wmaraci reklam

Alan Adı Uzantısının Önemli Olmadığının Kanıtları

14 Mesajlar 1.669 Okunma
wmaraci reklam

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Selamın Aleyküm iyi akşamlar herkeze iyi forumlar,

Öncelikle bu konuyu açmamın sebebi bazı uzantı takıntılı insanlar sürekli domain satışı gerçekleştiriyorum ve bazı insanlardan .com takıntısı var kendilerine göre de hemen hazır bahaneleri var seo yönünden iyi .com alırsan direkt 1.sayfaya çıkıyorsun :)

Abilerim ve kardeşlerim bırakalım lütfen bu takıntıyı böyle bir şey yok eğer sen çalışırsan her uzantı sana başarıyı getirir işte bunu kanıtlamak için bazı araştırmalar yaptım.

Bu yukarıda ki sitelerin alan adlarının uzantıları .com değil ancak tamamıda sektörlerinde birinci sayılırlar ve bunlar gibi yüzlerce site var ben sadece yüzeysel bir araştırma yaptım yani anlatmak istediğim şu ;

Sen sitenle ilgilenirsen alan adın .tk uzantılı da olsa istediğin kelimede 1.sayfaya gelirsin.

wmaraci
reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Dostum iş bilen webmasterlar bu kategorilerle vakit öldürmüyor bence. Hayatımda 1 kere bile google beğen yazıp aratmadım. APK indirme ve filim siteleride adsense kazandımadığı için uğraşılmıyor.

Bence bu sitelerin elde ettiği elbette başarıdır ama rekabetin düşük olmasından dolayıdır. Sen 3 tane örnek vermişsin ama ben alan adının önemli olduğunu gösteren 3bin tane örnek verebilirim :)
mexev9

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Dostum iş bilen webmasterlar bu kategorilerle vakit öldürmüyor bence. Hayatımda 1 kere bile google beğen yazıp aratmadım. APK indirme ve filim siteleride adsense kazandımadığı için uğraşılmıyor.

Bence bu sitelerin elde ettiği elbette başarıdır ama rekabetin düşük olmasından dolayıdır. Sen 3 tane örnek vermişsin ama ben alan adının önemli olduğunu gösteren 3bin tane örnek verebilirim

Öncelikle Kimin arama motorlarında ne şekil aradığı belli olmaz. 5 parmak misali. O kadar absürd kelimelerde aranılmış ve üst sırada çıkmış olan siteler mevcuttur.

Mühim olan site ile uğraşan webmaster ne düşündüğü değildir. Müşterinin ihtiyacına cevap verebiliyor mu?

Elbette rekabette önemlidir. Siz sayfanızı güzel yaptıktan sonra arama motorları bunun sonuçlarını oldukça güzel şekilde değerlendirmektedir.

Alan adının uzantılarının önemi olduğu gibi alan adının ismi de önemlidir.
Alan adının uzantılarının önemli olmadığı gibi alan adının ismi de önemsizdir.

Her iki açıklama doğrudur. En doğru olanı ilgilendiği siteyi hedef kelime anahtarlarında üst sırada çıkartmaktır.

Bana göre ise backlink kasmadan, tanıtım yazısı almadan, seo paketlerine bulaşmadan alınan sonuçlar ilgilendirmektedir :)
Emrecany

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Bence bu sitelerin elde ettiği elbette başarıdır ama rekabetin düşük olmasından dolayıdır. Sen 3 tane örnek vermişsin ama ben alan adının önemli olduğunu gösteren 3bin tane örnek verebilirim :)

Ben sana adsense ile para kazanan legal sitelerde örnek verebilirim.Ben alan adı uzantısı önemsiz demiyorum .com takıntısından vazgeçilmeli diyorum :)

wmaraci
wmaraci

zeza zeza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 5 / 56
  • Ticaret 3, (%100)
Ben insanların .com takıntılarında haklı olduklarını düşünüyorum.

Her ne kadar siteler google ve adsense için hazırlansada bunlardan faydalanmak için ziyaretçilerin rolu küçümsenmemeli. Zira bunlar sayesinde para kazanılıyor..

.com siteler herzaman akılda tutulur. Ziyaretçi o siteye birkere daha girmek istese bunun "noktadan sonraki şeysi neydi " diye düşünmemeli

Özet olarak siteni google'a göre hazırlıyorsan dediklerinde haklısın, fakat ziyaretçiler için bu durumun geçeli olmadığını düşünüyorum. Unutmayın ziyaretçinin sevdiği siteyi google'da sever..
Almina PoyrazMedya aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Android telefon klavyeden .coM otomatik çıkıyorsa bence önemi büyüktür sizin verdiğiniz örnekler .cnm uzantısı sahibinin seo bilgisi zayıf olabilir
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Kesinlikle klavyede .com olması ile .net olmaması bile aradaki farkı gösterir...
Android Google'nin, .com Android klavyenin... .top uzantısı indirimde, güzel domainler ise boşta, akıl karıştıran tek konu ise şu:
Atıyorum, www.haber.site boşta dahi olsa, 7.500$'dan ucuza satışı yapılmıyor. Demek ki var bir şey, ok, ama .com kadar değil.
Kaldı ki, ben neden Seo yaparak zaman, ve para harcayıp, .com'lu sitelerin hiç çalışmadan ulaşabildikleri kapasiteye gelmeye çalışayım? Çok mu zamanım var? Yok valla, elimde bi sürü sitem var, ilgilenemiyorum bile...

• Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Almina işte tamda sizin düşündüğünüz şeyi kast ediyorum bakın

"Kaldı ki, ben neden Seo yaparak zaman, ve para harcayıp, .com'lu sitelerin hiç çalışmadan ulaşabildikleri kapasiteye gelmeye çalışayım?"

dediniz ama .comlu siteler kendiliğinden ilk sıraya çıkmıyor eğer çıkıyorsa içerikleri kalitelidir,seo yapılmıştır,reklam yapılmıştır.Yoksa biz neden uğraşalım

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Emrecany O konuda haklısınız, kaliteli içerik şart, ama seo şart değil, kendi çapunda yaptığın küçük şeylerle yükseltirsin .com'u, diğerlerinde link çalışması gerekiyor, istediğin kadar kaliteli içerik oluştur. Ben çok denedim arkadaşım, .net; .org... seosuz olmuyorlar.

atahanuzun74 atahanuzun74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 17 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
ya en azından ben .info veya .tv googlede 1. sıradaysa ikinci sırada .com var ise .comlu siteyi tercih ederim :) ne bileyim bana güvensizlik veriyor .com .org ve .net uzantılarından başkası çok soğuk uzantılar. fake siteler gibi duruyo

http://baglamanotalari.com

Atahan UZUN
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al