wmaraci reklam
lidertakipci

Adıma ve Telefon Numarama Domain Alınmış

8 Mesajlar 1.793 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar, bugün Google'da adımı arattırdım ve bu sonuçlara ulaştım.

Arkadaslik.us alan adını almışım sözde?
[B]http://www.whois.com.tr/index.php?q=arkadaslik.us[/B]

İsim, telefon ve mail adresi benim, açık adres benim değil. Ne yapmam lazım?
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NetBlogi NetBlogi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 44 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
Directi kayıtlı sanırım. Kimlik fotokopinizi onlara göndererek domaini kendi hesabınıza alabilirsiniz.

Surion Surion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

NetBlogi adlı üyeden alıntı

Directi kayıtlı sanırım. Kimlik fotokopinizi onlara göndererek domaini kendi hesabınıza alabilirsiniz.

Malesef direkt öyle olmuyor. İsim hakkı sahibinin ödemeyi yapan kişilerle sonuçlandığı birkaç örnek var. Yani orda neyin yazdığı önemli değilde bunu satın alan kişinin önemli olduğunu okumuştum.

Fotokopi göndermeniz kaydettirici firmanın bunu size yapan kişiyle iletişime geçmesini sağlar. Tabi yine yurtiçinde bir firmaya kaydettirmişse. Yoksa gidip godaddy ye kimlik fotokopisi yollarsanız bakmadan çöpe atabilirler. Onlar için bir geçerliliği yok çünkü. Gerçi bunu nasıl yaptıklarınıda anlamıyorum çünkü kaydettirici firmalar "genelde" (eğer yurtiçi firmalarsa) t.c. kimlik no olarak üyelik kabul eder. Bunu yapan kişi sizi tanıyan biride olabilir. Yaptıklarınızdan sonuç alamazsanız savcılığa başvurmanızı öneririm çünkü eğer site ileride ciddi rakamlar kazanmaya başlarsa (ya da kazanmasa bile bazı mecralar tarafından farkedilirse) maliye tepesine üşüşür. Sahibi siz gözükürsünüz, başınız ağrır.

Auswitz Auswitz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaslik.us adı üstünde arkadaş bir arkadaşlık sitesi açacak milleti dolandıracak ve isim soyad telefon numarası da sizin üstünüze olduğu için, millet sizden bulacak. Yani mahkemeye kadar yolu var, hemen isimtescil ile iletişime geçin.

wmaraci
wmaraci

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
http://www.publicdomainregistry.com/contactus/report-false-whois/

Burayı kullanarak işlem yapabilirsin. Açıklama kısmına şikayetinin İngilizce çevirisini yaz ve en sonra kimlik fotokopinin linkini ekle.

jasper jasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
hocam domain güzel o yüzden bi yolunu bulup kendi hesabınıza almaya bakın :)

favoridus.com

NetBlogi NetBlogi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 44 / 39
  • Ticaret 3, (%100)

Surion adlı üyeden alıntı

Malesef direkt öyle olmuyor. İsim hakkı sahibinin ödemeyi yapan kişilerle sonuçlandığı birkaç örnek var. Yani orda neyin yazdığı önemli değilde bunu satın alan kişinin önemli olduğunu okumuştum.

Fotokopi göndermeniz kaydettirici firmanın bunu size yapan kişiyle iletişime geçmesini sağlar. Tabi yine yurtiçinde bir firmaya kaydettirmişse. Yoksa gidip godaddy ye kimlik fotokopisi yollarsanız bakmadan çöpe atabilirler. Onlar için bir geçerliliği yok çünkü. Gerçi bunu nasıl yaptıklarınıda anlamıyorum çünkü kaydettirici firmalar "genelde" (eğer yurtiçi firmalarsa) t.c. kimlik no olarak üyelik kabul eder. Bunu yapan kişi sizi tanıyan biride olabilir. Yaptıklarınızdan sonuç alamazsanız savcılığa başvurmanızı öneririm çünkü eğer site ileride ciddi rakamlar kazanmaya başlarsa (ya da kazanmasa bile bazı mecralar tarafından farkedilirse) maliye tepesine üşüşür. Sahibi siz gözükürsünüz, başınız ağrır.

Resellerclub'dan alınmış birçok domaini isimtescilden hesabıma geçirdim ben. Kimlik fotokopisi ile.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Rednoize adlı üyeden alıntı

Merhabalar, bugün Google'da adımı arattırdım ve bu sonuçlara ulaştım.

Arkadaslik.us alan adını almışım sözde?
[B]http://www.whois.com.tr/index.php?q=arkadaslik.us[/B]

İsim, telefon ve mail adresi benim, açık adres benim değil. Ne yapmam lazım?

hayırlı olsun bedavaya göre güzel domain :D yalnız bi karakola git önce bi tutanak tuttur benimle alakası yok de . Basit bişey gibi görünse de domain adına alacakları mail adresleri ile domain üzerinden yapacakları hile ketenperelerde başın ağrır mahkeme mahkeme dolaşırsın ilk işin karakola git tutanak tuttur böyle bölye bi olay var de sonra da bilişim suçlarına bi mail at durumu anlatan . En azından bi pislik çıktığında ortaya koycak bişeyin olur

Ek Olarak:

NetBlogi adlı üyeden alıntı

Resellerclub'dan alınmış birçok domaini isimtescilden hesabıma geçirdim ben. Kimlik fotokopisi ile.

hesaba geçirmek de aslında iyi bişey değil bi kötülük yapılmışsa suçu sahiplenmiş gibi olunur

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al