wmaraci reklam

GoDaddy Domaini İptal Etti

9 Mesajlar 962 Okunma
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba değerli wmaracı sakinleri.

Bundan yaklaşık 5 gün öncesinde bir domain satın almıştım godaddy den.

Herşey güzel, bir problem yoktu. Onay için e-posta geldi, onayladım.

Dahada giriş yapmadım o maile.

Bugün siteme erişemedim ve domainin nameserver adreslerinin değiştiğini gördüm..

Maile girdim ve kimlik doğrulaması vs. istemişler.

Bunun sebebi şuydu;

Websitesi global ve ingilizce bir dile hitap edeceğinden whois bilgilerine ingilizce iletişim bilgileri girdim. Tamamen random yani.

Bunun içinse hiç uğraşmadım, tr ip'den, tr godaddy uzantılı siteden aldım geçtim :)
Sadece amerika telefon numarası almakla yetindim..

Telefonla arıyacaktım ancak saat 9 ve 19 arası iletişime geçebiliyorum. Yarın arayacağım.

Şimdi sizce ne yapayım ?

A-) O Bilgilere yönelik ID Card şoplamak
B-) Telefonla iletişime geçip durumu izah edip ikna etmeye çalışıp kendi bilgilerimi mi gireyim ?

Hangisini yerler sizce ? Hangisini yapmak mantıklı ?

İkna kabiliyetim yüksektir, o yüzden b seçeneğine güveniyorum :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
Müşteri hizmetleri dalga geçer gibi cevap veriyor ve çoğunlukla umursamazlar hocam, geçmiş olsun.

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
2.sini deneyin hocam. Hiç shop işine girmeyin. Daha önce forumda görmüştüm birisinde aynı sorun olmuştu. Arayıp halletmişti
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

burakalaca burakalaca Lil Machiavel Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek CEO
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 43 / 51
  • Ticaret 21, (%100)
Random whois kullanmayın, ICAN bu konuda sıkıntı yaratıyor domain reg firmalarına daha önce başıma geldi domaini almam 2 ayımı aldı.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Software - Social Media - Brand & Business Development - Music Label - Life Coaching mevabak  
wmaraci

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Güneş adlı üyeden alıntı

Müşteri hizmetleri dalga geçer gibi cevap veriyor ve çoğunlukla umursamazlar hocam, geçmiş olsun.

Bakalım, umarım böyle bir sorun olmaz.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

2.sini deneyin hocam. Hiç shop işine girmeyin. Daha önce forumda görmüştüm birisinde aynı sorun olmuştu. Arayıp halletmişti

Teşekkürler hocam, yarın arayacağım bakalım.

oxygenb adlı üyeden alıntı

Random whois kullanmayın, ICAN bu konuda sıkıntı yaratıyor domain reg firmalarına daha önce başıma geldi domaini almam 2 ayımı aldı.

Hocam bence asıl problemi ip ve tr versiyondan almam yarattı.

Şuana kadar 100ü geçik domain reglemişimdir. Hiçbirinde whoise kendi bilgilerimi girdiğimi hatırlamıyorum. Birkaçında kendi bilgilerimi girmiştim sadece. Genelde random atardım ama tr domain ve tr ip, tr bilgiler olurdu.

Tr ip ve yabancı bilgiler işin içine gerince bence askıya aldılar. İşin aksi tarafı yarın cuma. Yarın hallettim hallettim, yoksa domain ücretini iade edecekler.

Merak ettiğim kısım ise ücreti iade ettikten sonra acaba domain ICANN Tarafından siliniyor mu ?

Eğer silinip boşa düşüyorsa gidip başka bir yerden alabilirim.

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Whois bilgilerinde sahtecilik kabul edilmediğinden elinizden alındı(tamamen random bakılır, geneli ip vs), supportu arayın türkiyede yaşadığınızı ve bu bilgileri doğru girmemi isteyen bir uyarı alanları olmadığını belirtin. Bilmiyordum deyin sorun kısa sürede çözülsün.
SENibrahim Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Whois bilgilerinde sahtecilik kabul edilmediğinden elinizden alındı(tamamen random bakılır, geneli ip vs), supportu arayın türkiyede yaşadığınızı ve bu bilgileri doğru girmemi isteyen bir uyarı alanları olmadığını belirtin. Bilmiyordum deyin sorun kısa sürede çözülsün.

Cevabınız için teşekkürler hocam
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Güncelleme:

Aradan 1 Hafta +1 gün geçti..

Bu konuyu açtığım gün, perşembe günü (olayların başladığı an) müşteri temsilcisiyle iletişime geçmek için çok geçti.

