wmaraci reklam
lidertakipci

sedo hakkında bilgi

7 Mesajlar 1.371 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

onuraysu onuraysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web yazılım
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 71 / 73
  • Ticaret 6, (%100)
merhaba arkadaşlar araştırdım ama pek bulamadım yani aklımda hala soru işaretleri var

gelelim konumuza benim aklımda bir domain var tld uzantıları milyon dolarlara satılmış bir domain bu domainin gtld uzantılarından bi tanesi boş alsam milyon dolar değilde x00.000 gibi meblağa satmayı düşünüyorum.

aklımdaki sorular:

1: bu site satış sonrası benden komisyon alıyor mu? alıyorsa ne kadar?
2: ödeme Türkiye'ye yokmuş paypal ile alınıyormuş doğrumu?
3: sertifika sistemi varmış bunlar ücretli mi?
4: sertifika için mail atıyolarmış bunu imzalayıp kimlik fotokopilerimizle taratıp gönderiyormuşuz doğrumu? doğruysa ne kadar güvenilir site
5: satış işlemi nasıl süreçte oluyor açık attırma mı sabit fiyat mı? ve belirli bir süresi var mı?
6: satın alacak kişi bana sedo üzerinden mi ulaşacak yoksa who is kayıtlarındaki numaramdan mı?

bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim Şimdiden Allah razı olsun Teşekkürler

wmaraci
reklam

belorin belorin Dijital Pazarlama Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 2 / 84
  • Ticaret 8, (%100)
vallaha şöyle ilan açtım hala satılmadı şahane bir de domainim vr ama durum bu işte buradan yola çık. Para ödemezsen sedoya gösterim bile alamıyorsun

https://www.canyurekli.com

• Üyelik 02.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web yazılım
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 71 / 73
  • Ticaret 6, (%100)
peki Türkiye de var mı öyle büyük platform? sedo da paranın döndüğü belli orada dediğim rakama satabilirim belki ama TR de 4 rakamlı zor olur :(

belorin belorin Dijital Pazarlama Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 2 / 84
  • Ticaret 8, (%100)
Godaddy ve alanadları var

https://www.canyurekli.com
wmaraci
wmaraci

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
Yanlis anladiysam duzelt cok yuksek meblalara satilan nir alan Adinin baska uzantisi bos sende daha almamissn alsam nasil satarim diyorsun sanirim? Eger boyle ise sansin yok bence

natuka natuka Domainlere fısıldayanadam Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 216 / 276
  • Ticaret 54, (%100)
Bahsettiginiz domainin bos olması ve milyon dolar odemis insanların yada brokerlerın bu bosta dediginiz bol sıfıra satılabilecek bostaki domaini bos bırakmaları sizcede tuhaf degilmi?
Boyle bir durumda register firmaları zaten bunun degerini bilir ve bosa cıkarmadan acık artırmaya cıkarırlar,zamanı dolduysa reg fiyatını karsılarlar satısı kazanan kisidende bu kayıt parasını da alırlar, backorder cılar büyük reg firmalarıda buna dahil olurlar.
Diger sorularınızda:1.Satıs sorası yüzde 20 komisyon,cok sıfırlı satıslarda artı 100 dolar.
2.Paypall üdemeleri var bu sorun degil güvenli.
3.Sertifika ucretli degil.
4.Fotokopi vs dogru,dunyanın en güvenilir sirketlerinden,ki bunu tum reg firmaları bilir.Güvenlik nedeniyle istiyorlar zaten kimlik vs bilgilerini kimle calısacaklarını ve karsı alıcı tarafında güvende olması durumundan,bu sizin icinde artıdır.
5.Satıs suresi acık artırmaya koyarsan 1 haftalık bir periodu var belirli gunlerin basında 1 hafta surer.Normal kendi paneline satılık olarak eklersen zaman sınırı yok,listele ve bekle gibi.
6.Satın alacak kisi direkt sedo ile muhatap olur,satıcı alıcı birbirini gürmez tanımaz,o parayı sedo ya öder sedo size.Teklif verildiyse sedo size iletir siz kabul eder etmezsiniz sedoya dönersiniz.

Haberevi.com,net,org
BiletBudur.com
Kipirdak.com

• Üyelik 02.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web yazılım
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 71 / 73
  • Ticaret 6, (%100)
Çoğu arkadaş nasıl boşta kalır demişler tld her uzantısı dolu gtld bildiğiniz gibi 1 sene oldu yada olmadı piyasaya gireli nasıl oldu bilmiyorum ama boşta bende şaşırdım alırsam degerlendiririm ogrenciyim ne yapsam bilmiyorum uzantısı.guru 75 lira ondan ilk danışmak istedim ;D ama sedo iyi hoş da ne bileyim elin almanı herseyimizi vercez yabancı dilde yok yamalar yarim yamalak çeviriyo kötü bi adım atmayayım istiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al