wmaraci reklam

Yeni Domainim Nasıl Arkadaşlar ?

17 Mesajlar 3.327 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

forumzeblebi forumzeblebi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%0)
sinema haberleri için guzel domain...

wmaraci
reklam

Ozzkan Ozzkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 12 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
iframe gibi şuan sanki?

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
"guncel sinema" kelimesi sadece Türkiye sunucularında 23.700.000 sonu veriyor ve ilk sayfada bulunan sitelerin analizlerini yapmak gerekirse,

Sinemag.com'un kabataslak görünümü şu şekilde.

Script: Joomla! 1.5 - Domain Yaşı 3 yıl 1 ay - Dmoz kaydı mevcut - PageRank 4

Diğer site ise http://www.frmtr.com

Ana domain scripti Vbulletin - Domain Yaşı 5 yıl 2 ay - Dmoz kaydı mevcut (efes subdomain) - PageRank 4

Sinema.mynet.com'un ise,

Script özel - Domain Yaşı subdomain olduğu için belirlenemiyor ama mynet.com bayağı eski bir site, hakkında bölümünde istatistikleri yazıyor - DMOZ (bir çok subdomaininde dahil olmak üzere) var - PageRank 6

Subdomain olan siteler kendi reklamlarından dolayı bayağı bir kitle kazanıyor, kötümser olmamak için sayfanın en altın olan kelimenin de "www.saitemirdursun.tr.gg/G.ue.ncel-Sinema-Rehberi.htm" olduğunu unutmamak lazım.

SEO yaparken, Mynet çoğu zaman gözümde spamer olarak görünür, hiç tasvip etmem. (Sadece subdomain projelerinde, yoksa kendi portalının SEO'suna söz yok.)

Ama diğer sitelerin yaşı ve konumuna bakarsak, senin yaşlı ve PageRank olarak yüksek sitelerden link alman gerektiği çok belli. Backlink alırken sayısının çok değil, kelime türevlerinin de çeşitliliğine önem vermen lazım çünkü frmtr.com ve mynet.com'un milyon üzerinde indexi var. Subdomain olunca sitenin ana halinide değerlendirmen şart oluyor. Çünkü subdomain alınca aynı sunucu olmasından dolayı Google az da olsa PageRank değerinde etki gösteriyor. (20'nin üzerinde çalışmam doğrultusunda her türlü kanıtlayabilirim. :))

Birde haber vereceğim diyorsun o zaman Google News bölümünde çıkman koşuluyla iyi bir hit yakalayıp sıralamanı ve Alexa değerini yükseltebilirsin, diyeceklerim bunlar.

Uzun lafın kısası durum böyle, Allah fikirlerini ve hedefte umduğun başarıyı sana nasip eder inşAllah.

:)

İyi günler.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

"guncel sinema" kelimesi sadece Türkiye sunucularında 23.700.000 sonu veriyor ve ilk sayfada bulunan sitelerin analizlerini yapmak gerekirse,

Sinemag.com'un kabataslak görünümü şu şekilde.

Script: Joomla! 1.5 - Domain Yaşı 3 yıl 1 ay - Dmoz kaydı mevcut - PageRank 4

Diğer site ise http://www.frmtr.com

Ana domain scripti Vbulletin - Domain Yaşı 5 yıl 2 ay - Dmoz kaydı mevcut (efes subdomain) - PageRank 4

Sinema.mynet.com'un ise,

Script özel - Domain Yaşı subdomain olduğu için belirlenemiyor ama mynet.com bayağı eski bir site, hakkında bölümünde istatistikleri yazıyor - DMOZ (bir çok subdomaininde dahil olmak üzere) var - PageRank 6

Subdomain olan siteler kendi reklamlarından dolayı bayağı bir kitle kazanıyor, kötümser olmamak için sayfanın en altın olan kelimenin de "www.saitemirdursun.tr.gg/G.ue.ncel-Sinema-Rehberi.htm" olduğunu unutmamak lazım.

SEO yaparken, Mynet çoğu zaman gözümde spamer olarak görünür, hiç tasvip etmem. (Sadece subdomain projelerinde, yoksa kendi portalının SEO'suna söz yok.)

Ama diğer sitelerin yaşı ve konumuna bakarsak, senin yaşlı ve PageRank olarak yüksek sitelerden link alman gerektiği çok belli. Backlink alırken sayısının çok değil, kelime türevlerinin de çeşitliliğine önem vermen lazım çünkü frmtr.com ve mynet.com'un milyon üzerinde indexi var. Subdomain olunca sitenin ana halinide değerlendirmen şart oluyor. Çünkü subdomain alınca aynı sunucu olmasından dolayı Google az da olsa PageRank değerinde etki gösteriyor. (20'nin üzerinde çalışmam doğrultusunda her türlü kanıtlayabilirim. :))

Birde haber vereceğim diyorsun o zaman Google News bölümünde çıkman koşuluyla iyi bir hit yakalayıp sıralamanı ve Alexa değerini yükseltebilirsin, diyeceklerim bunlar.

Uzun lafın kısası durum böyle, Allah fikirlerini ve hedefte umduğun başarıyı sana nasip eder inşAllah.

:)

İyi günler.

10 numara bir anlatım yapmışsınız gerçekten

wmaraci
wmaraci

havananyx havananyx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
@ProgramYapmak
Her zaman büyük düşünmek iyidir ama aniden büyük oynamak hatadır.

Arkadaşın sitesi hakkındaki yorumlarınızda kaliteli link almaktan bahsetmişsiniz doğrudur.
Amma velakin kıyas yaptığınız siteler yanlış.

Yeni açılan bir siteyi kendi yaşındaki ve kalitesindeki sitelerle değerlendirmek daha doğru diye düşünüyorum. Zira bu bir yarıştır.

Sıralamada en sonda olan koşucuyu, en baştaki ile değil bir önündeki ile kıyaslamak/değerlendirmek/yorumlamak gerekir.

Teşekkürler

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam sizin rakibiniz sinemalar.com veya imdb oluyor o yüzden işiniz gerçekten zor.

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Arkadaşın istediği kelimenin ben kabataslak analizini yaptım, daha sitesi açık değil. Bir önünde ki siteyi bilemeyiz bile, sitede içerik yok, alt sayfa yok, belirli bir scripti yok, sadece bir siteye iframe verilmiş o kadar.

Ben Google Adsense ve bazı programlardan alınmış verilere ve tecrübelerime göre kelimelerde başarı sağlaması için bi analizde bulundum. Sitesini açtıktan sonra index yoğunluğu ve site yaşına göre backlink zamanı elbette değişir ama şu anda bir sıralamaya sokamadığımız için siteyi, ilklerden bahsettim.

Ama kelimesinde kısa zamanda rahatça ilklere oynayabileceğini düşünüyorum, yorumlarım bir kesinlik belirtmemektedir ama şu ana kadar devam ettirdiğim, SEO hizmeti verdiğim ve kodladığım 20'nin üzerinde bizzat bu şeyler için test ettiğim sitelerimin sonuçlarına göre bir kıstas yaptım.

Herkese hayırlı akşamlar.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al