wmaraci reklam

Proje alan adı iş yapar mı?

17 Mesajlar 1.937 Okunma
wmaraci reklam

truyka83 truyka83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
viaportistanbul.com
viaporttuzla.com
tuzlaviaportmarin.com (projenin gazetelerdeki başlığı-adı)
tuzlaviaportmarina.com

yukardaki domainler boşa para atmak mı, mantıklı yatırım mı? (tabi mevcut proje sahibi parti İstanbul'u almazsa bu projeler çöpe. varsayalım ki ki bu proje tamalandı.) Görüşleriniz için şimdiden sağolun

wmaraci
reklam

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
Bence elinizden çıkartın bir an önce.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Şöyle bir örnek vereyim , adamlar projeyi yapıyorlar herşeyi hazırlıyorlar en sona domaini almak akıllarına geliyor , uyanık bir vatandas bunlardan önce davranıp almıs domaini bunlara fahiş fiyattan satmak için , ama proje sahipleri domaini almak yerine tüm projenin ismini değiştiriyor. Böyle de örnekler var, hatırlatmak istedim.

• Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

easlanhan adlı üyeden alıntı

Bence elinizden çıkartın bir an önce.

neden? biraz açarsanız sevinirim

wmaraci
wmaraci

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)

truyka83 adlı üyeden alıntı

neden? biraz açarsanız sevinirim

Arkadaş benim düşündüklerime tercüman olmuş. Bende farklı düşünmüyorum.

chemistrap adlı üyeden alıntı

Şöyle bir örnek vereyim , adamlar projeyi yapıyorlar herşeyi hazırlıyorlar en sona domaini almak akıllarına geliyor , uyanık bir vatandas bunlardan önce davranıp almıs domaini bunlara fahiş fiyattan satmak için , ama proje sahipleri domaini almak yerine tüm projenin ismini değiştiriyor. Böyle de örnekler var, hatırlatmak istedim.

Fransiz Kafa Fransiz Kafa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 0 / 50
  • Ticaret 0, (%0)

Arkadaş haklı fakat sırf domain için koca projenin değişme ihtimali düşük :D yine de satın bence çekilecek dert değil :D

• Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Peki olumlu yandan düşünürsek, proje bitti. Turistik bir bölge oldu. Proje adı da değişmedi. O zaman geldiğinde bir avantaj sağlar mı? Hukuki açıdan sorun var mı?

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Proje adı değiştirmek değilde farklı bir site uzantısı seçebilir ya da projenin web sitesinde 1-2 harf değiştirebilir.Ya da almak istemiyorsa sizi mahkemeye verip alabilir.
Tavsiyem makul bir fiyata satmanız.Ya da elinizden çıkarmanız.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

• Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
mahkeme süreci nasıl oluyor? bana para cezası çıkmaz heralde. Boştu aldım sonuçta. 2 sene elimde tutmayı planlıyorum. Satsam 15-20 tl vermezler bile şu aşamada. Yani domainler işe yaramaz diyorsunuz. Görüşleriniz için teşekkürler. tekrar belirtmek istiyorum 2 sene bu damainleri tutmayı düşünüyorum.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

bende bir örnek vereyim, bu projenin içinde olan uyanıklar domainleri satın alıp dışarıdan biriymiş gibi satanlarda var. iki üç sene önce biri bana domaini sana devr edicem sende onlara devr edeceksin diye teklif etmişti, bende 5 tl'me bakarım :)

Ha, projenin ismi değişir demişsin, genelde değişmez. Çünkü daha proje çizilirken reklam videoları da yapılır, yayınlanır. Capricegold mesela daha ortada inşaat yok, reklamlarda binalar yükseliyor. Sanal çizimlerle satış yaptılar..

En son ihtimal olarak da, bu uyanık domaini kapanlarda genelde çalışanlar oluyor ve adamın işi projenin internet'de ki profilini yönetmek. Facebook twitter hesapları vs. Adam projenin başında zaten almış alıyor.

Hadi son bi sonuca daha bağlayayım :) Elinden çıkarmana bakma, kimse almaz bunları. Bekle olurda amacına ulaşırsan sat adamlara. Yok baktın elinde patladı, aynı o adamlar gibi site yap, projeyi falan tanıt ne biliyim artık proje neyse. Biraz hit kazanır en azından.. Kimse almaz bu domainleri proje sahipleri dışında

wmaraci
Konuyu toplam 0 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 0 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al