wmaraci reklam

Domain öneri

11 Mesajlar 1.471 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Kadın blogu için domain öneriniz var mı? Önceki konulara baktım da hem aradan yıllar geçmiş hem de güzel bir öneri bulamadım. Teşekkürler

Edit: Kadınlar hakkında genel blog. Rekabet çok evet ama faydalı bir şeyler yapmak istiyoruz. Türkçe öncelikli, ilerde global bir siteye dönüştürme projem var ama Türkçe isimle global başarı yakalamak mümkün değil galiba. Türkiye'de de çok rekabet olduğu için anlamsız veya İngilizce bir isimle mücadele vermek de zor olabilir. Bu konudaki fikirlerinizi de bekliyorum inşallah

wmaraci
reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Türkçe mi ? ingilizce mi ?

Genel mi ? sadece bir konu mu ?

- Kadın, kız, bayan, blog, dünya, sevgi, defter, kitap, kalem, inci, iyi, güzel vs. kelimelerinin kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Editledim hocam gözden kaçırmışım açıklama yapmayı DeepX

Öyle sıradan bir isim istemiyorum bu arada hocam, şöyle marka olacak akılda kalacak bişey olsa tutar mı acaba? Eşleşmeli alan adaları uzun süredir seo için avantajını yitirdi diye biliyorum

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)
sosyalkadin.com / net vb.

oncekadin.com / net vb.

kadinportali.com / net vb.

Aklıma bunlar geldi şu an

Medium
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Önceki yazınızı okudum, sitem ettiğiniz yazınızı.

Bu konuda yardım bekliyorsunuz ama "marka olacak domain" diyorsunuz.

İşte burada ticaret devreye girer. Açmak istediğiniz siteden para kazanma hedefiniz var üstelik "marka olacak" isimden.

Kaliteli domainlerin büyük çoğunluğu kayıtlıdır. Uzantı olarak com alacaksınız marka istiyorsanız. Beğendiğiniz bir isim olur da kayıtlı ancak satıştaysa para yatırıp alacaksınız. Sonuçta marka olacak.

Hepsinden önce bu işlerle uğraşan marka uzmanı ile "ücretli" çalışmalısınız.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Browland şimdi hocam yanlış anlaşılmak istemiyorum. Marka olacak domain derken anlamsız olsa da olur demek istedim. Bu tip konularda verilen tavsiyeler genelde şöyle, kadinsitesiactim.com kadingüzellikmoda.com kadinlarkulubununalternatifi.com gibi tavsiyeler veriliyor. Konu açmadan önce önceki yazılara baktım. Bunu önlemek adına marka olacak domain dedim. Yoksa salt bir ticari girişim değil.

Halihazırda rıza-i ilahi için faydalı olmak adına açtığım bir site var. Menfaatim yok orada. Ama masrafları karşılamak güç, onu ayakta tutacak biraz da nasip olursa gelir sağlayacak bir site açma niyetim var. Tekrar etmek istiyorum ben para odaklı düşünmüyorum önceliğim faydalı olmak. Marka olacak isim diye vurgulamanızdaki sebep eğer "para odaklı" site diye düşündüyseniz öyle değil. Benim birinci prensibim üretmek ve faydalı olabilmek. Yoksa baştan savma bir şekilde de gelir elde edilebilir bu kadar uğraşmaya gerek olmazdı.

Genelde ya arama hacmine göre yada birleşik öneriler veriliyor bu yüzden marka olacak isim dedim yoksa şirket kurma niyetim yok. Akılda kalıcı, dikkat çekici kısa isimler için "marka olacak isim" şeklinde bir nitelendirme yapılır bunu vurgulamak istedim. Önceki yazimi okuduysanız yanlış anlaşılmalardan çok çektiğimi ve ona uygun kelimeler seçmekte zorlandığımı da görmüşsünüzdür.

