wmaraci reklam

Laptop Mikrofonunun Anakart Bağlantısı Koptu

5 Mesajlar 1.185 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba.

HP DV6 laptop kullanıyorum işlemci çok ısınıyordu fanı toz tutmuştur deyip içini açayım dedim bayağı karmaşık çıktı ama fana ulaştım sonuç olarak -tozdan değilmiş kendisi böyle ısınıyormuş-.

Sonra dağıttığım laptopu toplayayım dedim ama bir de ne göreyim anakartın ön kısmındaki mikrofon girişi ve 1 hoparlör girişi yamulmuş kasayla bağlantı kurmuyor. Biraz zorlayayım belki girer dedim komple giriş elimde kaldı(nasıl dandik yapmışlarsa artık).

Şu an öndeki 1 hoparlör ve mikrofon çalışmıyor ayrıca mouse padin ışığı da yanmıyor(çalışmasında sıkıntı yok sadece çerçeve ışığı bozuk).

HP servisini aradım komple anakartı değiştirmek gerekir 400$ tutabilir dediler. Ben bunu alıp elektrikçiye versem lehimle halledebilir mi?

Not:Kopan parça çok küçüktü ertesi gün ev temizlenirken süpürgeye kaptırılmış.

wmaraci
reklam

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
çok bahtsızmışsın be hocam. sana tavsiyem usb girişine takılabilen ses kartlarından alman. üzerinde kulak ve mikrofon girişleri mevcut. senin sorununa kökten çözüm. ben kullandım gayet iyi. slinkte işine görür bütçen varsa creative daha iyidir.
Ek : mousepadi de boşver hazır masrafa girmişken onada bir fare alırsın. ;)

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

çok bahtsızmışsın be hocam. sana tavsiyem usb girişine takılabilen ses kartlarından alman. üzerinde kulak ve mikrofon girişleri mevcut. senin sorununa kökten çözüm. ben kullandım gayet iyi. slinkte işine görür bütçen varsa creative daha iyidir.
Ek : mousepadi de boşver hazır masrafa girmişken onada bir fare alırsın. ;)

Mouse çalışıyor sadece dış çerçevede şık dursun diye koydukları ışık yanmıyor. Bir de sağdaki 3 tane jak girişinde sorun yok onlara da mikrofon bağlayabiliyorum ama ben laptopa tümleşik olan bir de öndeki tiz hoparlörü tekrar nasıl aktif edebilirim diye sormuştum. Biraz araştırdım da netten. İmkansıza benziyor :D

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
hoparlör ve mikrofon çalışmıyor diyince o şekilde öneride bulunmuştum. girişlerde sorun yoksa tümleşik hoparlör için masraf etmeye değmez bence. Tanıdık bir yer olsa (bilgisayar servisi) yaptırırsın da diğer türlü çok para isterler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

hoparlör ve mikrofon çalışmıyor diyince o şekilde öneride bulunmuştum. girişlerde sorun yoksa tümleşik hoparlör için masraf etmeye değmez bence. Tanıdık bir yer olsa (bilgisayar servisi) yaptırırsın da diğer türlü çok para isterler.

Neyse o zaman hiç ellemeyeyim 2 hoparlör kaldı onlara sahip çıkayım en azından :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al