000000 dolar olacak yazabilirim klavyede sadece bir sıfıra basmak beni yorar ama siz bu paraları zor kazanıyorsunuz. ( Parantez içinde de YATIRIM TAVİSYESİ DEĞİLDİR yazarım ), o coin sizi yüz üstü bıraktımı gelip benden mi borç isteyeceksiniz yada zararınıza ortak mı olacağım ? Tabiki de hayır ve bunu kimse yapmayacak. ( Aslında dedeik ya teknoloji dünyayı geliştiriyor işte sizlere kocaman bir dünya yazın internette her şeyi bulabilirsiniz tüm grafikleri tüm yatırımcıları, eğer gizli saklı bir şey varsa zaten orada bir yanlış vardır..

Bu dünyadan para kazanan bir çok kişi biliyorum, onlardan biri olabilirsiniz tabi ki ama bu yazdığım maddeler aklınız bir köşesinde bulunsun..

( Bu konu Euphrates taradından WMARACI için açılmıştır, mesajda hiç bir YATIRIM TAVSİYESİ bulunmamaktadır. )

[B]Bol kazançlar.[/B]
chackall sorueki Bahadir32

kişi bu mesajı beğendi.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

Seokoloji Seokoloji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelancer SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 144 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
Faydalı bir yazı olmuş, klavyene sağlık. Sektöre girenler en azından bilgilenmiş olacaklar.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Başlık ve makaledeki bilgiler harika. Emeğinize sağlık.

Durgun sular derin akar.

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Euphrates Ellerine sağlık hocam yatırım değil ama al sat yapılabilir değil mi?
(Bilmeyenler için de cevap olsun)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
mxaksoy Yukarı da bahsediğim maddeleri göz önüne alarak istediklerini yapabilirler. Ama önemli olan kendilerine zarar vermeden bunu yapmaları.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

Bahadir32 Bahadir32 Satılık domainler Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Feel
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 203 / 219
  • Ticaret 27, (%100)
Emek verilmiş güzel bir konu tebrikler

Kriptokulis.com | Bitcoin & Altcoin Bilgi Paylaşım Forumu

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
faydalı içerik olmuş emek vermişsiniz, elinize sağlık.

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 15, (%100)
Çok başarılı bir içerik olmuş elinize sağlık. İşe girerken karşılaştığım neredeyse tüm zorluklara değinmişsiniz :)

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al