wmaraci reklam

Marka tescil edilmiş alan adını almak

45 Mesajlar 6.031 Okunma
smmexpress

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Yanlış anlamayın ama o zaman hiç gelmez. Bu işe girmiş marka tescil ettirmiş biri domainlerin boşa düşmesini göze almaz diye düşünüyorum. O kadar para yatırmış bu işe 1 sene sonun da yenilememe gibi bir şey yaparsa zaten böyle düşünüyorsa hiç çıkmasın yola ama 200 300 tl verip marka tescili yapıp her yıl yenilemeyi göze alan birisi com uzantısına sahip olan kişiye o zamanı vermez. Ki alan kişi de bence bunu düşünür

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
reklam

onurrt onurrt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Şuan tek zararlı çıkacak olan domaini alan kişi olacak.
alan kişinin haberi yok tescilli olduğundan yedek parça satmaya kalkarsa siz alabilirsiniz alan adını.
Satıcı her türlü kârlı.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
valla şahsen
benimde markamın tescili var ama .com domaini bende değil com.tr ile işi yürütüyorum

diğer taraftan elimde marka tescili başkaları tarafından alınmış .com domainler var bu konudaki durumları yaşıyorum bedel şu kadar verirsen veririm diyorum yıllardır bendeler yani turşuluk bekletiyorum.

sen beni dinle üstadım kafana takma yedekparcam.com.tr üzerinden siteni aç ekmeğini kazan

30845 30845 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 23 / 20
  • Ticaret 6, (%100)
şahsi görüşüm domainin durumuna bakılırsa alamazsınız hocam üstelik yedek parça satışı yapsa bile alamazsınız yukarıda @Gökhan arkadaşında yazdığı gibi ama şöyle bişey olsa mazdaservisim ozaman belki diyorum.

wmaraci
wmaraci

smuldur smuldur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 268 / 89
  • Ticaret 17, (%100)
Şu an için hiç bir şey yapamazsın. Mahkeme şimdilik bence saçma bir öneri. Adam satış yapmıyor, yatırım amaçlı almış ve satıyor kimse onun satışını engelleyemez. Domain genel bir kelime. Bu şekilde para edicek çok markasız domain var. O zaman 1-2.000 lira masrafla marka tescili yapıp değerli domainleri toplayalım.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
hiç bir hak talep edemezsin.Çünkü özel isim değil domain bende sahibinden uygun fiyata almaya bak 2.5 bin bile fazla değil ona

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
2500 benim için çok o paraları vermem 500 TL maksimum bütçemdi o fiyatada domaini vermiyor 2000 TL istiyor kendi bilir. Şahsen bana aynı durum olup isteseler domaini verirdim. Her yapılan masrafı vs düşünüp istemek bence doğru degil ama yedek parça satışında kullanılırsa vede yedek parçam tescilli iken bunu yaparsa mahmekeye vereceğim yinede o parayı vermeyeceğim çünkü insan gibi 2 kere aradım konuştum

Ek Olarak:

ermaneray adlı üyeden alıntı

valla şahsen
benimde markamın tescili var ama .com domaini bende değil com.tr ile işi yürütüyorum

diğer taraftan elimde marka tescili başkaları tarafından alınmış .com domainler var bu konudaki durumları yaşıyorum bedel şu kadar verirsen veririm diyorum yıllardır bendeler yani turşuluk bekletiyorum.

sen beni dinle üstadım kafana takma yedekparcam.com.tr üzerinden siteni aç ekmeğini kazan

Bende senin gibi düşünmeye başladım ilginiz için teşekkürler

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
ben domaini yedekparca.com.tr sandım. Bırak bencede almaya durumun yoksa alma domaini .com.tr ile aynı işi yaparsın boşver

VladiGorgi VladiGorgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster /İnternet girişimcisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 11 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşlar net bilgi veriyorum.Eğitimim bu yönde olduğu için:

.com domanini alan kişi sitede herhangi bir şey satabilir. isterse blog kurar yedek parça tanıtır yine mahkemeyi kazanamassınız. önemli olan alınan patentin ne üzerine satış yaptığınız örneğin; siz araç için yedek parça satıyorsanız. ve patenti alırken bunun üzerine bir şirket işyeriniz varsa. arkadaş bilgisayar üzerine satış yapıyorsa dahil hiç birşey talep edemessiniz.hukuk şu an böyle söylüyor. boşuna mahkeme masrafına girmeyin derim kazanmanız imkansız. ha o arkadaş sizin alanınınzda satış yapıyorsa kazanma şansınız %80 dir bazı detaylı unsurlar var şirketinizin adının geçip geçmedine dair. dıııısının dııısı diye devam eder gider bu. yine kesin değildir. ama kazanma şansınız yuksektir.bulaşmamanız tavsiyemdir. ama arkadaştan bence fiyat düşümü isteyin cünkü marka tescili değil mesele o arkadaş o domaine para istemekte haklı çünkü seo açısından ve her açıdan bir site kursa iyi gelir elde eder uzun vadede.

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam marka sahibi sizseniz ve sahibi sizin markayı aldığınız sınıfta bir iş yapıyorsa sıkıntı yok dava açıp muhtemelen davayı(domaini) alırsınız en kötü ihtimal adam siteyi kapatmak zorunda kalacaktır. @filmleritv bildiğim kadarıyla uzman bu konuda kendisini konuya davet ediyorum.

İyi Çalışmalar..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al