Ertesi gün cuma idi, aradım konuştum yaklaşık 10 dakika kadar.

Sanki godaddy müşteri temsilcisi değilde bakkal mehmet abiyle domain hakkında konuşuyordum. Pek çok bilgiside yoktu, sanki o anki görevli arkadaşını geçirmiş telefonun başına, kanka tel gelirse bi 5 dakka idare ediver, oyala şeklinde bırakmış gitmiş.

Bir çözüme kavuşamadık, eleman ICANN'dan dahi bir haberdi resmen..

Biz bilgileri değiştiremiyoruz dedi en sonunda kapattım geçtim..

Araya hafta sonu girdi. Pazartesi günü aklıma dahi gelmedi. Salı günü tekrar deneyeyim dedim.

Bu arada sitelerinde ki form aracılığı ile sürekli kimliğimi , kart bilgilerini vs. yollamaya çalışıyorum. Ama form gönderilmiyor bile. Talebiniz gönderilirken bir hata oluştu şeklinde error verip duruyor. Tamamen kendilerinden kaynaklı problem.

Bilerek yapıldığını düşündüm. Salı günü de aradım.

Bu sefer açan arkadaş biraz daha bilgiliydi. ICANN'ın falan ne olduğunu biliyor, domainin ne olduğunu biliyordu. Şaşırmıştım biraz.

Durumu tamamen izah ettim, bilgileri fake girdiğimi vs.

Oda aynı fikri sundu, size bilgilerinizi atın diye yolladıkları maile cevap olarak kendi bilgilerinizi yollayın, durumu izah edin dediler.. Biz ne yazıkki müdahele edemiyoruz sadece bilgilendirme yapabiliyoruz falan dedi, anlayışla karşıladım kapattım.

Satış elemanı gibi telefona adam koyuyorlar. Sıfır yetki veriyorsunuz, madem niye telefonda 2 saat domain için1e satın alma problemleri için 2ye 5e 6ya bastırıp duruyorsunuz ?

Tüm rakamlar aynı kişilere çıkıyor sanırım :)

Sitelerindeki form hata veriyordu bildiğiniz gibi. Formda 3 seçenek bulunuyordu. Online olarak yükle (Hata veren kısım) e-posta aracılığıyla gönder, faks ile yükle.

Faks imkanım olmadığı için sürekli olarakta e-posta ile gönderimde yapıyordum.

Belirttikleri adres: verifypayment@godaddy.com kısmıydı. Buraya mail göndeirlmesiydi.

Yaklaşık 1,5-2 Günde cevap geliyordu ve bende cevap gelir gelmez istenilenleri atıyordum.

Aksilik bu ya, yandex mailde hata veriyordu. Orjinal mailimden yollayamadım. hesabımın kullanıcı adının sonuna 2 ekleyerek yazdım.

Sonra orjinal mail hesabımda ki sorunlar düzeldi ve oradanda yolladım. Baktım bu olmuyor.. Bana mail atılan ilk maile baktım, teknik destekteki elemanın dediği mailin gönderilen kısmına (odemedogrulama_tr@godaddy.com) şeklinde bir maildi.

Hiç bakma gereği duymamıştım, sitedeki e-posta seçeneğine basınca verifypayment'e atın diyordu çünkü.

Bu kısmada bilgilerimi attım. Attığım bilgiler: kimlik(arkalı-önlü) kart(arkalı-önlü)

Gene onaylamadılar. Finansal olarak kanıt yollayın falan dediler.

Bu cevap sanırsam çarşamba günü gelmişti ve bu cevaptan öncede tarafıma para iadesi yapılmıştı.

Yapacak bir şey yok, son kez olarakta dekontu atalım bakalım dedim ve dün gece cevap geldi. Saat gece 2 sularında. Hesabınızı doğruladık şeklinde.

Ödeme konusunda kararsızlığa düşmüşler ve kimlik bilgilerinden ziyade ödeme sahteciliği olarak algılamışlar.

Sonuç olarak domainimi geri aldım.

Sürekli arayıp, mail gönderdiğim içinde olabilir. Olası bir durumda isimlerinin lekeleneceklerine karşın art niyetlerinden vazgeçmişte olabilirler.

Velhasıl kelam: Sağlam bir projeye girişiyorsanız yada gerçekten güzel, uluslararası geçerli bir alan adı satın alacaksanız godaddy den uzak durun.

Normalde bu tarz durumlarda bende uzak dururum. Çok pahalı olsa da eNom'u, yada namecheap'ı tercih ederdim.

Ama o an elimde çok maddi imkan yoktu godaddyden alıp geçtim..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al