wmaraci reklam
lidertakipci

Uzantıların Prestiji hakkında

10 Mesajlar 915 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar, biliyoruz ki alan adlarımız çok değerli velinimetlerimizdir. Hatta kimimiz buradan kendimize harçlık çıkarıyoruzdur. Çok ufak ve net 2 sorum olacak
1-) jenarik bir alan adı geldi aklınıza ve bir baktınız ki sizden önce biri bunu düşünmüş ve .com uzantısını almış lakin .net alan adı boş. Ama bu jenarik adın aylık aranma hacmi 1k - 10k civarı. Bu alan adının .net uzantılısını alır mıydınız? .com alan adından değeri düşük mü olur ? Ve üstünde bir proje kursanız ve .com uzantılı alan adı regli ama projesi yok. .net uzantılı Alan adı + proje değerli olur mu?

2-) .org alan adı rağbet görmüyor mu? Birbirinden güzel jenerik alan adların .org uzantısı boş neden değerlendirme taraftarı değiller ?

Kısa dedim ama biraz uzun oldu :) ama lütfen bilgisi olan aydınlatsın

wmaraci
reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
aydnaydn59 1998 yılında com uzantısı alınmış bir alan adının .net'i 2002 yılında kaydolmuş ve bu sene başında da boşa düştü. Sahibi öldü galiba. Talih o ki kaydettim. Boşa düşen jenerik bulunca kaçırmamak lazım. 2 ay içinde domaini projelendirdim ve eylül gibi de meyveleri toplamayı hedefliyorum. Çünkü çok dolgun bir sektör, en alakasız adam bile hakkında makale köşesi açmış. Ne diyelim hakkımızda hayırlısı.

Soruna gelince, internet alemi alan adı rant kapışmasına döndüğü için, 2018 itibariyle bırak org uzantısını, yeni uzantılar üretmeye muhtaç hale gelmiştir.

Birbirini kopyalayan, birbirinden türetilen bilgilerle çoğalan bir yapıya dönüşmüştür. Sağlık konusunda dahi, tıp ile alakası olmayan insanların makaleler hazırlayıp uydurma kaynaklarla internet ortamına sunduğu, daha da vahimi son zamanlarda hastalıklardan şifa bulduğu, güya denenmiş kürler adı altında, hasta ağzıyla makaleler üreten aciz bir kitle de türemiştir. Para kazanmak adına içerik üretirsen olacağı bu. Önümüzdeki yıllarda, çok daha vahim tipler türeyeceğine eminim.

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı benim yorumum şudur ki;

İçerik üretmek herkesin harcı olmadığı için, domainler sadece rant amaçlı kullanıldığı için insanlar sağlam bir uzantıya sahip olamıyor ve projelerine sıkı sıkıya sarılamıyor.

Oysa hep demişimdir, projen olsun, com yoksa net var... Yeter ki yıllanmış hale getirmesini bil. Er yada geç meyvesini toplarsın.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
keremsamet “ sözüm o ki kaçırma kaydet, illa bir bereketi olur “ diyorsun yani hocam?

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
aydnaydn59 Birkaç yıllığına domain kaydedilmesine karşıyım diyorum. Aldığını projelendir, illa ki bereketini görürsün diyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
keremsamet bilgilendirme için teşekkürlee hocam projesi var kafamda sabah reglediğim gibi dilerseniz sizinle paylaşabilirim? Müsait olursanız tartışabiliriz bu konuyu

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Tatil net 295 bin dolara satıldı hocam geçenlerde. "Jenerik domainlerin .net uzantısı değerli midir?" sorusunun cevabı olacağını düşünüyorum.

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
BeeSeo gayet yeterliydi hocam :) çok teşekkürler değerli bilgileriniz için

• Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Ben teşekkür ederim hocam. Domain hakkında pm alabilir miyim? Org unu falan da ben alayım olmazsa :D :D

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam regleyim sabah size de bildireceğim :D çok genel bir şey umarım aklımdaki verimi alırım :) rakip olmayalım da hoca. :D 1k-10k cezbetti açıkçası :)

• Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Jenerik domain 1k-10k mı? Enteresanmış gerçekten. Az önce "youtube muzik indir org" u aldım 100bin 1 milyon aranmalı :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al