Buradan harika bir fikir çıkmayacağını da adım gibi biliyorum. Zaten olan kişide söylemez, söylemesin de kendisi yapsın. Ben üreten insana her zaman saygı ve sevgi duyarım inşallah. Konudaki maksat kaçırdığım bir nokta var mı acaba? Aklıma yeni bir şey gelir mi? Sorularına cevap bulmak. Yani burada bir arkadaş bir isim söyler uygun olmasa bile aklıma başka bir şey gelmesine neden olabilir. Zaten harika bir isim onerilse bile benden önce başkaları gidip alacaktır bu risk varken zaten neden yardım isteyeyeyim ki? Sadece karar vermemde yardimcı olacak öneriler istedim.

Zaten maddi durumum olsa böyle bir soruyu da sormazdım hocam. Yada aciklardım bütçem var şeklinde böylece daha çok ilgi gösterilirdi konuya. Bütçesi belirtilen konular daha çok yorum ve destek alıyor çünkü. Tekrar etmek istiyorum salt ticari bir girişim değil, öncelik faydalı olmak sonra inşallah gelir sağlayabilmek. Marka olacak isimden kastın da anlaşıldığı gibi değil sadece gelebilecek önerilerin uzun birleşik kelimeler olmasını önlemek içindi.

Hidra Hidra 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 130 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
uzuntirnak.com / Kontrol ettim boş.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Mfa hocam maddi durumunuz yok ama para odaklı düşğnmüyorsunuz. Ben olsam (bir zamanlar öyleydim) doğrudan para odaklı düşünürdüm.

Hem bayanlar için faydalı bir site nasıl açacaksınız ki? Sağlık desen doktor musunuz? Şiddet desem hukukçu musunuz? İş yaşamı desem danışman mısını? Yani ne üretebileceksiniz?

Meseleğiniz uygun değilse ve maddi durumunuz olmadığına göre ordan burdan yazılanları harmanlayıp bir şeyler yazacaksınız, bu mudur faydalı olmak? Hem sitenize bayanlar neden ve nasıl gelsin?

Akılda kalıcı olması tek başına yeterli değil malesef içerikte çok önemli hatta çok çok önemli. Bunlarda para odaklı olmadan ve yatırım yapmadan bir yerlere nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz?

Yerinizde olsam (şuan öyleyim) para odaklı düşünürdüm ve ona göre içerik üretirdim. Düşğnce değişince maliyetler de değişiyor.

Öneri
cinfikirler
VoSToK kankirmizi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Browland tabi hocam bu projede önceliğim para değil. Hani inşallah gelir olur ama önceliğim fayda sağlamak. Hayatım boyunca çevremden hiç destek göremedim o yüzden yüzlerce projem heba oldu. Fakat kadın sitesinde akrabalarım yardımcı olacaklarını söylediler. Her birinin farklı mesleki ve ilgi birikimleri var zaten. Derleme yazılar da mecburen kullanılır gerçekten iyi olduğu düşünülen konular. Yani tamamen para odaklı giren arkadaşlar var webmaster sitelerinde görüyoruz. Bir çoğu tamamen spinleme yazilarla ilerliyor yada parası varsa makale alıyor. İçerikleri pek düşünmüyor bazı kişiler, tamamen hit odaklı. Ben bunu yapmak istemediğimi belirttim. Bir iş yapilacaksa ehli yapmalı ve fayda sağlamalı diye düşünüyorum bende her zaman. Kazanç odaklı başlanılan projelerden ne yapana ne de bakanlara fayda sağlamadigini hepimiz biliyoruz. Bu ikinci öncelik inşallah.

Bir çok alanda bilgim var ılgım var araştırmacıyım. Bu konuda tıkanmışlık yaşayacağımı sanmıyorum. Zaten öyle ahım şahım bir fikir değil, çok rekabet var. Zamanla oturacağını ümid ediyorum. Yani içerik konusunda destek alacağım zaten. Hemen hemen her kategoride bilgili, tecrübeli veya o bölümü okumuş akrabalarım var zaten.

nebudil nebudil Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 13
  • Ticaret 8, (%100)
Medyakadin(.)com
Bihter(.)net
Pelinsu(.)net
Topuklu(.)net ılgilenirseniz fiyat teklifi verebilirsiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al