wmaraci reklam

Laptop'a İşlemci Takılır mı ? [Toshiba Satellite]

6 Mesajlar 4.588 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
http://www.toshibatr.com/(S(a10xleqyq3eapwnxah2qlv3a))/ProductDetail.aspx?ProductID=418

Arkadaşlar adresteki alete sahibim ancak bunu alırken donanım falan hiç incelememiştim, eskiden masaüstü kullandığım için ilk kullanacağım dizüstüydü bu yüzden heyecandan işin içine etmişim, işimi gayet iyi görüyor fakat 1.3 ghz işlemci var, aşırı düşük, telefonların ki bile daha fazla, normal işlemlerde değil ama oyun olsun, işlem gücü gerektiren uygulamalar olsun yavaş oluyor, aklımda yeni bir laptop fikri vardı ama o biraz daha uzayacak, o nedenle buna işlemci taktırmak istiyordum, bir dükkana götürdük aleti, sorduk, adam takılmaz falan bir şeyler dedi, şahsen pek hoşnut olmadım..

eknot : hoşnut olmadım çünkü başka bir bilgisayarcıya götürdük, oradakiler takılabileceğini söylediler, hatta sök tak yaparak bir kaç işlemci denediler ama uygun diş sayısını tutturamadılar, diş sayısı tutanı bulsalar takacaklardı, demem o ki bir umut var diye düşünüyorum.

Sizlere soruyorum bu alete işlemci takviyesi yapılır mı ? yeni bir işlemci ?

wmaraci
reklam

FIRTINA1453 FIRTINA1453 Bir Gün Mutlaka... Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 1 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla yapılmıyor

İnternet Bizans ise, biz de FATİH'in fedaileriyiz!

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
yapılabilir fiyatları nedir bilmiyorum aam çok pahalı değilse taktır diyicem yeni bir laptop alma sansın varsa yeni al islemci bide ssd taktın mı tamamdır :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Laptop modellerinin çok büyük bir kısmında işlemci anakarta lehimlidir ve çıkartılması/değiştirilmesi imkansızdır. Çok az anakart soket yapısında işlemciler kullanır, Toshiba Satelite'ın bu modellerden olduğunu sanmıyorum açıkçası ama araştırmakta fayda var. Taşınabilir bilgisayarların şüphesiz en büyükk handikaplarından biridir bu durum.

Ek Olarak: Soket yapısında bir işlemci dahi olsa o sokete ve anakarta uygun işlemci sayısı tatmin edici düzeyde olmayacaktır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

FIRTINA1453 adlı üyeden alıntı

Tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla yapılmıyor

umarım takılıyordur.

luxfm adlı üyeden alıntı

yapılabilir fiyatları nedir bilmiyorum aam çok pahalı değilse taktır diyicem yeni bir laptop alma sansın varsa yeni al islemci bide ssd taktın mı tamamdır :)

yeni almayı düşünüyordum ama farklı şeyler çıktı, onun yerine başka bir şey alıyoruz, onun giderleri bitene kadar uzayacak. yapılabilirse ne mutlu bana :)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Laptop modellerinin çok büyük bir kısmında işlemci anakarta lehimlidir ve çıkartılması/değiştirilmesi imkansızdır. Çok az anakart soket yapısında işlemciler kullanır, Toshiba Satelite'ın bu modellerden olduğunu sanmıyorum açıkçası ama araştırmakta fayda var. Taşınabilir bilgisayarların şüphesiz en büyükk handikaplarından biridir bu durum.

Ek Olarak: Soket yapısında bir işlemci dahi olsa o sokete ve anakarta uygun işlemci sayısı tatmin edici düzeyde olmayacaktır.

hocam işlemciyi çıkartdılar, yani lehimli olduğunu sanmıyorum, bi bilgisayarcıya gittik adamlar çıkarttı ve başka işlemciler taktılar, ama dediğiniz gibi bulması çok zor oluyor sanırım, diş sayısı tutmadı dediler bana ama bilmiyorum, benim merak ettiğim kesin takabilirmiyiz bu meleti ? :) ayrıca buna uygun model işlemciyi nereden bulabilirim ?

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

:rolleyes: Gayet net açıklamış ekran kartı ve işlemci bunlar hep lehimli oluyor genelde bence böyle bir leptop için işlemci değiştirmeyin derim.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al